Две-три въпросчета

  • 453
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
първо, честит празник на всички!
Сега на въпроса: Изцяло сме на кърма, но.....дебелаки-шишкалаки яде през най-много два часа, и нощем и денем. От време на време е много нервен и ме хапе с венците бая злобничка /кво ли ще правиме като ни избият зъбенца #Crazy/. На 4 месеца навършени сме 9 кг. и 66 см. - това добре ли е? Защото педито рече, че сме клъстички. Бебо не изглежда тлъст, но си е пухчо Wink Аз се радвам, че е такъв. Има ли опастност да станеме твърде дебели?
Другия въпрос: мога ли вече да давам пюренце на хип от ябълка - все ми се струва, че е доста едричък и само кърмата не го устройва вече и затова яде нон-стоп newsm78
Въпросите ми може да са тъповати, но нали за първи път крмя така сериозно и с такъв хъс, та незнам някои неща Embarassed
Третия въпрос: какво ще правя ако кърмата вземе, че спре някой близък ден - ние нощем спим на цица, иначе сън, на куково лято.... Не мога да го оставя на никого и за един час, защото ако писне, само с гърда се успокояваме, иначе.....комшиите звънят да питат кво става..... Вече съм толкова уморена, че спя права....Ще ми се някой малко да ми го погледа и има кой, ама не става, диваненцето иска да е все до цицата Tired
Ами това е, благодаря ви отсега  bouquet
Да добавя и още нещо - вече незнам как да му у годя: на ръце нервничи, не седи в количка, в кошче, не иска да лежи, вече казах, че и на ръце се кълчи и грухти, просто се побърквам вече, незнам как да си направя ежедневието по-малко терористично Cry

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 17:01 от Alexa

# 1
  • Мнения: 2 829
Alexa, радвам се да прочета че така добре се справяте с кърменето!
Иначе всичко при вас ми изглежда нормално, ясно си спомням, че през този период малкия искаше много неща да прави, а не можеше. В резултат ревеше, защото не може да заспи, искаше постоянно внимание Grinning
Относно дали кърмата му стига-доказателството е пред теб-щом расте така добре, явно му стига Grinning Според мен можеш да изчакаш още малко със захранването, но пък от друга страна вече е на 4 месеца, така че и да започнеш да захранваш няма да е грешка.... Моя личен избор беше да захраня когато малкия съзнателно просеше храна от масата... Но, ти си решаваш. Само ако захранваш-прави го много бавно и плавно Grinning
За това дали малкия е дебел-щом е само на кърма няма проблем Grinning
За хапането- диванетата минават през "хапливи" периоди. Важно е като те заболи да реагираш бързо-притискаш го плътно към гърдата (бебетата пускат инстинктивно за да не се задушат) и веднага обясняваш, че така не бива и мама я боли.
Относно третия ти въпрос-какво ще правиш ако ти спре кърмата-ами няма да ти спре Grinning
И подвъпроса ти за умората: явно е нормално точно в този период, около 3-5 месец всяка майка да стигне до ръба на търпението си. Някакси както ми беше супер да се грижа за диването изведнъж се изнервих, писна ми, уморих се... Помогна ми да се събирам с 1-2 майки с бебета на подобна възраст всеки ден, да каня и ходя на гости на роднини, които обичат деца (така някой ми гушка бебето и аз съм безгрижна и в същото време не се притеснявам че бебето е далеч и може да се разреве). За мен най-добрата почивка беше да съм отделена от бебето, но на 5 минути от него Grinning И да знаеш, че към 6-тия месец бебоците стават по-търпеливи. В един момент малкия можеше да изчака половин-един час след като е дал знак че иска да суче без да реве. Така че малко остава. След това ще става все по-самостоятелен!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Е-хе, привет, не съм ти се любувала на постовете отдавна по мои въпроси - но, мисля че добре разбираш защо Laughing
Благодаря ти много за отговора. Спомних си, че вече съм те питала за спирането на кърмата и ти ми каза, че ще спре само ако аз реша, голямо склери съм Embarassed
Бебо, да ти кажа честно, ме зяпа право в ръцете и устата докато се храня и не мога да ти опиша какво млящене, облизване, смукане на юмручета и пръхтене пада. Трепери целия и очичките му се забождат като кърфички в мен. Направо имам чувството, че ако му отчупя парченце филия ще си я хапне като нищо Laughing Та, може и да опитам с ябълчица. Аз бавно захранвам и сравнително късно - Боби чак на 6 мс. му дадох лъжичка сок от ябълка. Ние сме малко алергични в моя род и внимавам.
Млко ме притеснява нощното ядене - много честичко - през час-два......няма спане така.....дали ще се отучи скоро да хапва нощем толкова множко.....
как сте вие?

