Е, това ме разби!

  • 2 143
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 348
С позволението на майката копирам поста и тук. Дълъг е но има какво да се прочете. Малко съм съкратила, но нищо не съм добавяла. Сменила съм името на бебето, а то е 5 месеца.:

поми Покрай нас от четвъртък вечерта са едни филми, дето няма такива... В четвъртък в 8:30 Жорко се задави, повърна, пребледня и изведнъж отпадна и започна да затваря очичките... Разбира се с мъжа ми си изкарахме акъла, качихме го на колата и в Пирогов. Направиха му снимка, за да видим да не му е попаднало нещо в белия дроб, оказа се че няма нищо (слава Богу), но детенце продължи да отпада и да иска да заспива, въпреки че му беше време за ядене. Посъветваха ни да отидем в Педиатрията и така се озовахме към 9:30 там, където ни приеха по спешност... Взеха му кръв за изслядвания, детето изведнъж се окопити, почна да им пее и да им се радва и да реве че беше гладен... Ама дежурната се усъмни, че има ниска кръвна захар и ни оставиха за наблюдение уж за през нощта... На сутринта дойдоха в 7 и ми казаха да не го храня, щели да му взилат изследвания и така Жорко лакомията и гладникът седя гладен до 9:30, когато след почти 2.5 часа буден и гладен, решиха какви изследвания трябва да му направят... Само ги чувах отвън как си говорят по коя клинична пътека да го прекарат, коя покривала какво и че той не била за нито една от клиничните пътеки и как в крайна сметка решиха да изпълняват еди-коя-си клинична пътека, която покривала еди-какви си изследвания, така че да почвали да му ги правят!!!И от там като се почна...през 20 минути идват и ми взимат детето, чувам го как 5 минути се дере неистово и ми го връщат - а аз не мога да го успокоя после и тамън се кротне и пак... И така за 4 часа му взеха 2 пъти кръв венозно и го набодоха не знам колко пъти в пръстчето... Никой не ми обясни какво правят, за какво се съмняват и само идва една сестра грубиянка и го взима и по пътя до манипулационната му се кара че е лигльо да не пищял, че стряскал другите деца и после и те пищяли... Лекарката пък ми каза че състоянието на детето ми било страшно, аз какво съм си мислела... Издържах до 13 часа и се обадих на вуйчо ми да дойде да ми преведе на прост език онова, което става, защо го правят и какво търсят, защото вече бях напълно откачила...  Около нас деца с такива трагедии, Жорко само реве и въобще не знаех на ко свят съм... Естествено не ни пуснаха да си ходим. Вуйчо ми дойде, разпита ги и дойде да ми обясни, че детето го боцкат за да му видят кръвната захар в рамките на 24 часа как ще е, във вената са го боли за да видят инсулина и някакъв био-химичен профил и че или има ниска кръвна захар или е прекарал някаква вирусна инфекция, а ние не сме разбрали...  Вчера като изключим че беше нервен, Жорко си беше добре- мойто си Жорко... Даже се смееше на лаборантката дето идваше да му вземе кръв.. Направо ми скъса сърцето... Следобяд до днес сутринта продължиха да му взимат кръв на всеки 3 часа да му били правили кръвен профил... Сутринта се оказа, че захарта му е добре - в средата на нормата, няма ниска кръва захар и не е получил гърч или нещо такова от нея... Инсулина също му е в норма... Сутринта като видях че всичко е наред поисках да си тръгна, лекарката от нощната ми каза да не съм си го и помисляла... (в крайна сметка са ги пуснали за събота и неделя, защото бездруго няма да са готови изследванията по-рано)

В понеделник се връщаме сутринта (отново нелегално) за последни изследвания и за да изслушам наново тирадата че това дете 5 месеца е гледано по възможно най-лошия начин, не е хранено правилно, защото едно бебе не може да седи само на млеко, че трябва да му слагам прясно мляко "Верея" в пюретата и че едва ли не съм най-голямата и безотговорна некадърница, която са виждали някога, защото това ми казаха - "детето е хранено некадърно"...А понеже вчера го храниха много кадърно не спря да повръща... Разбира се ми беше казано да куп фризолак и да почвам да го рханя със "свястното" мляко, да му сагам масло в пюретата, да го храня 6 пъти на ден и какви ли не глупости, на които педиатърите, които наблюдават Жорко  само казаха "Гледай си детето и само те моля прясно мляко не му давай, нека изследват и търсят и нека нищо не намерят"... Та както каза ... (съпръга и), който след вчера е бесен, че натъкмяват Жорко по някаква клинична пътека, ще ги изтърпим още ден - два...

Малко съм объркна, защото такива изследвания се правят ако майката е диабетичка, а ние нямаме такива заболявания в семейството нито по моя нито по линия на мъжа ми. Още повече, на който и педиатър да се обадя ми казват, че кръвна захар на малки бебета не се изследва, защото била един много непостоянен показател... И ако днес не бяха ни пуснали и се бях подписала че си тръгвам на своя глава или пък бях избягала сутринта, защото и това ми мина през главата през нощта, направо щях да взема един пистолет и да гърмя на ред  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  Как никой не дойде да ме пита как е Жорко, защо плаче и т.н., а уж сме на наблюдение... Само чувах как изследванията са му перфектни, нямам повод за притеснение, но не могат да ни пуснат, защото Касата, Пътеката, Наредбата и не знам си кое не позволявали и понеже за мен това не са доводи като има казах че ще платя всичко което не покрива касата или каквото трябва и кажат, ми казаха "ама детето ти е много зле", все едно не го виждам какъв хилчо е...


