След колко време плач, безсъние и гладуване трябва да я спра от ясла?

  • 3 080
  • 57
  •   1
Отговори
Вече три седмици малката е на ясла и от ден на ден става все по-зле. Плаче цяла сутрин докато стигнем до там.
Отделно там почти не се храни, а вече не иска и да спи.
Обикновено в 21ч. вече е дълбоко заспала, но от известно време започна вечер "не искам да лягам да спя" и така до 22,30 докато не си легна и аз. И сутрин в 6,30ч. е вече будна.
Казват ми, че през деня е спокойна, но аз не съм сигурна дали е така.
Да продължавам ли да я мъча? Ще свикне ли? А има ли смисъл да плаче, да не яде и да не спи? Задължително ли трябва да го мине този период?
На 2г. и 5 мес. е.

# 1
  • Мнения: 5 401
Имам притеснения, че сина ми няма никак лесно да свикне с яслата, заради разни особености в характера му. Решила съм отсега, че ако го приемат и той се отнася зле към цялата тая работа, няма да го оставя да се травмира.  Peace Ще пробвам - ако току-виж му хареса - идеално, но ако има подобно отношение като твоето дете, няма нито ден повече да го водя там!   bouquet

Надявам се да намериш най-правилното решение за твоето детенце!   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Големия син го измъчих около 4-5 м и накрая направо ни излючиха от яслата - казаха, че не ставал Thinking. Много съжалявам, че така съм го травмирала тогава, защото той едва говореше и все разправяше Леля Пепи дън-дън и си показваше дупето, че го плясквала. Аз тогава говорих с г-жите, а те едва ли не се кълняха, че нямало такова нещо, че той толкова много плачел, че те едва ли не правели вс., което той иска за да се чувства добре. За този период той м/у другото ходеше само до обяд - така и не остана да спи там, защото плачеше и пречел да спят и др.деца. Като порастна повече и започна добре да говори един ден ме вижда с едни ръкавици да чистя банята и каза - Леля Пепи слагаше такива ръкавици и ме биеше с тях. След време видяхме в един м-н бели чехли и пак казва - Леля Пепи, дето ме биеше имаше такива.......... И още се случва да я споменава след толкава години.
Ужасно много съжалявам за този период Sad и за това малкия категорично съм решила да го гледам до ДГ Naughty. Дори Михаил казва, че Тошето няма да ходи в ясла, за да не го бият там.

# 3
Ами вечер малката ми обяснява колко е хубаво при децата, колко са доби леличките и т.н.
Като я питам утре ще ходиме ли и тя ми казва "да".
Научила е песнички, занимават ги, аз съм много доволна от отношението.
Та вечер е весела, непрекъснато нещо си бърбори и пее.
Но сутрин е кошмар! А може би е нормално да е така....вече не знам какво да мисля

# 4
  • Мнения: 5 401
... Леля Пепи слагаше такива ръкавици и ме биеше с тях. След време видяхме в един м-н бели чехли и пак казва - Леля Пепи, дето ме биеше имаше такива..........

Милото детенце!  Sad Точно защото се притеснявам, че стресът може да има последици върху детската му психика, нямам намерение да го тормозя да ходи на ясла, ако не се чувства добре.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 127
А ми и на мен ми казваха, че там бил спокоен през деня, но с рев ставаше сутрин и ревеше до яслата, с рев си лягаше вечер...... Накрая започна да се напишква, а пък бяхме махнали памперса и тогава разбрах, че явно не понася добре яслата Naughty

# 6
Ох, и моята дъщеричка за три седмици се напишка 5-6 пъти  Cry
И ние сме махнали памперса още лятото, но ето че явно и тя е стресирана и от това се получава.
Не знам какво да правя, не съм сигурна, че ако си я гледам до есента после ще се адаптира по-добре....а майчинството ми мина, в неплатен отпуск съм, трябва да се връщам на работа...
Мислила съм си за детегледачка, но не съм сигурна, че ще намеря подходяща. А и освен това смятам, че на детенцето ще му е по-добре да контактува с дечица отколкото с някоя баба.....а  и ще изгради някакъв имунитет....

