За операция на трета сливица - София

  • 6 486
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Здравейте,
Вероятно ни предстои  такава. Знам, че има теми за третата сливица тук, но са много дълги и просто нямам нерви да ги изчета докрай, за да науча това, което ме вълнува. Моля да напишете:
- В клиниката, където ви оперираха, разрешиха ли ви да бъдете до детето докато заспи и веднага след като се събуди и за коя клиника става въпрос?
- Анестезията с инжекция ли е или с маска с райски газ?
- За колко време се възстанови детето и какви са особеностите на възстановителния период?
Благодаря ви! Сигурна съм, че отново ще сте ми полезни!

# 1
  • Мнения: 474
Здравей Сени,  на моят син извадиха третата сливица с пълна упойка но не ме допуснаха вътре и за това не мога да ти кажа нещо повече по този въпрос  но колко до възстановителния процес точно  два часа   след операцията искаше и търсеше нещо за ядене, всичко мина без проблеми така че не се притеснявай няма нищо страшно ,Е разбирам те и аз на твоито място се бях побъркала от притеснение но после се оказа че е било излишн,

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1. Да, разрешиха ми.
2. Анестезията за ваденето на 3-тата сливица беше с инжекция в крачето. Веднага се унесе и на ръце я изнесоха.
3. До вечерта след манипулацията беше чисто нова и искаше да яде корички хляб.

Почти така протече и операцията по ваденето и на останалите 2.

# 3
  • Мнения: 636
Благодара ви за успокоителната информация, момичета.

# 4
  • Мнения: 206
Преди години вадиха на дъщеря ми трета сливица, но с локална упойка - нямаше 3г. още. След изследванията влязохме в V градска болница, преди обяд дойде една сестра , хвана малката за ръчичка и я вкара в кабинета в който извършваха манипулациите. Не позволяваха на майките да влизат вътре( аз чаках пред кабинета) . За няма и 5-10мин. вратата се отвори и сестрата изведе детенцето ми (имаше леко кисела физиономийка, но не беше плакала вътре, нито пък плака по-късно.) Два часа не се яде и пие нищо, след втория час може вода или сок, а след третия ние даже ядохме, защото 30мин. след манипулацията малката искаше да яде пиле или филе. Доктора позволи да купим кренвирши или някакъв мек салам и да я нахраним. На следващия ден ни изписаха - първите няколко дни ни посъветваха да храним детето с по-течни или пасирани храни, не трябва да се пият горещи напитки. Възстановителния период за нас мина с преминаването към нормална (непасирана) храна.
Не се притеснявай от операцията - не е тежка, а ако си успяла да подготвиш психически детето за нея, вярвай ми няма да имаш никакви проблеми.

# 5
  • Мнения: 636
Благодаря и на теб,  Valcho ,
В какви случаи се предпочита локалната анестезия? Тя дали е по-безопасна?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

В какви случаи се предпочита локалната анестезия? Тя дали е по-безопасна?

в никакъв. Недей и да си го помисляш.
Лок. анестезия не позволява да се работи добре и качествено и после 3-тата сливица много бързо рецидивира.

# 7
  • Мнения: 91
Моето дете също има проблем с третата сливица . Мога да ти препоръчам Транспортна болница  Peace , при който и да си заведеш детето там няма да сгрешиш Peace Ние сменихме много лекари , беше кошмарно  ooooh! цели пет месеца детето ми не спря да боледува , непрекъснато правеше гнойни отити , гнойни ангини , конюктивити #Crazy видяхме се в чудо . Благодарение на темата за 3-тата сливица разбрах за д-р Френгов. Още при първия преглед д-ра постави диагноза серозен отит . Направихме операция , сложихме макарички и да чукна на дърво детето е добре  Joy                                                                                                  За операцията - настаниха ни в стая и след 15 мин. дойде сестрата , даде на малката сиропче от което Кристинка стана много весела и в същото време много отпусната. След това сестрата доиде да я вземе, нямаше никакъв проблем. При нас упойката беше  с маска , защото слагахме макарички.Операцията продължи 20 мин.     Като цяло малката много бързо излезе от упойката , след това си правеше обикновените детски неща сякаш нищо не е било  Grinning 

# 8
  • Мнения: 636
в никакъв. Недей и да си го помисляш.
Лок. анестезия не позволява да се работи добре и качествено и после 3-тата сливица много бързо рецидивира.
И аз четох някъде, че не може да се извади добре сливицата, а също четох, че недобрата локална упойка е по-опасна от добрата обща. За мен също е важно, че спестява на детето доста неприятни преживявания.

Моето дете също има проблем с третата сливица . Мога да ти препоръчам Транспортна болница  Peace
Благодаря ти,  ЙониБони, натам сме се насочили по съвет и на Шани.

# 9
  • Мнения: 5 525

В какви случаи се предпочита локалната анестезия? Тя дали е по-безопасна?

в никакъв. Недей и да си го помисляш.
Лок. анестезия не позволява да се работи добре и качествено и после 3-тата сливица много бързо рецидивира.
PeaceИ аз подкрепям горното мнение и то от опит. И синът ми и племеницата ми бяха оперирани с местна упойка в Пета градска болница - и при двамата имаше рецивид на трета сливица, и се наложи отново да бъдат операирани. Между другото и ние сме пациенти на  Транспортна болница вече 2г и мога само хубави думи да кажа за там

# 10
Здравейте,
Вероятно ни предстои  такава. Знам, че има теми за третата сливица тук, но са много дълги и просто нямам нерви да ги изчета докрай, за да науча това, което ме вълнува. Моля да напишете:
- В клиниката, където ви оперираха, разрешиха ли ви да бъдете до детето докато заспи и веднага след като се събуди и за коя клиника става въпрос?
- Анестезията с инжекция ли е или с маска с райски газ?
- За колко време се възстанови детето и какви са особеностите на възстановителния период?
Благодаря ви! Сигурна съм, че отново ще сте ми полезни!

# 11
Здравейте! Синът ми е на 4,6г и е непрекъснато със запушен нос, хърка кагато спи, устата му е винаги отворена, когато спи вечер все още е на памперс. Няколко лекари ни препоръчаха да извадим третата сливица. Най-накрая се решихме и на 29.08 ще я вадим. Моля да ми дадете повече информачия за самата операция - как протича / с пълна упойка ще е, но майки ми казаха, че се вади през носа така ли е/ следоперативния период какво се прави? Много благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт