Втвърдяване на матката?!

  • 4 738
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Здравейте!Аз съм в 22г.с. и при вчерашният преглед,лекарката установи,че има втвърдяване на матката(т.е. контракций). Изписа ми но-шпа и повече почивка,но аз съм доста притеснена!
Моля ви,ако на някоя от вас се е случвало,споделете как се справихте с този проблем и на какво би могло да се дължи?
Благодаря ви!

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Здравей.Преди 2седмици и аз бях в 22 седмица и на самият преглед лекарката установи ,че имам контракции.Изписа ми Но шпа и Магнерич.Предложи ми болнични, но аз отказах.Да ти кажа....минаха ми,хем ходя всеки ден по един час пеша.От мои приятелки съм чувала че и те са имали и че е нещо нормално при бременност.Стига обаче да нямаш с тях силни болки.Но според мен,няма място за притеснение! Успех Wink

# 2
  • Мнения: 244
Цитат на: Hrisi Lazarova
Здравейте!Аз съм в 22г.с. и при вчерашният преглед,лекарката установи,че има втвърдяване на матката(т.е. контракций). Изписа ми но-шпа и повече почивка,но аз съм доста притеснена!
Моля ви,ако на някоя от вас се е случвало,споделете как се справихте с този проблем и на какво би могло да се дължи?
Благодаря ви!


tova ne sa istnisnki kontrakzii, ami kontrakzii s koito organizma zapochva da swikva i da se nagajda.... as sushto imah.. te ne sa strashni..

# 3
Аз съм в 32 седмица и също имам контракции... и също съм на но-шпа...
Добре, че нямам болки.

# 4
  • Мнения: 244
Цитат на: Hrisi Lazarova
Здравейте!Аз съм в 22г.с. и при вчерашният преглед,лекарката установи,че има втвърдяване на матката(т.е. контракций). Изписа ми но-шпа и повече почивка,но аз съм доста притеснена!
Моля ви,ако на някоя от вас се е случвало,споделете как се справихте с този проблем и на какво би могло да се дължи?
Благодаря ви!


tova ne sa istnisnki kontrakzii, ami kontrakzii s koito organizma zapochva da swikva i da se nagajda.... as sushto imah.. te ne sa strashni..

# 5
  • Мнения: 138
Ole ami posle kato se usilqt bolkite kakvo shte pravite  Grinning nese plashi nqma strashno pii kakvoto sati predpisali i vsichko shte si bade OK Grinning.Az sam v 36g.s s bliznaci i pri men be taka s tezi bolki v rannite sedmici no se opravq

Uspeh i lekichka bremennst i ne se plashi Grinning  Grinning  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 592
И аз имам контракции от 21-22 г.с. (сега съм в 27г.с.) пия Но-шпа и Магнерич, но продължавам да ги имам. Докато не са болезнени няма опасност. Дано при теб изчезнат или поне не се засилят. Не се притеснявай, а си почивай повече. При мен ако се движа повече се усилват. Пожелавам ти лека бременност  Simple Smile

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ооо, случва се много често - не се притеснявай, почти всяка бременна ги има. Контракции на Бракстън-Хикс се наричат. Не са опасни, но ако станат болезнени се консултирай с лекар. Иначе обикновено за тях се предписва магнезий и но-шпа.На мен не ми помогнаха - до раждането си го имах това "втвърдяване".

# 8
Цитат на: mam4e
до раждането си го имах това "втвърдяване".


колко често?

При мен бебка провокира контракции с движенията си, но усещам и допълнително втвърдяване.

# 9
  • Мнения: X
Здравей, аз съм в 23 седмица и имам втвърдяване, особено когато бебето се пораздвижи повечко. Не се притеснявай, почивай си повече ако можеш.

# 10
  • Мнения: 5 647
Аз бях почти през цялата бременност с контракции Sad  Трябва ти почивка и да си пиеш изписаното от докторите.
Успех!

# 11
  • Мнения: 1 425
Цитат на: Hrisi Lazarova
Здравейте!Аз съм в 22г.с. и при вчерашният преглед,лекарката установи,че има втвърдяване на матката(т.е. контракций). Изписа ми но-шпа и повече почивка,но аз съм доста притеснена!
Моля ви,ако на някоя от вас се е случвало,споделете как се справихте с този проблем и на какво би могло да се дължи?
Благодаря ви!


Хриси, не се притеснявай, аз съм в 35 г.с. а получавам такива втвърдявания (подготвителни контракции) още от 25 г.с, но се чувствам прекрасно. Единственото което ми изписаха да пия е МAGNE-B6, което е за самите контракции, но не се притеснявай, не е страшно и няма болка, поне при мен е така. Но е препоръчително, да намалиш разходките и да увеличиш почивките  Laughing  Laughing  Laughing
Желая ти лека бременност!!!!
Цвете

# 12
  • Мнения: 554
Хиляди благодарности за съветите Simple Smile !Доста се бях притснила,но след вашите постинги се успокоих Grinning !

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: milinka
Цитат на: mam4e
до раждането си го имах това "втвърдяване".


колко често?

При мен бебка провокира контракции с движенията си, но усещам и допълнително втвърдяване.



Ами всеки ден, по няколко пъти - абе често беше - ако не са съпроводени с болка и нямаш разкритие не е страшно.

Общи условия

Активация на акаунт