Кашлица - без температура

  • 604
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте,
На 6 м сме и преди 3 дни Сашко започна да кашля. Първо суха кашлица и аз си помислих, че от ръцете се е задавил нещо. Обаче, кашлицата продължи. Ходихме на доктор - нямаме зачервено гърло и гърдичките са ни чисти. Сега му правя инхалации в банята(само влажен въздух) и кашлицата започна да става "течна", т.е. чува се като че ли ще храчи. Има нещо като пристъпи като си лягаме и понякога сутрин рано. Нямаме температура и не знам от какво е, как да го лекувам и колко дълго ще да продължи. Мислих си за сиропи против кашлица, но те тук не се препоръчват и сиропите са от 1 г.
На някои от вас случвало ли се е как сте се "излекували"?
Ще чакам отговор...Благодаря предварително.
Поздрави

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Щом гърдичките и гърлото са чисти и нашата лекарка нищо не изписва, най - много да дам чай от лайка. Обикновено минава за около седмица. Моят син кашля редовно от стичащи се секрети от носа, които не знае как да преглътне.

# 2
  • Мнения: 556
При нас също за пръв път почна да кашля на 6 месеца. Също нямахме температура и кашлицата беше суха. педито ни изписа хомеопатични лекарстава - проспан сироп, и коризалия. Но аз отидох още на първия ден като почна да кашля, защото знам че хомеопатичните трябва да се почнат съвсем в началото иначе няма смисъл.
При бебетата секретите от нослето се стичат назад и това дразни лигавицата и затова кашлят.
Дано мине бързо и леко.  Hug

# 3
  • Мнения: 752
И при моите деца се появява подобна кашлица по някой път. Това е т.нар. заден ритин. Нашата педиатърка препоръчва по-често промиване на носа с физиологичен разтвор. секрета се прочиства и детето спира да кашля.
Дано се оправи бързо!

Общи условия

Активация на акаунт