Как го разтваряте този желатин?

  • 9 613
  • 13
  •   1
Отговори
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Здравейте момичета,
купих си желатин от този в най-малките пакетчета. Като подправките които са. Никъде обаче не пише как се разтваря. В колко вода и колко да го варя на водна баня?

# 1
  • Мнения: 7 474
Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108793.msg1960207#msg1960207

Разтваря се в кафена чаша вода, а не 0,500 гр. както бъркат някои.

# 2
  • Мнения: 22 867
За едно пакетче - изсипваш в чаена чаша, заливаш със студена вода по-малко от половината чаша, оставяш настрана 10-15 мин, и повече да постои, нищо му няма, той набъбва в това време, след това го слагаш на водна баня и гледаш да не ти заври водата - лекичко бъркаш отвреме-навреме с лъжичка, докато се разтопят зрънцата. Не бъркай много усърдно, защото прави пяна. Това е, не е сложно.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Благодаря ви, Лео и labrex.   bouquet
Аз исках да го ползвам за яйцата. Решила съм тази година най-после да ги пробвам тези с желатина, защото много ми харесват. Така че, ще сложа малко повече от 1 кафена чашка вода, за да не ми стегне бързо.

# 4
  • Мнения: 3 830
Разтварям го с 10 супени лъжици студена вода. Peace
Купувах и на листчета, които разтварях по същия начин Simple Smile

# 5
  • Мнения: 27 524
Има разлика в зависимост дали ще се ползва за студено или за топло. Първоначалният принцип е един - желатинът се оставя в 6 с.л. студена течност (може да не е вода, може да е компот, сок...) и се оставя да набъбне 5 мин. След това:
За студено приготвяне - затопля се желатинът до пълното му разтваряне (не е задължително да е на водна баня). След това лъжица по лъжица се добавя към студената основна течност.
За топло приготвяне се разтваря на топло.
И една важна подробност - желатинът не действа при: ананаси, киви, смокини и сурова папая  Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
Благодаря ви, Лео и labrex.   bouquet
Аз исках да го ползвам за яйцата. Решила съм тази година най-после да ги пробвам тези с желатина, защото много ми харесват. Така че, ще сложа малко повече от 1 кафена чашка вода, за да не ми стегне бързо.
..........то малко късно вече,ама да си кажа-за яйцата слагам два или три пакета от малките в една чаена чаша студена вода,след като набъбне го загрявам в микровълновата/но без да завира/-докато се разтвори напълно...../и действам докато е топъл иначе стават лепкави после яйцата.
Дано да са ти станали хубави.Ако ли не-пиши ми ще ти обясня за догодина.

# 7
  • Мнения: 1 174
Аз моите яйца ги боядисах с 1 пакетче желатин,разтворен с 150 мл.вода.

# 8
  • Мнения: 5 178
Аз моите яйца ги боядисах с 1 пакетче желатин,разтворен с 150 мл.вода.
да и свекито боядисва така

за да стои по-дълго течно го слага в леко топла вода
но все пак идеята е да стегне бързо, а не яйцето да капе

# 9
  • Мнения: 55
Заинтригувахте ме с тази яйца ,къде да ги видя ,моля.

# 10
  • Мнения: 22 867
Заинтригувахте ме с тази яйца ,къде да ги видя ,моля.

Във Великденската тема, ТУК, последния пост, в него има линкове, можеш да видиш и клипчето.

# 11
  • Мнения: 55
Заинтригувахте ме с тази яйца ,къде да ги видя ,моля.

Във Великденската тема, ТУК, последния пост, в него има линкове, можеш да видиш и клипчето.
О ,благодаря за експресният отговор  Hug

# 12
  • Мнения: 243
Ето -  моите яйца са боядисвани с желатин. На последната, 3-та страница от албума.

javascript: ClipBoard('http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227916');

# 13
  • Мнения: 55
Ето -  моите яйца са боядисвани с желатин. На последната, 3-та страница от албума.

javascript: ClipBoard('http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227916');
Много са ефекти ,а аз с какво закъснение само  Joy Joy Joy Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт