трябва ли да будя детето в 24.00ч.

  • 2 216
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
имам един въпрос :синът ми е на 5 месеца.хранеше се в 6.00;09.30;12.30;16.00;20.00 и 24.00ч.от известно време не се будеше в 06.00 и не си искаше цялото мляко ако аз го събудя и затова спряхме да му даваме в 06.00 но в 24.00 му давам защото все още трябва да сме на 5 хранения.скоро споделих с позната че в 24.00 ако не си потърси сам млякото аз го будя и му го давам а тя ми каза че не трябвало да се буди бебе за ядене.доскоро имахме сериозни проблеми с храненето не искаше да си папка млякото но откакто го захраних апетита рязко му се подобри и сега си хапва 5 пъти по 160-180 грама храна.може ли някой да ми обясни защо трябва да не се буди детето и толкова ли е лошо че го будя когато не се събуди сам да папка?сега режима му е 08.00;12.00;16.00;20.00 и 24.00 така си хапва добре...страх ме е да му меня пак режима за да не започне пак да не си иска храната...

# 1
  • Мнения: 5 393
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.

# 2
  • София
  • Мнения: 672
Ами виж, Руси е на 5 месеца и аз не го будя за хранене. Само че той яде 5 пъти на ден. Ляга си вечер в 9:30 и става сутрин между 6 и 8, най-често в 7:30, много рядко към 8:30. Много съм се консултирала с педиатри и са ми казвали че дете на 5 месеца трябва да яде 6 пъти на ден, а ние ядем 5 пъти още от 4 месечни, та яденето 6 пъти се оказа, че не е за нас... И той дава напъни да яде 4 пъти, но още не му давам. Ако трябва да бъда честна за мен тези яденета в 24 и 8 са късно, можеш да се опиташ за 23 и 7, за да стане по-нормален режима му. Нормален имам в предвид по поносим за нас възрастните - аз например до 12 не мога да седя будна... Но ако на детенце му е добре - нека е така. То само ти показва - не се притеснявай.  Hug А и 160-180 гр. не е малко храна  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 417
Не го буди!И аз бях така с дъщеря ми,точно на секундата е будех да яде и за какво.Детето като огладнее си се събужда самичко голяма работа,че примерно няма да яде в 9,а в 9:30.Но според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.

# 4
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.
Peace

# 5
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.
Peace

Това е моят отговор Peace

# 6
  • Мнения: 266
когато жоро беше бебенце и аз имах такъв проблем
не го буди,щом той не се буди,значи не е гладен.аз когато будех жоро той не искаше да яде или яде по малко,така продължи 2 дни и спрях да го храня в 24ч Peace

# 7
  • Мнения: 575
Аз не бих будила Peace

# 8
  • Мнения: 4 335
И аз не бих го сьбуждала,ако е гладен сам ще се сьбуди Peace

# 9
  • Sf
  • Мнения: 978
Бих предпочела да нахраня в 24 ч. и да спя до по-късно.

# 10
  • Мнения: 1 477
Не го буди!И аз бях така с дъщеря ми,точно на секундата е будех да яде и за какво.Детето като огладнее си се събужда самичко голяма работа,че примерно няма да яде в 9,а в 9:30.Но според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.
Peace

# 11
  • Мнения: 502
и aз не бих будила детето. всъщност така и правех. когато пропуснеше хранене просто си поспивахме повече.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.
Абсолютно! Peace

# 13
  • Мнения: 23
и aз не бих будила детето. всъщност така и правех. когато пропуснеше хранене просто си поспивахме повече.
Peace

# 14
  • Мнения: 7 201
Не го буди!И аз бях така с дъщеря ми,точно на секундата е будех да яде и за какво.Детето като огладнее си се събужда самичко голяма работа,че примерно няма да яде в 9,а в 9:30.
thumbsup Именно!А и има една приказка- "сънят също храни."

Общи условия

Активация на акаунт