Ваксина Rotarix

  • 1 082
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, д-р Слънчева! Наскоро прочетох информация за една нова за българския пазар ваксина( разрешението й от ИАЛ е от 20.12.2007г.)  - Rotarix. Тя е срещу т.нар. РОТАВИРУС, който е най-честата причина за диария и повръщане при деца под 5 години в света. Моята дъщеря е на 7 месеца и бих искала да я ваксинирам, още повече, че ваксината се приема през устата. Причината все още да се колебая е, че открих много малко информация за същността на ваксината, а личният ни педиатър каза, че не може да ми помогне по този въпрос - т.е. че нищо не знае, но ако аз желая ще я ваксинира. Интересува ме вашето мнение и най-вече, възможни странични ефекти. Предварително много Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Ротарикс е напълно съвместима със задължителните ваксини по имунизационен календар. Може да се направи най-рано на 6 седмици от раждането. Предлаганата схемата е
І прием на 2 м.
ІІ прием на 3 м.

Целият курс трябва да приключи до навършване на 6 м. на бебето. Дава се през устата.
Възможни нежелани реакции са: раздразнителност, загуба на апетит за кратко, редки изпражнения, повръщане, лек повишаване на температурата.

Общи условия

Активация на акаунт