Остър алергичен бронхиолит при недоносено бебе на 9 месеца

  • 2 861
  • 2
  •   1
Отговори
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте Др. Слънчева! Надявам се да ми отговорите ,защото съм много притеснена. Дъщеря ми се роди недоносена 1,800 и стоя един месец в болница. Имаше доста проблеми, но се оправи и ни изписаха. В момента сме почти  на 9 месеца и тежим 6,400 кг. Имаме остър бронхиолит, който явно се провокира от някакъв алерген. В това състояние сме от един месец. Първо започна с вирусна инфекция явно, защото имахме и висока температура три дни и ни изписаха антибиотик. След 10 дни се оправихме. И след около три дни всичко започна отначало. Носът ни се запушва много сутрин рано, очичките са залепени от гурелчета и понякога през деня текат. Слагахме капки оправиха се и като спра капките всичко започва отначало. А кашлицата е много лоша, прави предимно нещо като кризи кашля много повръща секрети, пиема Вентолин вече през 6 часа по 1,5 мл. и последно ни изписаха АЦЦ - сироп. Днес ще купим и инхалатор и ще започнем да правим инхалации в къщи. Но немога да разбера, защо вече един месец почти пием Вентолина и сиропи за втечняване на секрета и отхрачване, а подобрение няма. Направихме консултация с  Др. Улевинов - УНГ, с доктор Куманова - гастроентеролог, защото имаме и доказан ГЕР и досега сме провеждали само лечение с повдигане на леглото, тя ни изписа и мотилиум - два месеца 3 х 1 прахче на ден. Последно се консултирах онзи ден с др. Куфарджиева - пулмолог диагнозата е: остър бронхиолит: И по точно Бял дроб - експираторна диспнея, сонорен перкутурен тон, грубо везикуларно дишане с удължено издишване и прекъснати сухи свиркащи и средни влажни хрипове двустранно.
И въпреки приемането на лекарствата детето не се чувства добре. Тази нощ се събуди в 4,30 със запушен нос, след като го почистих и отпуших със стеримар детето започна да кашля и да повръща много секрети гъсти и жълти на цвят, дадох и Вентолина , но не се успокои, много а пак си покашляше доста, в 8,00 часа и дадох 3 капки Зиртек и Вигантол и се отпусна и заспа и не е кашляла от тогава ицзобщо, все още спи и пак и дадох сиропите така в спящо състояние. Но вече ще я будя, защото не е яла от снощи! Опитах се да уредя час при алерголог, но ми казаха чак след празниците, а телефона на др. Куфарджиева е изключен и вече незнам какво да правя. Няма температура, весела е жизнена, храни се, но понякога повръща особено, когато много кашля.  Предварително Ви благодаря.
ПП. И още нещо съмнявам се че има слънчева алергия, имам 7 годишен син, който е със същата алергия, но за нея не съм сигурна.Но вчера след като бяхме на разходка и после в къщи направи криза с кашлица и повръщане, следобяд по същия начин.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 12:24 от Dundurela

# 1
  • Мнения: 5 760
Добре е да се сложи точна диагноза. След вирусна инфекция лигавицата на бронхите остава с повишена реактивност и се налага приложение на противоалергични лекарства дълго време- не по-малко от 6 м. Препоръчва се Флексотит инхалаторен в доза първоначално по 2 х 2 впръсквания и след поне 2-3 м се намалява дозата. Може да се съчетае с противоалергични лекарства- като Зиртек.
Във вашия случай давайте зиртек по предписаната доза, Вентолин 4 х 3 мл. и ао не се овладява тази кашлица може би е показан и антибиотик.
След празниците се консултирайте отново с д-р Куфарджиева или д-р Илиева от ІІІ гр. болница. Тя е завеждащ кърмаческото интензивно отделение и мисля, че ще Ви е от полза.

# 2
  • София,
  • Мнения: 4 267
Доктор Слънчева, благодаря Ви за отговора. Ние вече сме добре, оправихме се само с Вентолина и АЦЦ кид, вече не кашляме и не повръщаме - благодарение на мотилиума, предполагам, а също и на инхалациите и дори си имаме и ново зъбче. Засега продължавам да давам само Зиртек сутрен и вечер. Предположението е че просто периодът на излекуване след бронхиолита беше малко по дълъг от обикновено, но сега вече сме добре! Успешна работа и всичко добро Ви желая!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт