Да се оплача и аз от доктори...

  • 429
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 206
Първо от педиатърката дето ме отказа от кърменето, знаете как става:
- не наддава достатъчно, давай формула, цеди се и давай от шише и пр. И аз така правя EmbarassedИ така вече не мога да я науча да суче Cry Но поне 40-60гр кърма на ден цедя и ги давам.
Второ тия дни бях на гинеколог. И тя ми вика "а ми то каква полза от 40гр кърма, по-добре да я спрете'' Shocked "защото ако продължаваш да се цедиш тя никога няма да спре" Аз пък и казах че хапчета за спиране на кърма нямам намерение да пия.
Кажете ми моля някакви витамини и хомеопатични за увеличаване на кърмата че тоя път наистина се ядосах  #Cussing out

Последна редакция: чт, 26 май 2005, 20:57 от dilqnka

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бирена мая. Овесени ядки попарени яж. Лактогонен чай. За хомеопатия - по-добре се виж с лекар-хомеопат.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 121
Първо от педиатърката дето ме отказа от кърменето, знаете как става:
- не наддава достатъчно, давай формула, цеди се и давай от шише и пр. И аз така правя EmbarassedИ така вече не мога да я науча да суче Cry Но поне 40-60гр кърма на ден цедя и ги давам.
А защо цедиш и после даваш? Не суче ли от гърда? Тъкмо може да пробваш да увеличиш млякото... То ти си знаеш най-добре де, но ако не си погледнала - прочети библиотеката, има много ценни статии.

# 3
  • Мнения: 6 243
варено жито...
и "Книга за кърменето" на Хана Лотроп - яде се с кориците. Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 1 845
Тук съм виждала теми за хомеопатично лекарство за увеличаване на кърмата, но не мого да се сетя как се казваше, дано някоя мама да напише.
На мен много ми помага пиенето на течности, вода. Впоследствие се запознах и с две майки, които са приключили с кърменето без хапчета, като просто драстично са намалили течностите.
Също добре ми действа ежедневното приемане на месо. Ако пропусна 2-3 дни и ям повече хлебни изделия-суша Thinking.
Успех в начинанието. И наистина е по-добре да предлагаш гърда, а не да се изцеждаш.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Хомеопатичното лекарство за увеличване на кърмата е Рицинус Комунис 5СН. Трябва да се внимава обаче с потенцията - същото лекарство във висока потенция напр. 30СН е за намаляване на лактацията.

# 6
  • Мнения: 3 161
Ако искаш само да се оплачеш - заповядай.  Wink Ще ти съчувстваме най-искрено. Не си първата, няма да си и последната, която почти насила е отбила поради некомпетентни съвети (впрочем това дето гое казала гинеколожката ти е голяма глупост - много по-добре е 40 мл кърма, отколкото хич).

Ако искаш обаче да направиш нещо по въпроса с кърмата си, взимай се в ръце докато още я имаш и прави всички възможни номера да си я увеличиш. Има много написано по въпроса в библиотеката, със сигурност ще намериш какво работи за теб, ако се поразровиш. Само се чудя защо си чакала толкова дълго и не си се обадила по-рано във форума?

И пиши, ако имаш конкретни въпроси и проблеми после (след като се образоваш малко де  Wink).

Общи условия

Активация на акаунт