Отговори
Много се изписа за насилието при децата и как да бъдат наказани агресорите. Обаче всички като че ли пропуснаха нещо - не е ли по-добре причините за агресията да се предотвратят, така че след това да няма нужда от агресивните постъпки на децата? В тази статия е описано зараждането на агресията - http://reason.blog.bg/viewpost.php?id=186340 . Това означава ли, че можем да я спрем в началото?

# 1
  • Мнения: 256
Може,и ще дам един пример за това.В групата на сина ми има едно момченце,което миналата година се държеше ужасно с всички-деца,персонал,дори родители на другите деца.Оказа се,че го гледа бабата,а родителите са в чужбина.Това дете непрекъснато повтаряло-като си дойде татко ми,ще ти даде да разбереш.Тази година родителите се върнаха и детето претърпя голяма промяна-дори стана приятел със сина ми,когото биеше редовно миналата година.Трябва да кажа ,че това зависи от много хора-ние също се опитвахме да "разберем"това и дете и да не насаждаме в сина ни злоба и агресия.Така постепенно детето се кротна.Този пример е в подкрепа на това,което пише в статията.

Общи условия

Активация на акаунт