За котките и диваните...

  • 2 866
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 312
Имам следната питанка:
Моята красавица е надрала страниците на диваните.
Вече са доста дразнещи за окото.
Искам да ги претапицирам,но понеже дамаската е жакард в един момент ми е ясно,че пак ще се стигне до това положение.
Та въпросът ми е дали котките си драскат ноктите по кожените мебели newsm78
Привличат ли ги изобщо Rolling Eyes
Защото предпочитам да претапицирам целите дивани с кожа за да ми е мир на главата.
На 2 години са,не мисля за смяна все още,пък и са много удобни и практични като модел.
Спрей съм ползвала-не върши работа.
Портокал също.
Като няма къде по кожата да си закачи нокътя дали ще им обръща внимание въобще Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 39 756
Няма къде да закачи нокът ли? Simple Smile Просто кожата ще е на дупки.
Моя котарак също ми точи ноктите по мебелите, но се карам и спира. И аз мисля да претапицирам, но ще е с дамаска.
На въпроса - котките си острят ноктите навсякъде, няма да направи разлика м/у дамаска, кожа,...
Казвали са ми да взема летва дърво (не за бой Simple Smile) за острене на ноктите на котарака.
Имам познати, които са с кожени мебели и са махнали ноктите на котката (прави се от ветеринар), но ми се струва много садистичен метод.

# 2
  • Мнения: 3 770
Имам кожен дивен и това изобщо не го спира да опитва да си точи ноктите там.Казвам опитва , защото досега все още не е успял да го направи. Grinning Въпреки , че си има специална драскалка и от бебе е научен само там да драска , това не му пречи да пробва и други места.Нямам издрани мебели , но аз съм си и по цял ден вкъщи и се дебнем с него. Laughing

# 3
  • Мнения: 1 312
Тя принцесата си има драскалка на стената-дървена с въже,отделно от това има един дънер с кора от гората донесен,който е метър на метър поне и си се катери и точи нокти и на двете места.
Но явно иска да си маркира цялата къща Mr. Green
Нокти знам,че се махат,даже ветеринаря ми го беше предложил,но ми се струва гадничко да го направя.
Все пак е котка...

# 4
  • Мнения: 3 770
Една позната махна ноктите на котката си въпреки , че беше много стара.Нанесе се в ново жилище и предприе тази стъпка.Аз също имах идеята , но се отказах.Гледам да го следя да не свърши някоя беля , а ида ни няма вкъщи той седи само в една стая заради алармата , а там няма кой знае какво за драскане. Grinning Единствено му разрешавам да драска по минералната мазилка в коридора , но на нея й няма нищо , все пак е камък. Иначе му подрязвам ноктите с нокторезачка , но това повече да няма инциденти като играем.  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Рядко  прави драс драс по  дамаските.Още като я взехме си определи сама една стара маса,която щяхме да изхвърляме.На единия крак,откъм вътрешната страна ,дори не се забелязва.Там редовно сутрин,а понякога и вечер си точи ноктите.

# 6
  • varna
  • Мнения: 676
Моят котарак си точи ноктите само на килимите ми,а по диваните не го прави.Явно има предпочитания.

# 7
  • Мнения: 768
 Издрана  кожа изглежда доста по-зле от дамаска, от опит го казвам.
Предишните ни дивани не успях да ги опазя, а сегашните ги имаме вече 2-3 години и няма драснато. Но не оставям гадинката насаме с тях. Когато ни няма, я затварям в кухнята, а когато сме си вкъщи се дебнем.

Общи условия

Активация на акаунт