Пак за пресните картофки

  • 803
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 512
Прегледах всички теми за пресните картофки, пускам нова, за да ви попитам- стават ли опечени във фолио, каква е технологията? А в плик за печене какво мога да им добавя?
Моля, извинете ме за ужасните ми въпроси...уж не съм начинаеща, ама на Embarassed
10х. Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 май 2005, 17:10 от ale_x_andra

# 1
  • Мнения: 2 381
аз пробвах да ги завия с фолио, с малко пресен лук и масло,поръсих с шарена сол- обаче станаха като варени......Не ми харесаха особено...
Не, че не се изядоха де:)

# 2
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Печени във плик стават много добре. За да станат по вкусни сложи само дребни пресни картофки. Наи лесно се белят със сол , което има няколко полезни старни: 1. става бързо; 2. не ти почерняват пръстите; 3.после ръцете ти стават като копринени (пилинг маска;) ) , в плика сложи малко сол, масло (маргарин) и цели гъбки (печурки) , малко пресен чесън нарязан и след като се опекат ги наръси с копър или магданоз. В плика те се препичат леко и стават много ароматни от гъбите вътре Wink

# 3
  • Мнения: 1 512
Печени във плик стават много добре. За да станат по вкусни сложи само дребни пресни картофки. Наи лесно се белят със сол , което има няколко полезни старни: 1. става бързо; 2. не ти почерняват пръстите; 3.после ръцете ти стават като копринени (пилинг маска;) ) , в плика сложи малко сол, масло (маргарин) и цели гъбки (печурки) , малко пресен чесън нарязан и след като се опекат ги наръси с копър или магданоз. В плика те се препичат леко и стават много ароматни от гъбите вътре Wink

mikkey, благодарско за идеята! Следващия път ще сготвя  картофките така Simple Smile
Сега моря едни във фурната, само с масло, после ще им сложа чесън и копър.

Общи условия

Активация на акаунт