Крем за защита от слънце?

  • 1 263
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Момичета кажете ми кой е най- подходящия крем за защита от слънце за мойто  двумесечно маймунче? Лекарката каза да я пазя от директно слънце, ама как да стане това? В смисъл, все по някое време я огрява нали? А тук в момента е много силно слънцето, така че ако мога да се възползвам от вашия опит.....

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Отиди в някоя аптека, в която продават мед.козметика и разпитай. Ще ти предложат пона.е няколко варианта. Ние ползваме на Юсерин, но то е плажно мляко и е за малко по-големи деца. На AVENE са хубави, има и с по-висок фактор, които са по-подходящи за бебета.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Ние ползваме на Клоран и съм много доволна от него. Алекс е много беличък и трябва да се пази. Миналата година го водихме на морето и го изпитахме. На детенце дет се казва въобще не му пролича, че е бил на слънцето. Това лято ще ползвам същия, остана ни от миналото лято.  Nature Sunny

# 3
  • Мнения: 7 106
Много съм доволна от слънцезащитния крем на Виши 60-ти фактор. В момента се мажем с него, а за разгара на лятото съм предвидила пак на Виши спрей 30-ти фактор. Въпреки че не смятам да я излагам на директно слънце, смятам че до тогава кожата и ще се адаптира към слънчевите лъчи, които няма как да избигнем Grinning.
Понеже сте много мънички ти препоръчвам да си вземеш едно чадърче за количката за по-сигурно. Така бебката ще е винаги на сянка.
  grinning039

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
Аз ти препоръчвам"Линола фет" крем.Това е антиалергичен крем,съдържащ почти само естествени неща,който предпазва даже от рентген.На Танти й го бяха изписали заради атопичния й дерматит,когато беше на около 4-5 месеца.страшно съм доволна-въобще не е почервенявала,а й цената не е лоша-към 8-9лв.


Ако пише на някой крем по-голям фактор от 30,не вярвай.

# 5
  • Мнения: 1 215
 Мерси много, ще пробвам да разпитам из аптеките. Случайно някой да е ползвал на Мустела 50тия фактор.
А Shali, купих си чадърче, ама като се врътна с количката и ефект никакъв Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 734
Аз ползвам Чико 50 фактор. Много съм доволна. Още повече моя момък е бял като снежанка и трябва много да го пазя от слънцето. Но миналата година когато през лятото беше на 2-3 месеца лекаря ми препоръча да не слагам слънцезащитен крем. Колкото и да са хубави може да доведат до алергия, обриви при такова малко бебе (а моето е много предрасположено). За това идеална работа ми свърши чадър за количка - просто го местиш от която и страна да е слънцето и нямаш проблеми. Успех каквото и да избереш!

# 7
  • Мнения: 542
И на мен много ми се искаше да ги пека, но педиатъра ми каза, че трябва да ги мажа задължително - независимо дали има слънце или не и до две години, въпреки че са намазани - да не ги излагам на директно слънце или най-много до 10ч сутрин и след 16:30 следобед... Така че само на шарена сянка и под чадъра... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт