Изгорях брутално от солариума

  • 8 981
  • 30
  •   1
Отговори
Хора... помагайте, умирам   Cry Изгорях зверски, не просто изгорях, мисля, че кожата ми ще се свлече... червена съм като рак и цялата пламтя, сега точно за празниците, не знам какво да правя, помагайте моля ви. Цялото ми тяло пламти, не мога да седя пиша права  Cry С какво бихте ми препоръчали да се намажа? Лицето ми е пък цялото на петна...

# 1
  • Мнения: 3 459
Намажи се с кисело мляко.

# 2
  • Мнения: 1 284
Ми какво да ти кажа, бабешко, но с ефект - кисело мляко + сода - отнема от температурата. И после от аптеката - имаше един спрей, който беше много ефективен - като се напръска става на пяна и мирише кофти, но наистина помага, бял е флакона, сори, но за името не се сещам.

Ти пък колко се пече, че да изгориш? Аз по принцип на солариуми не ходя, веднъж бях, но ми беше изключително неприятно.

# 3
ами жената на солариума ми каза, че се започва от 10 минути, аз съм прекалено бяла, започнах от 10, после на другия ден 15 и на другия ден (т.е. дднес) - 20 мин. и направо.. А с кисело мляко се намазах, но не помага  ooooh!

# 4
  • Мнения: 4 435
Божеееее,ти имаш ли акъл?Как може да качваш с по 5 мин на ден  Shocked,и как може да седите по 20мин на солариум. ooooh! Аз вече ходя толкова време,имам над 2 часа общо,черна съм и досега не съм седяла повече от 10. Rolling Eyes Ми мислете малко с тия глави де,сама казваш че си бяла. Да не говорим,че не е никак правилно да се ходи 3 дни под ред.Така тен не се прави,а се изгаря и се хвърлят пари на вятъра.

# 5
  • Мнения: 778
Жената от солариума е в голяма грешка - винаги, колкото и да е тъмна кожата се започва от 5 мин., когато за пръв път от доста време отиваш на солариум, а ако кожата е много бяла - дори и 5 мин. са много. А и .... винаги първо се прави няколко пъти от 5 мин., после няколко пъти от 10 мин и чак тогава се увеличава... И ходенето се прави през ден-два-три. А 20 мин - това може би чак след два месеца ходене на солариум се прави.

Сега ... не знам какво да те посъветвам - сещам се за три неща:
1. Пантогел - от аптеката - ще охлади кожата и ще действа като средство при изгаряне.
2. Дефламол - пак от аптеката - ще действа като средство при изгаряне... Много е мазно да знаеш.
3. Нещо за след слънце с охлаждащ ефект - на първо време става, за да отидеш до аптеката, но няма да е полезно при изгарянето.

# 6
  • Мнения: 4 916
Тичай до аптеката да търсиш афтърсън - намажи се, пъхне го в хладилника и след час-два се намажи пак.

# 7
  • Мнения: 3 459
... имаше един спрей, който беше много ефективен - като се напръска става на пяна и мирише кофти, но наистина помага, бял е флакона, сори, но за името не се сещам.
Мисля, че беше нещо с Д, но сега и аз не мога да се сетя как точно се казваше. Пробвай с него да видиш какво ще стане, или пък просто отиди в някоя аптека и поискай да ти дадат нещо за изгаряния.

# 8
  • Мнения: 575
Лелеее милата, знам колко е гадно и болезнено Confused но наистина не се ходи дни подред, трябва да правиш пауза от ден-два.
Иди в аптеката и искай нещо за изгаряне, има някакви мазила, които охлаждат и облекчават малко болката.

# 9
  • Мнения: 9
И после от аптеката - имаше един спрей, който беше много ефективен - като се напръска става на пяна и мирише кофти, но наистина помага, бял е флакона, сори, но за името не се сещам.

Пантенол се казва спрея (бял флакон, оранжеви букви) и наистина доста помага. Това ми спаси кожата по-миналото лято след ужасно изгаряне на плажа.

# 10
  • Мнения: 4 916
... имаше един спрей, който беше много ефективен - като се напръска става на пяна и мирише кофти, но наистина помага, бял е флакона, сори, но за името не се сещам.
Мисля, че беше нещо с Д, но сега и аз не мога да се сетя как точно се казваше. Пробвай с него да видиш какво ще стане, или пък просто отиди в някоя аптека и поискай да ти дадат нещо за изгаряния.

Дефламол?

# 11
  • Мнения: 3 830
Нищо няма да ти помогне така, както пяна във флакон, който можеш да купиш от аптеката. Казва се Апипантен и представлява флакон в бяло и оранжево. Съдържа пантенол и пчелен клей, които успокояват много успешно изгорялата кожа.

Веднага тичай и си купи Апипантен или каквото и да е за изгоряла кожа. Нищо друго няма да ти помогне толкова.

# 12
  • Мнения: 3 611
Мажи смело с оцет!!!
Отмирисва се бьрzо, не се притеснявай.
Мен само това ме е спасявало от обелване и болка.
Отнема температурата и успокоява кожата.

# 13
  • Мнения: 558
при това слънце в БГ аз никога не бих отишла на солариум....защо да си състарявам допълнително кожата Peace
тук, когато ходя, винаги ползвам крем за потъмняване, също и хидратира, продават го в студията,така 1. по-бързо хващам тен и 2. се налага да ходя по-рядко.... зимата по 2-3x, max. 4(в рамките на месец 1x на седмица)... и изкарвам до морето...

# 14
  • Мнения: 4 435
при това слънце в БГ аз никога не бих отишла на солариум....защо да си състарявам допълнително кожата Peace
тук, когато ходя, винаги ползвам крем за потъмняване, също и хидратира, продават го в студията,така 1. по-бързо хващам тен и 2. се налага да ходя по-рядко.... зимата по 2-3x, max. 4(в рамките на месец 1x на седмица)... и изкарвам до морето...

И тука във всяко соларно студио има козметика,ама повечето хора гледат да минат без него,което мен ме очудва.Аз направо съм си купила големи опаковки,не тези дозички,имам и лосион за след солариум,който също хидратира кожата и подобрява тена.

Общи условия

Активация на акаунт