Дайте ме съвет

  • 917
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
Моля за съвет!
Синът ми, който е на почти 4 год. никога не е бил от боледуващите деца. Е, от време на време се слу1ват кашлици и сополи, но рядко и минава без усложнения, въпреки че е на ясла от 1годинка и 4мес. Тази зима обаче непрекъснато е болен - от ноември на сам прави кашлица с упорита хрема, която продължава около 2 седмици, после 2 седмици е здрав и айде пак болен отново. Това продължава вече половин година  ooooh! В началото се тревожех, че аз съм бременна и може да ме зарази, но се оказах издръжлива  Wink, сега обаче проблемът е по-сериозен, защото вече сме с мъничко бебе и откакто се е родила вече за втори път успява да я зарази с кашлица и сополи. До момента личния лекар "лекува" Дими с антибиотични капки за носа, Панадол и сироп за кашлица. Така нещата уж минават, но след 2 седмици всичко започва отново  Sad Бебка се зарази на 10 дни и аз твърдо реших да не й давам лекарства толкова малка, та успях да я излекувам с промивки с дизиологичен разтвор на нослето, капки кърма в носа и изключително кърмене. Сега пак и двамата са кашлящи и сополиви. Този път реших не само бебето, но и Дими да не тровя с лекарства, които явно не успяват да го излекуват, та и на него давам само чайове, мед, промивки с физиологичен разтвор в носа и капки кърма в носа. Питането ми е сещате ли се за още някакви естествени методи, които мога да прилагам в този случай?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
За още идеи можеш да видиш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0

Аз при хрема и кашлица: загрявам краката във гореща вода с морска сол, преди лягане и ги разтривам с топла свинска мас, слагам вълнени чорапи за цялата нощ, давам витамин С.

При кашлица -  разтривам гърдичките и гърба също с топла св. мас или хартия, надупчена и намазана с мед на гърдите и гърба, или лапа със синап, правя им сиропа с орехите, небетшекер, локум, индрише или черна ряпа с мед, чай от подбел с мед, чай от лайка или от липа, чай от мащерка,...

При хрема - промивам с физ. разтвор, ако не помага - слагам сребърна вода или отвара от лайка с мед като капки. Отвън разтривам носа /и в основата също/ с затоплена св. мас по-няколко пъти на ден, натривам ноздрите в началото с една счупена на две скилидка чесън..

При гнойна ангина: компреси с извара или с лимонов сок, стои около вратлето цяла нощ,...

Ако не виждам подобрение няколко дни или пък се влошава състоянието, обаждам се на хомеопатичката, при която ходим.  Wink
Успех!  Peace

# 2
  • Мнения: 95
Консултирай се с хомеопат

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 179
Консултирай се с хомеопат

Това е много добра идея.. Щом детето боледува толкова често, значи му е отслабнал организмът, и не знам дали ще помогне това, да го оставиш да се оправя "практически сам"...

# 4
  • Мнения: 2 818
Хомеопатия и/или есенции на Бах.... Мисля, че е от промяната. Тя често носи сополи, понякога отслабване...

# 5
  • Мнения: 967
Благодаря за отговорите   bouquet Само да кажа, че юнакът се оправи - вече сме здрави - без кашлица и жълти сополи - при това лечението ни се състоеше само от чай от лайка и мащерка, мед за гърлото, а в носа физеологичен разтвор и капки кърма  Laughing Чудно нещо е това кърмата - явно е по-силна от антибиотичните капки за нос, защото с капки лекувахме носа за 10 дни, а сег се оправи за седмица  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 1 097
Така ( както с кърмата) се обяснява и ефекта на разтворената коластра и  използването й като капки за нос.  Hug

Удобна е, защото е суха и не се налага да си кърмачка.  Grinning И може винаги да ти е под ръка!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт