Не е ли по-добре обрязване от забелванв???!!!

  • 18 965
  • 67
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Четах  темата за забелването при момчетата и една моя колежка ми каза че много съжалява,че още при раждането не са махнали тази ципа на сина и.И мой познат(на 30г),каза че щял да ходи да я маха,защото точно тази ципа събирала най-много микроби и била ужасно нехигиенична за мъжа.Още повече преди това се е смятало за нередно,а сега било напълно нормално.Вие как мислите,защото и аз чакам момче?!

# 1
  • Мнения: 244
Цитат на: biliana333
Четах  темата за забелването при момчетата и една моя колежка ми каза че много съжалява,че още при раждането не са махнали тази ципа на сина и.И мой познат(на 30г),каза че щял да ходи да я маха,защото точно тази ципа събирала най-много микроби и била ужасно нехигиенична за мъжа.Още повече преди това се е смятало за нередно,а сега било напълно нормално.Вие как мислите,защото и аз чакам момче?!



ami mai stawame musulmani  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 2
  • Мнения: 18 542
Цитат на: biliana333
Четах  темата за забелването при момчетата и една моя колежка ми каза че много съжалява,че още при раждането не са махнали тази ципа на сина и.И мой познат(на 30г),каза че щял да ходи да я маха,защото точно тази ципа събирала най-много микроби и била ужасно нехигиенична за мъжа.Още повече преди това се е смятало за нередно,а сега било напълно нормално.Вие как мислите,защото и аз чакам момче?!


За коя ципа по-точно говориш?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
За каква ципа става въпрос? Главичката на пениса е покрита от кожа - при обрязването тя се отстранява и главичката остава оголена, а при "забелването" ( много ми е гадна тая дума) кожата постепенно се придърпва, става еластична  - пак покрива главичката, но може лесно да се издърпа и да се почисти. Аз не съм обрязала сина си, няма и да го направя - с издърпването сме се справили, ще го приуча на добра хигиена и толкова. Не мисля че обрязването автоматично решава проб;ема.

# 4
  • Мнения: 394
Цитат на: biliana333
Четах  темата за забелването при момчетата и една моя колежка ми каза че много съжалява,че още при раждането не са махнали тази ципа на сина и.И мой познат(на 30г),каза че щял да ходи да я маха,защото точно тази ципа събирала най-много микроби и била ужасно нехигиенична за мъжа.Още повече преди това се е смятало за нередно,а сега било напълно нормално.Вие как мислите,защото и аз чакам момче?!


За и против обрязването имаше доста "гореща" тема преди време. Сигурно ще ти е интересно да прочетеш цялата палитра мнения по въпроса. Моля те, потърси в назад във форума!  Wink

# 5
  • Мнения: 637
Всъщност и евреите се обрязват, няма лошо в това. Но наистина сега се прави по религиозни и по - рядко по медицински причини. Аз имам две момчета и не смятам да ги обрязвам, въпреки че от лекарската ми позиция е по - добре мъжете да са обрязани - по - рядко се среща рака на маточната шийка след общностите, практикуващи обрязването.

# 6
  • Мнения: 10 251
Здравейте и аз се бях включила преди време във въпросната тема и може би ще се повторя. Но накратко: както бях казала и там, американците също ги обрязват. И искаха да обрежат и моето но не се съгласих. Няколко месеца след като родих и естествено правим процедурите по заголването с почистване и т.н., но взе че се възпали. И като отивам на доктор оная ми вика ами така щяло да бъде понеже не съм го обрязала. Но после разбрах че това се случва понякога с възпалението. И не е повод за големи притеснения. Направихме чай от лайка и с 2-3 процедури и се оправихме. Така че и аз много дълго се двоумих дали трябваше да го обрежа, добре ли е така. Но наистина като се приучи на добри хигиенни навици, не виждам какъв е проблема.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 395
Цитат на: biliana333
Четах  темата за забелването при момчетата и една моя колежка ми каза че много съжалява,че още при раждането не са махнали тази ципа на сина и.И мой познат(на 30г),каза че щял да ходи да я маха,защото точно тази ципа събирала най-много микроби и била ужасно нехигиенична за мъжа.Още повече преди това се е смятало за нередно,а сега било напълно нормално.Вие как мислите,защото и аз чакам момче?!

 
Мила, като се роди твоето момченце-едва ли ще имаш смелост в началото за забелване, а камо ли да си мислиш за обрязване.
Ти би ли приела обрязване -на теб самата Wink  . Защото и това се практикува при някои народи, както и обрязването при момчетата.
Жестоко е!
Аз не бих причинила такова нещо на детето си.
Сигурна съм, че така си питаш, само защото не си докоснала още тази нежна бебешка кожа, с мека фонтанелка и не си видяла онзи поглед изпълнен с доверие.
Ела тук, после пак да си говорим, ако искаш, за обрязването. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 693
Цитат на: biliana333
Четах  темата за забелването при момчетата и една моя колежка ми каза че много съжалява,че още при раждането не са махнали тази ципа на сина и.И мой познат(на 30г),каза че щял да ходи да я маха,защото точно тази ципа събирала най-много микроби и била ужасно нехигиенична за мъжа.Още повече преди това се е смятало за нередно,а сега било напълно нормално.Вие как мислите,защото и аз чакам момче?!


На твоя 30-годишен познат му кажи да си мие патката по -  често! Ама той сам ще стигне до тоя извод, като види как скалпела се приближава към "гордостта" му... Grinning
Аз лично никога не бих причинила подобно нещо на детето си! Откъде-накъде аз ще взимам решения, касаещи неговата пишка? И никога не се е смятало за нередно, просто преди време се обрязваха само на религиозна основа. Ама сега... дето вика баба ми "видяла жабата, че коня го подковават, и тя вдигнала крак"...

# 9
  • Мнения: 364
Цитат на: bobolenta
На твоя 30-годишен познат му кажи да си мие патката по често! Ама той сам ще стигне до тоя извод, като види как скалпела се приближава към "гордостта" му... Grinning
Аз лично никога не бих причинила подобно нещо на детето си! Откъде-накъде аз ще взимам решения, касаещи неговата пишка? И никога не се е смятало за нередно, просто преди време се обрязваха само на религиозна основа. Ама сега... дето вика баба ми "видяла жабата, че коня го подковават, и тя вдигнала крак"...

Grinning  202uu   201uu   202uu   201uu   202uu

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: bobolenta
На твоя 30-годишен познат му кажи да си мие патката по често! Ама той сам ще стигне до тоя извод, като види как скалпела се приближава към "гордостта" му... Grinning
Аз лично никога не бих причинила подобно нещо на детето си! Откъде-накъде аз ще взимам решения, касаещи неговата пишка? И никога не се е смятало за нередно, просто преди време се обрязваха само на религиозна основа. Ама сега... дето вика баба ми "видяла жабата, че коня го подковават, и тя вдигнала крак"...


 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 11
  • Мнения: 5 241
Цитат на: bobolenta
На твоя 30-годишен познат му кажи да си мие патката по често! Ама той сам ще стигне до тоя извод, като види как скалпела се приближава към "гордостта" му... Grinning
Аз лично никога не бих причинила подобно нещо на детето си! Откъде-накъде аз ще взимам решения, касаещи неговата пишка? И никога не се е смятало за нередно, просто преди време се обрязваха само на религиозна основа. Ама сега... дето вика баба ми "видяла жабата, че коня го подковават, и тя вдигнала крак"...


    201uu   202uu

# 12
  • assenovgrad
  • Мнения: 253
Позволявам си да дам мнение, което сигурно ще Ви подразни.  Rolling Eyes
Очаквам син и съм сигурна, че ще бъде обрязан.И защото религията ми го изисква,и защото знам,  че това е по-добрия вариант.  Stuck Out Tongue
 За мен проблемът по-скоро е в това, че ние в България, чакаме главичката добре да се забели, а това изглежда става детето като навърши поне 2 годинки. Затова не знам  в Америка защо обрязването е веднага след раждането.
И моля ви не съдете толкова строго тези, които са на мнение по- различно от вашето. Wink
 Човешките същества затова
са интересни, защото са различни. Grinning  Grinning  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 693
Цитат на: shazi
Позволявам си да дам мнение, което сигурно ще Ви подразни.  Rolling Eyes
Очаквам син и съм сигурна, че ще бъде обрязан.И защото религията ми го изисква,и защото знам,  че това е по-добрия вариант.  Stuck Out Tongue
 За мен проблемът по-скоро е в това, че ние в България, чакаме главичката добре да се забели, а това изглежда става детето като навърши поне 2 годинки. Затова не знам  в Америка защо обрязването е веднага след раждането.
И моля ви не съдете толкова строго тези, които са на мнение по- различно от вашето. Wink
 Човешките същества затова
са интересни, защото са различни. Grinning  Grinning  Grinning


Никой никого не съди, мила Шази Grinning ! Това, че религията ти го изисква е едно, а това дали е по-добрият вариант... хм, май всички, на които религията им го изисква така твърдят... както и да е. Мисълта ми е - понеже имам познати /за евреи става въпрос/, на които също религията им го изисква, но тях ги обрязват няколко дни след раждането, при това тук, в България. Няма ли как и при вас да стане така? Защото съм чувала, че колкото по-рано - толкова по-добре за бебешора. Наистина ли трябва да чакате 2 години Rolling Eyes ?

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: bobolenta
На твоя 30-годишен познат му кажи да си мие патката по често!...


  Stuck Out Tongue Winking Eye    jumpuu   Joy   Joy jumpuu  Joy  Joy Stuck Out Tongue Winking Eye   jumpuu  Joy  Joy   Stuck Out Tongue Winking Eye
Бобо - дай от моя размер пампа...ха-ха-ха!!!

Общи условия

Активация на акаунт