Питанка за зеленчуково пюре

  • 645
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Здравейте, мами!
Синът ми е на 5 месеца, на смесено хранене - кърмя и дохранвам с хипоалергично адаптирано мляко. Та става въпрос за зеленчуковите пюрета.
Ако му правя домашни - какви зеленчуци освен морков и картоф мога да ползвувам?
За готови пюрета - има ли безмлечни такива? На коя фирма?
Вие какво ме съветвате?
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 195
Здравей Simple Smile
Аз също в момента захранвам и до сега домашни пюрета съм правила от морков, картоф, тиква. Сега смятам да правя от тиквичка после от броколи - продават се в Била сурови или замразени. 
Иначе за кашите и аз съм в чуденка. До сега съм давала само оризова на Милупа и Станислав я яде с охота Simple Smile
Иначе на Слънчо има безмлечни каши но аз така и не съм намерила къде продават такива  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 9 481
Има еднокомпонентни на "Гербер"/мисля и на ХИПП/-аз съм мн доволна от техните продукти Peace
Също така имат и безмлечни  Wink
За дом. приготвяне съм ползвала замразени зеленчуци също...а иначе сега ожеш да вземеш тиквичка, броколи, карфиол, чушка /пекана от буркан Wink/после царевица и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 833
По принцип за захранване не се препоръчват домашно приготвени пюрета, заради нитратите в зеленчуците. Препоръчват се индустриално приготвените пюрета и заради контрола, който се осъществява над продуктите. Иначе след захранването може да правиш и домашни пюренца, като най - добре е ако знаеш произхода на продуктите.
Аз съм правила домашно единствено от картоф, но той беше домашен
Еднокомпонентни пюрета, подходящи за захранване има на почти всички марки - Хип, Семпер, Сънвал, Гербер.
Още инфо има ето в тази тема

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Има еднокомпонентни на "Гербер"/мисля и на ХИПП/-аз съм мн доволна от техните продукти Peace
Също така имат и безмлечни  Wink
За дом. приготвяне съм ползвала замразени зеленчуци също...а иначе сега ожеш да вземеш тиквичка, броколи, карфиол, чушка /пекана от буркан Wink/после царевица и т.н.

   Peace

# 5
  • Мнения: 5 539
Повечето пюрета на Хип след 4 месеца са без мляко, глутен, сол и захар. Просто отиваш в магазина и четеш етикетите Wink
Кашите аз предпочитам да ги правя сама - купих оризово и царевично брашно и варя, после добавям плод или зеленчук. Много е лесно, вкусно, сигурно и икономично.
А в купешките каши обикновено има мляко, разни други добавки, плодове, които смятам за неподходящи все още и т.н.
Дори на една каша на Фризокрем видях в съдържанието "хидрогенирани растителни мазинини" Rolling Eyes

# 6
# 7
  • Мнения: 367
И аз отскоро започнах да захранвам, синът ми е на 5 месеца. ИСках да започна с картофено пюре, но има такова само на Семпер и в момента се е изчерпало. Затова започнах с морковено пюре на Хип и бебо го харесва много. Сега съм му купила и картоф и морков и и мисля да продължа с тази марка. Иначе имам информация, че и пюретата на Семпер са много хубави ,но около нас не ги продават и не са ми удобни за пазаруване.

Общи условия

Активация на акаунт