Кърлеж!

  • 47 625
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Понеже напоследък има ужасно много кърлежи, които даже се разхождат свободно по улиците а не само в тревните площи искам да ви питам как мога да предпазя сина ми? Има ли някакви препарати като тези които се мажат на животните и за хората!
Ако не дай си Боже се забие се ходи на лекар нали?!? Но може ли да се направи нещо като първа помощ да се намаже с олио или с нещо мазно?

# 1
  • Мнения: 27 524
Може да го извадиш, ако се забие, като първо го намажеш с олио, след това леко въртиш по посока на часовниковата стрелка, без да дърпаш, така излиза целия. След това го смачкваш между два камъка, иначе не става. Намазваш дупчицата със спирт. Има някакъв риск от Лаймска болест, да, но не мисля, че е голям. В аптеките мисля, че продават някакво мазило против подобни инскети, но не съм много сигурна. Основно правило е да не ходите в пясък, по гори и треви, да не бъде бос, а с чорапки, така трудно ще се изкатери кърлежа и да не се застоява седнал или прав дълго време на едно място. И най-вече - да не се разхождате там, където има често и по много кучета. Няма страшно  Hug Попитай информативно педито ви или джипито, ако стане случайно дали да ходите на лекар или не. Ако каже да, тогава, след като извадите кърлежа, го пазете за изследване.  Peace

# 2
  • Мнения: 768
Опасно е да се опитваш да вадиш кърлеж - може да се скъса и част от него да остане в тялото. Вадят се от лекар, в Пирогов вадеха по спешност преди няколко години, вероятно и сега. После бият инжекция, не съм сигурна дали беше тетанус, и чакаш около месец на тръни да не се развие някоя зараза. Колкото по бързо се махне, толкова по-малка е опасността от лаймска болест.

# 3
  • София
  • Мнения: 790
Майка ми ги вади сама както е описала Блонди. Мен ме е страх. Веднъж ми се беше забила една такава гадина, ходих да ми го вадят при хирург в поликлиниката. Биха ми тетанус, защото не бях ваксинирана скоро... Понеже беше отдавна не си спомням дали давах кръв след това  newsm78
Но с тези кучета, които са навсякъде по градинките, скоро видях и овце в двора на БАН  Shocked никой не е застрахован. Просто трябва да се внимава къде се разхожда детето. И периодично да го оглеждаш по слабините и подмишниците, кърлежите търсят меките местенца.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не се маже с нищо мазно!!!!!!!!!!!!

в никакъв случай! не се опитвайте да го му спрете притока на кислород, така пускал повече отрови в тялото.
вади се само с пинсета!!!


аз за първия си кърлеж ходих на лекар, бях го намазала с бебешко олио и лекарят ми се кара!!!
каза в никакъв случай  не трябва да го мажа с нищо мазно.


аз сама не мога да ги махам, но половинакта го вади с пинсета....
после 2 седмици се наблюдаваш за странни симпоми или неразположение... кърлежът разнасе борлеоза и още нещо.
само за 1та болест има ваксина.

аз живея в рисков регион и лекарате винаги ме питат дали съм била хапана от кърлеж когато съм болна.

в ДиС една майка е пуснала тема и е написала някакъв препарат, който възпира кърлежите да се забиват

# 5
  • Мнения: 27 524
Опасно е да се опитваш да вадиш кърлеж - може да се скъса и част от него да остане в тялото. Вадят се от лекар, в Пирогов вадеха по спешност преди няколко години, вероятно и сега. После бият инжекция, не съм сигурна дали беше тетанус, и чакаш около месец на тръни да не се развие някоя зараза. Колкото по бързо се махне, толкова по-малка е опасността от лаймска болест.

Аз съм си вадила десетки пъти, изобщо не е опасно. И да се скъса, след няколко дни тялото ни избутва главичката, не плаши жената  Grinning Не бият никаква инжекция  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 768
Опасно е да се опитваш да вадиш кърлеж - може да се скъса и част от него да остане в тялото. Вадят се от лекар, в Пирогов вадеха по спешност преди няколко години, вероятно и сега. После бият инжекция, не съм сигурна дали беше тетанус, и чакаш около месец на тръни да не се развие някоя зараза. Колкото по бързо се махне, толкова по-малка е опасността от лаймска болест.

Аз съм си вадила десетки пъти, изобщо не е опасно. И да се скъса, след няколко дни тялото ни избутва главичката, не плаши жената  Grinning Не бият никаква инжекция  Simple Smile

 Не бих рискувала, особено за дете. На мъжа ми му вадиха кърлеж в Пирогов и му биха инжекция, казаха да мери температура и да си следи състоянието. За щастие нямаше последици.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 326
не се маже с нищо мазно!!!!!!!!!!!!

в никакъв случай! не се опитвайте да го му спрете притока на кислород, така пускал повече отрови в тялото.
вади се само с пинсета!!!


аз за първия си кърлеж ходих на лекар, бях го намазала с бебешко олио и лекарят ми се кара!!!
каза в никакъв случай  не трябва да го мажа с нищо мазно.




Брейййййййй ти ме очуди...малко са запознатите лекари по въпроса как се вади кърлеж

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Брейййййййй ти ме очуди...малко са запознатите лекари по въпроса как се вади кърлеж

какво имаш предвид? не те разбрах newsm78
моят дерматолог ми каза в никакъв случай да не мажа кърлежа с нещо мазно.
каза, че ако не мога сама да си го махна, най-добре е да ида на лекар Simple Smile

# 9
  • Мнения: 17 401
Блонди, несериозно е да даваш такива съвети Peace. ИМа си специални пинсетки за вадене, освен това се слага тетанус, да.
Има репелентни кремове, спрейове и пр. Аз съм довлна от ОФФ

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Блонди, несериозно е да даваш такива съвети Peace.

 
На същото мнение съм!Даже помислих, че се майтапиш като четях постинга ти!

Аз съм си вадила десетки пъти, изобщо не е опасно. И да се скъса, след няколко дни тялото ни избутва главичката, не плаши жената  Grinning Не бият никаква инжекция  Simple Smile
Това е абсурд!Опасност от Лаймска болест има и то голяма.Моя колежка едва оживя.На друга позната й правиха операция в Пирогов заради останала глава на кърлеж в нея, беше получила инфекция!

 Какви са тези абсурдни съвети! ooooh!По всички медии тръбят колко са опасни кърлежите, как не трябва да се вадят освен от специалист и колко е важно да се постави инжекция!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 968
Кърлеж се вади само от професионалист, бие се инжекция против тетанус.  Оставането на главичката на кърлежа в организма може да доведе до смъртоносни инфекции. Това, което пиша ми е казано от хирурга, който извади кърлежите от майка ми - два в период от два месеца.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 127
На големия син му се беше забил кърлеж преди 2 год. Лекаря го намаза с нещо и той излезе. После му поставиха тетанус, а кърлежа носихме в ХЕИ за проба. Тогава лекара каза, че може да се маже мястото с бензин и кърлежа сам излиза.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 326
Блонди, несериозно е да даваш такива съвети Peace.

 
На същото мнение съм!Даже помислих, че се майтапиш като четях постинга ти!

Аз съм си вадила десетки пъти, изобщо не е опасно. И да се скъса, след няколко дни тялото ни избутва главичката, не плаши жената  Grinning Не бият никаква инжекция  Simple Smile
Това е абсурд!Опасност от Лаймска болест има и то голяма.Моя колежка едва оживя.На друга позната й правиха операция в Пирогов заради останала глава на кърлеж в нея, беше получила инфекция!

 Какви са тези абсурдни съвети! ooooh!По всички медии тръбят колко са опасни кърлежите, как не трябва да се вадят освен от специалист и колко е важно да се постави инжекция!
Taka e! Един колега много тежко боледува от Марсилска треска! Страшни са болестите от кърлежи и хич не са рядкост. Трябва по-внимателно да се подхожда към всичко свързано с тези гадини

# 14
  • Мнения: 2 821
Може да го извадиш, ако се забие, като първо го намажеш с олио, след това леко въртиш по посока на часовниковата стрелка, без да дърпаш, така излиза целия.

Всъщност се върти в посока обратна на часовниковата стрелка.
Когато се намаже с мазно започва да се задушава и тогава има опастност да повърне. И така може да зарази с Лаймска болест.
Но аз знам, че и лекарите мажат с мазно преди да го извадят.

Общи условия

Активация на акаунт