Единична пъпна артерия?!

  • 3 129
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Здравейте момичета,

имам един въпрос:

Някой от вас имал ли е Единична пъпна артерия и какво ви посъветва доктора?

 Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 274
Имаш предвид - една артерия в пъпната връв на бебето? (до колкото зная са две)...ще ти потърся нещо по въпроса...

# 2
  • Мнения: 3 425
Да, затова става въпрос...Single Umbilicle Artery...аз вече четох разни чужди саитове,но исках и малко практика...уфф знам ли притесних се малко Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 274
Препоръчва се да се направи изследване на алфафетопротеините.
Ето един отговор по въпроса на руски
Единственная артерия пуповины (ЕАП) действительно является одним из эхографических маркеров (т.е. ультразвуковых признаков) вероятной хромосомной патологии плода. Верно и то, что большинство детей с внутриутробно лоцированной ЕАП рождаются вполне здоровыми, без каких-либо "намеков" на хромосомный дисбаланс. Как бы то ни было в Вашей ситуации за дополнительными разъяснениями необходимо обратиться к консультирующему врачу-генетику, который уточнит степень риска для плода и предложит дальнейшую тактику наблюдения и обследования совместно с акушером-гинекологом.
Пуснах тема в един руски форум и ще чакам отговорите...
А ти не се шашкай!  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 274
http://www.eva.ru/main/forum/frames?idBoard=54
Това е адресът на форума, в който пуснах въпроса ти...предполагам, че разбираш руски, ако кажи да ти преведа. Има позитивни отговори, както виждаш.
Ще преместя темата в Здравния форум-
Пиши как си.

# 5
  • Мнения: 3 425
Мерси за помощта Годзилла,

опитвам се да не се притеснявам,но все пак го мисля Rolling EyesЩе опитам да мисля позитивно newsm78

Доскоро Shocked

# 6
  • Мнения: 486
Здравей Bella, моята дъщеря се роди с единична пъпна артерия - слава богу засега не сме имали проблеми (тя вече е на 4 год.).  Аз също бях много притеснена - изчетох купища литература по въпроса. Наистина единичната пъпна артерия е маркер за хромозомни или други отклонения НО тези отклонения обикновено се виждат на видеозона, така че ако всичко друго е нормално мисля че няма място за притеснения. Какво казва по въпроса твоя гинеколог?

Общи условия

Активация на акаунт