миене на зъбки

  • 1 161
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 223
Здравейте мами  Hug. Искам да ви попитам как научихте дечицата си да си мият зъбките?
Ще съм много благодарна на всякакви съвети  Hug

# 1
  • Мнения: 9 814
При положение, че миеш зъбите на детето от малко, то би трябвало да е свикнало с функцията на четката и какво трябва да прави с нея. Дъщеря ми още от 10 месечна започна да си търка зъбите и венците с четката /колко успешно е отделен въпрос/. Сама започна да си мие зъбите на около две годишна възраст, но и до сега предпочитам това да го правя аз.
А иначе може да покажеш на детето си как ти самата си миеш зъбите.

# 2
  • по света
  • Мнения: 1 587
В началото ги миех само аз,сега ги мием двете LaughingЗапочнахме преди няколко месеца, първо купихме четка за пръст от силикон сега сме с четка,харесва и.

# 3
  • Мнения: 4 621
В началото не искаше, но дойде един момент, в който сама пожела Peace

# 4
  • Мнения: 164
ни сме все още много малки ,но смятам след годинката-годинка и нещо  сериозно да се заема и да я науча да го прави

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Покрай нас много бързо свикна да ги мие сама. Аз започнах с опитите, когато имаше достатъчно зъби в устата й. И досега не го прави много редовно обаче  Tired

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами на третия път си задърпа четката да си ги мие сам...колко измива и колко не др въпрос...обикновенно сега той тъка за финал малко аз и така...обича да си ги мием заедно и да гледа какво правя аз...

# 7
  • Мнения: 2 448
Аз му ги мия и на финала ми давам да довършва сам. Така поне съм сигурна , че са измити.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Зъбите му ги мия аз!Държа да са идеално чисти, маничка съм на тази тема.Изтърквам ги старателно от всички страни и то не за 5 сек.
 Когато порасне ще му разреша да ги мие, но за сега предпочитам да действам аз.

# 9
  • Мнения: 2 090
Аз му ги мия и на финала му давам да довършва сам. Така поне съм сигурна , че са измити.
И аз така процедирам Peace

# 10
  • Мнения: 15 223
благодря момичета  Hug
а първия път как успяхте да накарате малчовците да си отворят устите - нашия изобщо не дава да му вкарам четката в устата  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 197
Зависи от детето. Моето иска да се справя само. За това не съм я учила нито да си мие зъбите, нито да се храни с прибори. Мие си зъбите сама още от годинка. Първо аз минавам с четката и след това и я давам да се мие. Научила се е да мие и езика.
а първия път как успяхте да накарате малчовците да си отворят устите - нашия изобщо не дава да му вкарам четката в устата  Rolling Eyes
Ако не иска да си отваря устата изчакай малко, не го насилвай докато прояви интерес. Ако използваш силиконовите накрайници за бебета можеш да спретнеш някаква игра, за да му е забавно.

# 12
  • Мнения: 2 131
Запис да следя темата!
Мен ме интересува от каква възраст започват тези процедури. Предполагам, че за Алекс, при положение, че има шест зъба, вече е време. Ама как става този номер?! С каква паста - вероятно трябва да е пригодена за гълтане  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
благодря момичета  Hug
а първия път как успяхте да накарате малчовците да си отворят устите - нашия изобщо не дава да му вкарам четката в устата  Rolling Eyes

Аз му я бях давала извесно време да си играе с нея да си я гризе, та си беше свикнал, всъщност миенето винаги е било много приятно нещо, ако може по 1000 пъти да мием зъби на ден най-ще е щастлив Wink
Та не съм имала проблеми с отварянето на устата...може в началото да пробваш да четкаш само предните и да си миете зъбите заедно, като види че си отваряш устата и миеш назад и той ще повтаря....и ще свикнете...

# 14
  • Мнения: 1 367
Запис да следя темата.И мен ме интересува колко зъба най-малко трябва да има детето,за да се почне.С каква паста и четка?

Общи условия

Активация на акаунт