кога се прибира корема след раждане?

  • 3 181
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 620
Вчера бях на свиждане на моя близка която  роди в понеделник със секцио. МНого се изненадах като я видях  корема и беше абсолютно както като беше в 9 месец ако не знаех че е родила нямаше да предположа че  н ее бременна вече. Та ми е много чудно  с всички родилки ли е така и кога горе долу почва да се поприбира корема. Ясно ми е че не става изведнъж ама си мислех че поне на половина ще и е по малък а то  #Crazy preggo

# 1
  • Мнения: 2 960
всичко е индивидуално ,зависи от коремната мускулатура,както и от това колко е порастнал корема по време на бремеността.Аз също родих секцио ,но корема ми се прибра изключително бързо/хем второ раждане/...до месец беше плосък както преди това/но аз имах малко коремче през двете бременности и винаги съм правила много коремни преси и упражнения/ това е-строго индивидуално Peace

# 2
  • Мнения: 8 999
Това малко ми напомня на вица: пациент с счупена ръка пита доктора "Като ми свалите гипса, ще мога ли да свиря на цигулка?", докторът отговаря: "О, със сигурност ще можете!", а пациентът размишлява на глас: "Щото преди да си счупя ръката не можех..."
Ако по принцип си имала стегнат корем, плосък и гладък, със сигурност ще ти се прибере по-бързо и ще заеме старата си форма, отколкото ако си била пълничка и с шкембенце.
Също така зависи от това колко си наедряла по време на бременността.
Също така зависи дали ще продължиш да наддаваш след раждането, какво и колко ще ядеш и колко ще се движиш/спортуваш.
Ако положиш усилия - по-бързо, ако не положиш - по-бавно или никога.

# 3
  • Мнения: 1 447
При всяка жена различно.Второто ми раждане беше секцио и доста по трудно ми се прибра
корема от първия път.И като сравня в момента ми е малко по-голямо коремчето не се въстанови
както след първата ми бременност.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Първия път ми се прибра за около месец и половина , а сега имам още сланинки тук таме, зависи много от структурата ти, както повечето са писали вече, при мен май фактора е ЕГН  Laughing

# 5
  • Мнения: 728
Раждах секцио, на втория месец вече нямах корем.. сега са ми останали малко тлъстинки .. но съм си почти аккто преди. Но всичко си зависи от организма и мускулаатурата.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
2 седмици след като се прибрах от болницата нямах корем - родих нормално.
Много е индивидуално.
А 3м след раждането бях с 3кг по-слабаот колкото преди да забременея.

# 7
  • Мнения: 489
Ами до месец-два... Зависи от много фактори, дали си имала корем преди, дали кърмиш...

# 8
  • Мнения: 5 103
Родих секцио, месец след раждането бях както преди Peace

# 9
  • Мнения: 4 784
Моят много трудно се прибра. Даже още не е напълно.

# 10
  • Мнения: 636
Раждах със секцио и коремът ми се прибра за 10 дни. Но при всеки е различно...

# 11
  • Мнения: 5 940
Различно. За някои веднага, други година след раждането са още като бременни. На мен ми трябваха няколко месеца. Още не ми е така стегнат и мускулест като преди, но и не правя нищо особено по въпроса.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Много е различно и е до ген.
Като родих си имах още корем (увиснал), е в никакъв случай толкова огромен, както като бременна.
До един месец изчезна напълно. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 928
Аз също раждах секцио и познатите ми се шегуваха, че докторът е забравил да извади другото бебе  hahaha Коремът ми се прибра едва преди 3 месеца.

# 14
  • Мнения: 6 390
към 40.ден заприличваш на това което си била преди да забременееш, но зависи и колко си качил за тези 9.месеца

Общи условия

Активация на акаунт