Кажете ми /и при мен е спешно/

  • 1 407
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте!

Преди малко от мен изтече на силна струя някакво леко розово течение, даже се ужасих, че се напишках Embarassed
Това доста ми напомня каквото съм чела за падането на тапата, но при мен все още е много рано, в 34 г.с. съм #Crazy
Сама съм вкъщи - мъжът ми е нощна смяна днес и не знам какво да правя - дали да звъня на нашите или на лекар. Много съм се панирала!!!

Моля дайте ми съвет! Какво може да е това?

# 1
  • Мнения: 2 274
Веднага на лекар!!!
Няма какво да чакаш мненията тук.

# 2
  • Мнения: 922
Мила, в такава ситуация трябва да те види лекар не забавно или поне да го уведомиш по телефона!!!
Стискам ти палци и успех!!! Praynig

# 3
  • Мнения: 8 459
На лекар!Може и да е тапата.Но трябва да те прегледат.Стискам палци миличка!

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Винаги се чудя защо при спешен въпрос се пускат теми, а не се търси лекар?! Thinking Действай! И дано няма нищо притеснително.

# 5
  • Мнения: 211
Тапата е слузеста течност, като бяло течение, но прозрачно и доста лигаво, пък и не изтича на веднъж.
Вероятно става въпрос за нещо друго, най-добре е да позвъниш на наблюдаващия те доктор.

# 6
  • Мнения: X
Винаги се чудя защо при спешен въпрос се пускат теми, а не се търси лекар?! Thinking Действай! И дано няма нищо притеснително.

И аз! Веднага на лекар!

# 7
  • Мнения: 436
Само не се шашкай, може да е тапата, може водите да са ти изтекли. По ми прилича на второто. С изтекла тапа може да задържиш дълго време докато влезеш в 36 седмица. Важно е да нямаш контаркции и разкритие. Отивай спешно на лекар не чакай мажа си. Така наречената запушалка е доста разнообразна при всеки. От белезникаво-розова до раждиво червена. Може и да няма запушалка. Това ще ти кажат след прегледа.
Аз като раждах имаше една жена която от 3 седмици лежеше с изтекли води. Понеже доста рано се беше спукал околоплодния мехур. И водата от мехура не изтича на един път , в него непрекъснато се обраува нова течност и си изтича по малко. За да не остане бебето на сухо. И за това си има решение.
Стискам ти палци.

# 8
  • Мнения: 6 155
Според мен са ти изтекли водите. Отивай на лекар!
Успех newsm10

# 9
  • Мнения: 162
Ох, сега се връщам от спешния в АГ-Варна. За съжаление не носих "доказателството", за да го изследват с реактив дали са околоплодни води. Нямаха фактури, за да мина ехографски преглед и ми отказаха. За гинекологичния преглед ми се развикаха да се събличам по-бързо и аз се вбесих и си заминах #2gunfire
Все пак едната присъстваща лекарка или акушерка ми каза, че най-вероятно не е сериозен проблем  - да сложа памук и при повторно течение да отивам. Слава Богу, усещам бебето и нямам контракции /засега/....
Стискайте палци да ми се размине повторно търчане по кабинети - не и в АГ!!! Спокойна нощ и на вас и мерси за подкрепата Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ама какви са тия доктори! Спешно отделение!
И според мен това са ти били водите, но е твърде възможно да има само малка дупчица, от която да изтичат в неголямо количество! Моето мнение е, че трябва да се консултираш с лекаря, който следи бремеността ти - не може да му нямаш телефона. По-добре да го обезпокоиш напразно, а да се окаже, че всичко е ОК, отколкото нещо да стане! Стискам ти палци!

# 11
  • Мнения: 436
Е гати простотията направо не повярвах какво пишеш и каква безотговорност. Възмутена съм.
Стой си нащрек за контракции и следи за изтичне. Да кажа само че околоплодните води при мен изтичаха така по малко като течение от време на време.
Приятна вечер и на тебе и не се панирай тогава всичко ще бъде наред.  love001

# 12
  • Мнения: 6 472
Все пъка бих те посъветвала утре да отидеш на дофтор, който не е от спешното, бърем ти обърнат повечко внимание!

# 13
  • Мнения: 5 468
И според мен са ти изтекли околоплодните води. Май е най-добре утре да идеш на доктор и да те види на ехограф, защото ако са изтекли водите, не е хубаво бебето да седи на сухо.
Сигурно имаш доктор, който ти води консултациите. Иди при него утре сутринта.
И що пък не... може да родиш и по-рано. В 34 седмица-35, няма да си първата. Успех! И пиши след прегледа, какво е станало.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Още нещо се сетих - важно е да отидеш на лекар, защото, когато околоплодния мехур се е спукал или пробил, могат да навлязат инфекции и бактерии при плода. Така че, най-късно утре иди да те прегледат!

Общи условия

Активация на акаунт