Задавали ли сте си следният глупав въпрос???

  • 4 962
  • 90
  •   1
Отговори
Знам, че някои от вас ще си кажат, че е тъп въпроса, но иска ми се да зная какво мислите!

От както се роди синът ми светът се върти около него. Обичам го повече от всичко и бих направила всичко за него ( както и всяка майка).
     Толкова го обичам, че се питам дали ще обичам толкова и второто ми дете, дали ще има място за него???
  Както казах ,въпроса е тъп ,но ми се иска да зная дали и на вас са ви са се въртели подобни мисли  из главата?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
Не съм си го задавала. Сега си мисля дали няма да ощетя Дияна, но мисля че всичко ще е ок.

# 2
  • Мнения: X
Задавах си го, разбира се!
Сега, като от малко повече от месец имам и второ дете, мога да ти кажа - обича се точно, както първото, до такава степен не можеш да направиш разлика, че чак не е за вярване. Различаваш характерите, развитието, навиците, но обичта не можеш да различиш - тя е еднаква, бих казала, че е една обич към децата ти, като цяло, а не по отделно.

# 3
  • Мнения: 1 447
Педи да родя второто си дете до последно си задавах този въпрос,на моменти ме хващаше страх,дали ще го обичам както първото си дете,дали ще ги деля и много въпроси от такъв характер.Когато родих всичко дойде от само се бе си .Еднакво ги обичам,еднакво се притеснявам и за двамата,еднакво са ми мили,еднакво ги глезя.Не мисля,че въпроса ти е тъп поне за мен.

# 4
  • Мнения: 606
  Ха! Интересно.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ти е тъп въпросът.
Аз си го задавах дори няколко дни след като родих второто. Чудех се, защо нямам същите чувства, както с първото. Кърменето ми помогна тези мисли да отлетят много бързо.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм си го задавала никога. Може би защото второто бебе се появи още наследващата година и нямах време да се питам разни неща. И сега още 5 да родя, все ще ги обичам.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Педи да родя второто си дете до последно си задавах този въпрос,на моменти ме хващаше страх,дали ще го обичам както първото си дете,дали ще ги деля и много въпроси от такъв характер.Когато родих всичко дойде от само се бе си .Еднакво ги обичам,еднакво се притеснявам и за двамата,еднакво са ми мили,еднакво ги глезя.Не мисля,че въпроса ти е тъп поне за мен.
  напълно съм съгласна  Peace

# 8
Благодаря на всички, които отговориха. Успокои ме това,че не съм единствената, която си задава този въпрос. Притеснчваше ме и това,че съм бременна (в първите месеци) и не съм в такава еуфория, в каквато бях с първото. Как преживяхте първите месеци на бременността, преди още да си личи??? Аз май не си давам още сметка...

# 9
  • Мнения: 5 577
задавам си го  Rolling Eyes  ще гледам да се справя

# 10
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не съм.
Обичах си го преди да го родя.

# 11
  • Мнения: 4 966
Задавах си го до момента, в който не ми показаха моето малко момиченце. Исках второ момче, така си мислех, че ще мога да го обичам по-лесно newsm78 евентуално. Щом я видях, все едно цял живот си я бях имала. Обичта ми е еднаква, няма разлика. Чудото е невероятно!

# 12
  • Мнения: 4 877
За обичане - обожавам ги и двамата, но аз повече се притеснявам дали не се обръща повече внимание на първото. Просто така се получава - с първото  винаги са някакви нови преживявания, второто обикновено върви по пътя на първото. Аз още не мога точно да кажа - единият е батко на 8 г., който постоянно е с някакви успехи, постижения, а другият е бебок на 8 месеца, който си ни е сладур.
И в старанието си (аз и мъжа ми) да сме пълноценни и да обръщаме внимание еднакво и на двамата  (играят заедно, но са с голяма разлика и не можем винаги да ги забавляваме анблок, спасението е таткото с баткото, аз с бебо и понякога смяна или всички заедно) леко усещаме, че се умаряме на две скорости. Но ще се справим!  Simple Smile
Съжалявам, че изместих темата - много е готина.
Някой да е срещал хубава книга за отглеждане на 2 деца с по-голяма разлика?

# 13
  • Мнения: 654
аз също си го задавах,задаваха си го и мой приятелки.

# 14
  • Мнения: 999
Не само си го задавах, ами бях сигурна че ще е така. Ама като дойде бебето се оказа че не е така. Обичам си ги и двете еднаква.

Общи условия

Активация на акаунт