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 127
....а  и ще изгради някакъв имунитет....
За няколко месеца никакъв имунитет няма да си изгради. Още повече че идва лято - с разходки и игри навън ще си изгради по-добър имунитет. Има много деца на вън с, които може да общува през деня. Синът ми нямаше никакъв проблем после с адаптацията в градината. Много съм против яслите  Naughty, за ДГ съм твърдо за, но за ясла.......... Много са мънички дечицата, мъчно ми е за тях. Толкова бързо порастват, че съм решила до като мога да прекарвам колкото се може повече време с тях Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 929
Трудно ми е да ти дам съвет. Важното според мен във вашия случай е, че явно детето не е травмирано от лелките или от децата, щом говори положително за тях, а по-скоро му е трудна раздялата с теб. Някои деца много силно се привързват към майките си и колкото и да им е хубаво в яслата или градината, не ходят с охота там. Моят син ходи на сла вече 8-ми месец, храни се добре там, спи на обяд, играе с децата, всеки ден е научил нови песни, разказва интересни случки, но сутрин плаче, като се разделяме. Не всяка сутрин, но често плаче.
При вас би ме притеснило единствено това, че не се храни и че не спи, въпреки че някои деца преминават неминуемо през това и после се адаптират.
Ако все пак имаш възможност да я гледаш, дай я отново на есен.

# 9
  • Мнения: 9 814
По-добре спри детето си от ясла. Това измъчено положение вреди и на детето ти и на теб самата. Какъв е смисълът да плаче, да не спи, да не се храни? В яслата на моето дете имаше момиченце, което плачеше постоянно, от сутрин до вечер и не просто хленчеше, а се дереше с цяло гърло. Мъчиха го няколко месеца и освен него се разстройваха и останалите деца. Сега година по-късно ходи на ДГ без никакъв проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 129
Аз бих поставила под съмнение думите, че в яслата е спокойна. Леличките понякога казват, че всичко е ок, само и само да не притесняват родителите.
Да не би да не се наспива и сутрин да е кисела и затова да реве? Щом й харесва там?
Може би трябва да лягаш с нея към 8-9, за да има достатъчно сън през нощта?

Моето мнение е, че са много малки за ясла. Ако може да си я гледаш ти или някоя баба - по-добре така. Когато тръгнат на градина са по-големи и могат сами да се оправят, вече говорят добре.  А преди 3-4 год са си бебета.

# 11
  • Мнения: 24 467
При положение, че при постъпване на детето ми в детско заведение то не може да свикне или се държи коренно различно и е неспокойно за период повече от 3-4 седмици не бих настоявала да продължи да посещава такова. Бих си го прибрала, бих изчакала и след време отново бих опитала.

В твоя случай само режимът сън/ почивка ли те притеснява или има и други неща? Ако е само това- нищо е.

# 12
  • Мнения: 21
   Опитах се да пусна дъщеря ми на 2г и 6м на ясла,но аз издържах една седмица.Започна да се напикава при положение,че на 2г бяхме махнали памперса.Да пищи на сън и да не мога да я успокоя(обикалях къщата посред нощ на ръце с нея).На втория ден ми каза "леля бий" и си пляскаше устата с ръчичка.При опита ми да говоря с леличката и да разбера какво точно се е случило тя разбира се отрече да я е удряла и ми отговори"на мен ли ще вярваш или на 2г дете?"Напуснахме яслата,а директорката ме помоли да не оронвам престижа на Санаториална ясла-Варна....
   Останах в къщи с детето до четвъртата й година,защото имахме проблем с местата в градините.Децата ходили на ясла бяха с предимство.Но като тръгна беше много щастлива и с радост ходеше там!
   Решението си е твое,ти най-добре познаваш детето си. Peace

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Позната картинка. рев от нас към яслата а там за 3 мин се успокоява  и цял ден играе. на другия ден пак същата история.
Започнахме да я приспиваме към 10 като загасяме на всякъде и я вземахме при нас и горе-долу се пооправи.

# 14
  • Мнения: 432
Ужас, напълно ви съчуствам....При нас периода на адаптация продължи близо 3 месеца (дадох го на ясла на година и 9 м.). Беше изпаднал в някаква тиха депресия - постоянно тъжен, примирен, вял някакси... но поне ядеше и спеше нормално. Може би в твоя случай можеш да изчакаш още малко или да пробваш да я даваш от понеделник до сряда, а четвъртък и петък да си я гледаш, за да й бъде по-лесно да се адаптира...

Общи условия

Активация на акаунт