Ха, да видим ние сега кон боб яде ли! Ми защо да не, щом 5месечно бебе пие прясно мляко...

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 14:54 от skrech

# 1
  • Мнения: 47 888
Доколкото разбирам, се ядосваш на това че искат 5 месечно дете да яде прясно мляко и пюрета?
Хората се съмняват за диабет, който вече не е такава рядкост, дори и при бебетата, затова явно го изследват- за съжаление метода е с взимане на кръв
Отношението на персонала и не даването на информация не знам как да го коментирам, ясно е че много има да се работи по този проблем в много болници
Преживяването е неприятно, но се надявам детето да е добре вече и да няма диабет

# 2
  • Мнения: 224
 ooooh! ooooh! ooooh!
Без коментар щото ще изчерпя нет пространството на форума.

# 3
  • Мнения: 4 435
И като си решила да криеш името на бебето,го направи в целият текст.

# 4
  • Мнения: 982
И като си решила да криеш името на бебето,го направи в целият текст.

Пише, че го е сменила, а не скрила!

# 5
  • Мнения: 17 401
Аз не разбрах кво искаше да ни кажеш с това нещо. Силно се съмнявам педиатър да твърди, че кърмаче трябва да яде прясно мляко, и то Верея. За клиничните пътеки няма смисъл да се обясняваме сега- какво, що и т.н.
ИМаш още за редакция, skrech Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Оооох, нашето здравеопазване е да се пази човек от него. И какво последно стана? Поне диагноза и епикриза има ли?

Недоумявам това с прясното мляко в пюретата. Каква Верея, какви млека на 5-месечно бебе?
За съжаление е така и донякъде според моя опит с болниците - първо те хокат, смачкват, обявяват те за най-некадърната майка на света, още малко и на бесилото ще те заведат, а детето е само ОБЕКТ НА ИЗСЛЕДВАНИЯ, все едно не е живо същество. На мен най-големият ми кошмар е пак по някакъв повод да не се се озовем в болница, че тогава сигурно ще хвърля топа или направо в лудницата сама ще отида.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 14:49 от RadostinaHZ

# 7
  • София
  • Мнения: 2 348
Еййй, този клюкарник само змиярник може да бъде.
 Възмущавам се на: недаването на информация, правенето на излишни изследвания, пътеките на здравната каза, съветите на лекарите за храненето...

И като си решила да криеш името на бебето,го направи в целият текст.
Поправих се, но заслужава ли тази грешка да ме биеш? Че на мен на бой ми мирише работата.

Аз не разбрах кво искаше да ни кажеш с това нещо. Силно се съмнявам педиатър да твърди, че кърмаче трябва да яде прясно мляко, и то Верея. За клиничните пътеки няма смисъл да се обясняваме сега- какво, що и т.н.
ИМаш още за редакция, skrech Wink
Няма лошо да се съмняваш... Аз пък вярвам, защото авторката мога да я нарека приятелка и на нея и вярвам, а "професионални" съвети от педиатри, с лопата да ги ринеш.

# 8
  • Мнения: 4 435
И като си решила да криеш името на бебето,го направи в целият текст.

Пише, че го е сменила, а не скрила!

Добре,не съм го написала ясно.Беше променила името на детето,но на няколко места беше оставила истинското му име,явно е пропуснала там да го премени,това имах предвид под "скрила",че не навсякъде го беше заменила и истинското име на бебето седеше.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 179
А защо не пуснеш линка към реалната темата?

# 10
  • Мнения: 17 401
ТАкава е системата. НЕ всяка диагноза минава по клинична пътека, и да си лекар не е лесно, на никого не му е приятно да работи по тези клинични пътеки. И защо се възмущаваш от името на майката на детето, сякаш ти си била там? Peace
Да, продължавам да не вярвам на този абсурд за прясното мляко.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 865
И като си решила да криеш името на бебето,го направи в целият текст.
Поправих се, но заслужава ли тази грешка да ме биеш? Че на мен на бой ми мирише работата.


Последно: Жорко или Руси?

Днес е сряда. Как е детето? Какво показват изследванията?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 348
Крайната диагноза е, че на детето му няма нищо или е реакция от последната имунизация. Сигурно зависи от това кой лекар е на смяна. Епикризата още не са я дали.

 Не пуснах линк към темата, защото там тя споделя и други неща с приятелките си.


п.п. за феновете на безгрешните педиатри:
 Друго бебче не ще да се храни. Коментарът на педиатърката е: "Трудно бебе ми се е паднало."
 Сега майката обикаля из форума, че да намери информация какво да прави.

# 13
  • Мнения: 17 401
Е, кво му има на коментара? НЕ е коректно това, което си направила, скреч Peace

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз не мога да разбера за какво е темата....

Общи условия

Активация на акаунт