хранене на 10 месечно бебе

  • 6 880
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Здравейте на всички!
Моето слънчице е вече почти на 10 месеца и се храни така:
закуска 8.30ч - 9.00 - попара, кус-кус на Плазмон,  АМ с бисквити, като през ден редувам само АМ
обяд - детска кухня
следобед - детска кухня
вечеря - АМ
В почивните дни аз му приготвям нещо.
Сурови плодове все още не съм давала, а сокчета пие цял ден /разредени с вода/, защото не иска чиста вода.
Моля да ми дадете идеи за други сутрешни закуски, че тези вече ни омръзнаха Laughing
А и съвет, ако нещо не правя както трябва.

# 1
  • Мнения: 27 524
Сурови плодове спокойно може да даваш. След 6-ти месец може.
Грис, овесени ядки, елда, всякаквите видове каши, които се предлагат на пазара...

# 2
  • Мнения: 200
Можеш да даваш сурови плодове напр.банан с ябълка пасирани с АМ.Става като крамче ,Дани много го харесва

# 3
  • Мнения: 362
 за закуска-грис или овесени ядки с масло и сиренце,каша,кисело мляко с бисквити-по твоя преценка,аз давам кис.мляко
 също мисля че вече може да даваш сурови плодове,аз давам банан,ябълка,круша

# 4
  • Мнения: 1 217
На вашата възраст още не се хранехме с кухня.
Ядеше 3 пъти АМ,обедно хранене с пюре  и имаше едно изцяло плодово пюре направено от мен.
Още от 7-8 месец яде прясна ябълка,круша,банан,тиква,пъпеш.
Цитрусите ги въведох на 11 месеца и и от тогава яде всеки ден портокал,лимон,киви,грейпфрут.

# 5
  • Мнения: 139
Благодаря Ви на всички.  Laughing Кисело мляко с бисквитки и грис обича да си хапва след обед, но може и да пробвам сутрин. А за овесените ядки не се бях сетила, но какви да са - обикновени или има специални за бебета? Плодовете кога да ги давам и как - пасирани или настъргани?

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
За овесените ядки-вземи фини.
Плодовете-пасирани или настъргани. Иво настъргани не ядеше. Предпочиташе пасирани.

# 7
  • Мнения: 2 131
Аз правя грис с АМ, грис с банан, грис с готово плодово пюре. Също за закуска понякога давам каша /в момента Зърнин на Слънчо/.

# 8
  • Мнения: 195
аз давам всякакви пресни плодове, разбира се според възраста. Настаргани на не много едро. Цитросови не съм давала-ще изчакам до годинка. Ние не пием сокове затова наблягам на плодовете.
А за закуска-попара, кус-кус, каши, грис, АМ с бисквитки, кремчета,овесени ядки-фини.....

# 9
  • Мнения: 139
Много благодаря на всички,  bouquet
Още днес дадох на мъника плодове. Ябълка, банан и круша - по половин, пасирах ги. Много му хареса. Ще давам всеки ден вече. Само кажете кога е по-добре - преди обед, между закуската и обяда или след обед.

# 10
  • Мнения: 195
давам ги следобед. няма значение кога, но да е поне час или повече преди по-основно ядене.

Общи условия

Активация на акаунт