мит или реалност?

  • 3 084
  • 25
  •   1
Отговори

Анкета

И все пак вярно ли е че близнаците се разждат през поколение или пък ако в рода е имало близнаци?

Опции:

# 1
  • Мнения: 6 582
Има наследственост в раждането на близнаци, но не винаги това е определящото.
А какво се разбира под "през поколение"? Ако баба ми е родила близнаци на мен ли се пада, или пък на дъщеря ми?

# 2
  • Мнения: 7 803
няма род, в който да няма поне едни близнаци, та ако ще и преди 200 години да са били.

# 3
  • Мнения: 4 965
И да, и не. Не мога да твърдя със сигурност. Има куп причини за раждането на близнаци, но пък в моя род и в този на мъжа ми има във всяко поколение, а в моя род по бащина линия единичните раждания са по-малко от ражданията на близнаци...
Та, зависи.

# 4
  • Мнения: 238
Мисля че има - моят дядо е близнак. До колкото знам това означава през поколение, т.е. на мен се "пада" да родя близнаци. Simple Smile
А най-смешното е, че цял живот съм си знаела, че ще родя близнаци  Wink След като забременях с тях разбрах, че и един от моите прадядовци е бил близнак.

# 5
  • Мнения: 1 895
Наследствени са единствено разнояйчните близнаци. В моя род са по друга схема - две поколения има, две няма.
Еднояйчните са чудо на природата - там няма наследственост, не може да се предвиди - просто се случва Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 711
И аз знам, че за наследственост може да се говори единствено при разнояйчните и то по женска линия, защото един вид по наследство жената е предразположена да образува повече от една яйцеклетка. Това обаче не означава, че ако нямаш в рода, не може да се случи. За пример давам себе си  Peace Ние в нашия род нямам други близнаци (става дума за 2-3 поколения назад, за които имам информация), т.е. имаме едни втори братовчеди на майка ми но те са еднояйчни и не се брои.
А за еднояйчните бях гледала един филм, в който казаха че все още не могат да открият какво кара вече оплодената яйцеклетка да се раздели в определен момент. 

# 7
  • софия
  • Мнения: 555
това е божа работа

# 8
  • Мнения: 212
определено е МИТ. с 2 ръце се подписвам . може да се появят просто ей така...

# 9
  • Мнения: 7 640
няма род, в който да няма поне едни близнаци, та ако ще и преди 200 години да са били.

е плюнка не ми остана да го повтарям, ама нА.
Ако беше истина близнаците нямаше да са 1:80 раждания, примерни, а на всяко второ.

# 10
  • Мнения: 572
според мен пък се раждат през поколение ..т.е ако баба ми има близнаци, се очаква и аз да имам ...

# 11
  • Мнения: 7 640
според мен пък се раждат през поколение ..т.е ако баба ми има близнаци, се очаква и аз да имам ...

ми хубаво, ама мойта като не е имала, моите откъде са тогава Mr. Green

# 12
  • Мнения: 572
търси нещо от рода на бащата  Thinking

# 13
  • Мнения: 7 640
търси нещо от рода на бащата  Thinking

не е зле да попрочетеш нещичко, бабините обяснения си имат своето място за някои неща, но генетиката е друго.
Многоплодни разнояйчни бременности наистина може да се каже, че има фамилно предразположение, и то само по майчина линия.
Еднояйчните близнаци са спорадично- т.е. без закономерност явление.

С две думи- бащите не играят, колкото и да им е кеф да се бият в гърдите за големи майстори Wink

# 14
  • Мнения: 2 431
Имам сестри близначки. Майка ми е имала брат и сестра близнаци, родени преждевременно и не успели да оцелеят. Нейна братовчедка има близнаци. С една дума - божа работа.

Общи условия

Активация на акаунт