# 3
  • Мнения: 2 829
Алекса, за нощното хранене не знам какво да ти кажа-Алекс е на периоди. Понякога се буди по 1 път, понякога спи залепен на гърдите ми. Определено има връзка между безсънните нощи и зъбоникненето... След като му изникнаха 16-те зъба определено спи по-добре, дори има нощи в които спи непробудно (като за мен това означава да спи от 21-22 ч. до 8-9ч. на другата сутрин). Т.е. без да полагам никакви усилия детето си се отказа само.
Моя дребосък също ме гледаше гладно, ама аз устисках известно време като вместо храна му пробутвах играчки (напр. докато ям му давах да си играе с лъжица) и накрая не издържах когато никакви играчки не минаваха-дребния сочеше, викаше "аааа" и искаше точно от същото нещо, което аз си пъхам в устата. Това беше на 5 месеца и 2-3 седмици горе-долу.
Според мен в момента имаш нужда от почивка. Потърси помощ, нека някой да се грижи за Дани докато ти си наоколо. Като стане неспасяемо положението ще те викат да го кърмиш. Може и нощем да опитате-ако някой друг се опита да го успокоява нощем може да разреди нощните кърмения. Или пък поне за 2-3 нощи ще се наспиш и после по-леко ще понасяш неволите.
Пак ти казвам, според мен всичко е наред при дани, но ти ми звучиш уморена. Степенувай си нещата, които ти липсват/пречат и нещата от които имаш нужда Grinning
Например:
-Да се наспиш
-Да излезеш на кафе без бебе
-да идеш на козметик
Или каквото там друго ти искаш. И ако искаш може заедно да помислим как да се изпълнят точките от програмата без бебе Дани да е ощетен  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
Всъщност имам нужда наистина за час-два да се занимавам с нещо извън къщи - случи ми се преди няколко дни и да ти кажа след това всичко ми изглеждаше приятно и приемливо. Уморена съм, наистина. Боби постоянно горкия е ту при едната баба, ту при другата - само ако знаеш как ми липсва.....Но, като са и двамата при мен просто става лудница - реват в хор, ревнува Боби и само плаче и всичките ми опити да оправя положението се провалят. Имам чувството, че вече не иска да стои при мен и секунда....Ми като само му правя забележки: Боби тихо, мамо, Боби това, Боби онова.... Рядко съм по-рязка, но той не дава и с добро една дума да му кажа - веднага плаче....Психиката ми е на предела.... И мен си ме мачка депресията яко....
Преди два три дни прочетох две книги - докато Дани спи попрочитам скоростно по нещичко, едната е Шифърът на Леонардо, другата - Светата кръв и Свещения Граал - документална. И от там се смачках още толкова. Ако си ги чела знаеш, но ако не си - става въпрос за това дали Христос е Божи Син или е бил обикновен велик човек.....
Аз много се вълнувам от такива теми и честно казано се почувствах ограбена от доказателствата за обикновеността на Христос - просто си вярвам в Него и така.... Но това е друга тема....
За излизане без Дани ми е трудно да си помисля, но мното ми се ще. Ти как би постъпила на мое място, какъв план би си съставила - мен в това хич не ме бива, винаги е пълен хаос....

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 19:05 от Alexa

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Изтрих нещо от последния си пост - не прецених, че е поверителна информация, да не я четат всички...Извинявай Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 829
Алекса, не знам какво си изтрила, но аз живея в малък град и с информацията, която съм публикувала не се надявам на анонимност Simple Smile
Според мен можеш да започнеш с гостуване на бабата у вас, като тя се занимава с бебето, а ти с Боби. Нека това стане традиция, според мен в цялата работа е важно да можеш да отделиш и време на Боби. Ако искаш да излизаш без дребното можеш да го накърмиш и да си обереш крушите.. Стига гледащия го да е с по-здрави нерви-все някак ще се справят, на бебето нищо няма да му стане ако не суче 2 часа. В случай, че постоянно ще се тормозиш от мисълта, че малкия може би реве в момента а ти не си там-измисляш вариант-например-бабата го изкарва в парка, а ти пиеш кафе с приятелка точно до парка с уговорката, че ако ревне Дани ще ти звъннат.
Понеже аз нямам опит с 2 малки деца ето линк към една тема, която може да ти е интересна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287063.0

На мен ми харесаха постовете на Че Ка и Юлче, но има и други, които са интересни.
Трябва да тръгвам, скоро ще пиша пак Grinning

Общи условия

Активация на акаунт