Движението на бебето???

  • 1 908
  • 8
  •   1
Отговори
Днес е последният ми работен ден - излизам по майчинство и използвам за последно да питам, тъй като нямам компютър в къщи.
Когато бебето се намести окончателно към 34-35 седмица усеща ли се мърдането му, защото съм голяма паника и малко като не я усетя бебка да ме подритва и подпира започвам да се тревожа?!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 394
Нати, здравей!
Аз съм още в 31г.с. но последните дни усещам такива салта и премятания вътре в мен, които дори външно се забелязват. Корема ми протреперва и външно се забелязват различни издутини и хлътвания по време на тези акробатики. Laughing
Това е обикновено, когато съм седнала-явно му е неудобно на бебето и си търси по-удобно местенце. Wink
Но смятам, че докрая има още много да се намества. Засега нищо не е окончателно.
 Simple Smile

# 2
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Усеща се, но към края по-слабо, защото на бебчето му става тясно  Simple Smile   Мен бебо ме подритва с краката под ребрата, юмручета някъде долу (понякога много неприятно),  а от време на време като вземе да се опъва или протяга - знам ли точно какво, леле мале   Rolling Eyes  Laughing

Но все пак различните бебета се държат различно, не търси точни правила.
Наслаждавай се на последните седмици почивка и приятно подготвяне за бебчето. (Аз съм 38 седмица, така че горе долу сме в подобно положение.)

Поздрави и леко раждане.

# 3
  • Мнения: 18 542
Цитат на: naty
Днес е последният ми работен ден - излизам по майчинство и използвам за последно да питам, тъй като нямам компютър в къщи.
Когато бебето се намести окончателно към 34-35 седмица усеща ли се мърдането му, защото съм голяма паника и малко като не я усетя бебка да ме подритва и подпира започвам да се тревожа?!


Би трябвало да се усеща до края. При мен поне беше така. В книжките пише, че към края, местенцето, в което се разполага бебето му е малко и движенията стават по-редки.
Не се притеснявай, нали ходиш на консултация всеки месец, а и май 9-ия месец се ходеше всяка седмица.
Успех и леко раждане!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 315
Здрасти :о)!

И при мен бебчо не прави салта из тумбака както преди, но и аз знам че е нормално като му стане тесничко да не се движи толкова много. Не се безпокой - ако не усетиш бебето повече от 24 часа тогава има за какво да се тревожиш.

Аз имам лошото усещане, че още сме с дупата надолу  Cry . Дано беборански се обърне, защото никак не искам секцио. Ще го гледаме след 2 седмици какво му е предлежанието. Според един приятел доктор бебчетата до последния момент могат да се обърнат......

Поздрави и леко бременеене!

# 5
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Margarita
Според един приятел доктор бебчетата до последния момент могат да се обърнат......


Така е, брат ми се беше обърнал в последния момент/няколко дни преди раждането/.

# 6
  • Мнения: 394
Аз съм в 32 г.с.
Нашето бебоче си стои надолу с главата вече трети месец и според доктора няма да се обърне повече ...
Да ви кажа честно и аз се притеснявам малко ...  Embarassed
Усетих движенията му едва в 24 г.с., макар че доста преди това го гледахме как мърда на ехографа ...
Сега усещам честичко как ме подпира с краченце в дясното ребро и обикновенно сутрин рано лекичко подскача, но ... не съм видяла коремът ми да се движи, нито пък съм усетила бебчо да прави акробатика вътре ... (Дали не е малък мързеланчо?!  Wink )
Докторът ми го обясни с това, че първо съм доста "пухкава" ..., а и имам "коремно-разположена матка" ... Така, че хайванчето се движи "навътре" и е доста по-сложно да видя нещо на повърхността на корема си...  Confused

# 7
  • Мнения: 138
Nie sme v 36g.s i pri nas e taka po malko mardat :)Sаlta nqma no po malko ritnici ima


Uspeh mamcheta

# 8
  • Мнения: 3 478
нашата мома риташе ДО ПОСЛЕДНО!!! ама здраво , както си му е редът. Докторът се смееше. И откакто се е родила, вече седем месеца се спира само когато спи (но често се върти за сметка на това) Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт