3-та тема на чакащите

  • 61 684
  • 779
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 310
Хич не ми се ще така да започва третата тема, но. . .социалните отново ме изправиха пред феномена "българска работа" /както казва мъжа ми/ и това определение хич не е ласкаво. От месец съм подала документите и днес реших все пък да проверя къде са. От Ст.Загора началничката на отдела подлизурски ,след един час проверки по телефона от моя страна на десет минути ме уведоми, че почти тутакси са ги изпратили в Бургас и че тя хич не може да осъществи връзка с колегите си.Между другото живосе заинтересува защо не си сменя направо постоянния адрес / в смисъл -да не им създавам проблеми и да им се махна от главата, щото по моя случай им се наложило дълго да се консултират със София, обаче това все с онзи тон/. Издирвам телефона в Бургас и някаква госпожа ми казва, че моята социална я нямало да звънна след 15 мин./още не са изтекли/. Обаче ме увери, че колежката и работела по документите. Питам аз какво точно работи три седмици, а аз идея нямам за таз трескава работа, която се вихри.И това е само началото . . . #2gunfire

# 2
  • Мнения: 1 615
Драс, за да се вълнувам с вас!

# 3
  • Мнения: 34
Здравейте всички в този прекрасен форум!!
И ние с мъжа ми сега правим първите си стъпки. Още не можем да подадем документите, защото си чакам новата лична карта, но и това ще стане скоро.
Много научих от вас и искам да ви благодаря и да споделям с вас какво се случва с нас
Много любов ви желая!

# 4
  • Мнения: 1 327
Запис към чакащите!  Laughing

# 5
  • Мнения: 310
Аз нали съм си "късметлийка". Социалната направи две срещи и едно чуване по телефона и рече: напускам и се местя на друга работа, моето си ще го напиша, обаче друга колежка трябва да дойде на посещение в дома. питам коя е тя да и се обадя, отговор- може би еди коя си, ама не е много сигурна, чакайте, тя сама ще ви се обади. Двата месеца изтекоха, а писанията на тези две мили дами трябва да се изпратят до ст. загора, пък от там да говорят с препоръчителитеи да пишат социален доклад. И откровенно, не видях никакъв смисъл и от двете срещи / не знам как е било при другите/, разговорите бяха толкова повърхности, че спокойно можеше да мине с една среща или да ми дадат въпросник на който писмено да им отговоря. #Cussing out

# 6
  • Мнения: 34
Е браво! Няма ли къде да се оплачеш? Няма ли някакъв контролиращ орган? Аз съм още в самото начало и може би звуча иронично...

# 7
  • Мнения: 310
И да се оплачеш- файда йок. При тях причини обективни колкото искаш- малки заплати, текучество и неподготвени кадри. За да стигнем до тук значи сме се научили да чакаме, обаче и на нас чакането ни се изчерпва. За мен обаче това си беше чисто губеве на време. Не останах с впечатлението, че през този период правя нещо полезно за детето ми. Всички са единодушни, че децата ни са специални. И за да не стои въпроса после /както в някои теми /, не е ли по-добре за децата да ги върнем някой поне трябва да си напрви труда да подготви нас -родителите за препятствията по пътя който ни предстои. Нямам предвид - да ни откаже, а да се поинтересува от нас самите, от психологическото ни състояние и нагласа. Казвам това, защото формализма с който се подхожда е потресаващ и не виждам този нов ред за осиновяване да е по- различен или добър от стария /последното ми мнение, е на база и професионален опит/.
imago,просто бъди подготвена за абсолютно безхаберно отношение и мотане, ако към теб подходят професионално се радвай, че ти е провървяло. Тръгнали сме по този път и ще си го извървим . Съжалявам, че трябва да го кажа, но когато срещна детето си и ако, както се надявам успея да изградя пълноценна връзка помежду ни, то това няма да се дължи на "помощта" и "проучванията за годност" на социалните служби.

# 8
  • Мнения: 2 172
Шапокляк, абсолютно си права не им пука Close, че се мотаят с месеци.По друг повод на мен ми отговориха- ами не мога да взема решение, като се върне титулярката - тогава. Ами вие като не можете ще се обърна към друг, й казах и затворих телефона. Подадодох писмена молба до шефа й и след два дни същата тази дама бе натоварена да се заеме със случая. Не че се зае със светкавична скорост, но вече знаех коя ми е "титулярката" Laughing и после намерихме общ език.

# 9
здравейте.аз вече съм минала по пътя по който вие сте поели.просто заредете се с много търпение .на всички вас желая много късмет и по едно малко слънчице да изгрее във вашите домове

# 10
  • Мнения: 310
В тази тема май само аз пиша, ама да кажа- днес социалните в Бургас приключиха, заже видях доклада. Обещаха до края на седмицата да го изпратят в Стара Загора. Там колко ще е чакането идея нямам.Ще почакам две седмици и започвам да им звъня по телефона. Имам намерение непрекъснато да ги притеснявам, ако не помогне поне няма да навреди.

# 11
  • Мнения: 34
Бравооо!!! Като прочетох какво ти се е случвало до сега, това си стъпка!! Стискам палци да продължаваш бързо напред!!
Моята лична карта трябва да е говова утре. Следващата седмица и аз влизам в джаза- стискайте палци! Като си помисля, че дечицата ни гният по тези домове, стомаха ме заболява.......

# 12
  • Мнения: 310
imago , мъжът ми все това повтаря- "детето ни сега седи някъде самичко и няма кой да го гушне". Влудяващо е това чакане, но се налага на него да обяснявам, че е въпрос на време и всичко ще се оправи.
Благодаря ти за подкрепата   bouquet

# 13
  • Мнения: 448
ние след като ни вписаха в регистрите чакахме година и половина,но си заслужава.имаме си едно прекрасно синче.заредете се с търпение и успех

# 14
  • Мнения: 1 327
Бравооо!!! Като прочетох какво ти се е случвало до сега, това си стъпка!! Стискам палци да продължаваш бързо напред!!
Моята лична карта трябва да е говова утре. Следващата седмица и аз влизам в джаза- стискайте палци! Като си помисля, че дечицата ни гният по тези домове, стомаха ме заболява.......

imago, я провери какво заявление са ти дали, че имат нови. В новите си изписваш лична карта, държава по местопребиваване, кратка история на семейството.... че на мен ми дадоха от старото 2 дни преди да подам документите, после ми звъняха и ходих да попълвам ново.

Общи условия

Активация на акаунт