Какво не се прави в седмицата преди Великден

  • 66 374
  • 31
  •   1
Отговори
Здравейте мами,въпроса ми е какво не се прави сега тази седмица преди Великден?Тоест в кои дни не се чисти,пере?Аз знаех,че само в петък преди Великден и неделята на самият Великден не се чисти,а сутринта по телевизията казаха,че и в четвъртък не се работело?А това значи ли,че и в дните в които не се работи не  се и къпе newsm78

# 1
  • Мнения: 1 731
От свекърва ми знам ,че от четвъртък не се пере(като не става въпрос за дрехите на децата),не се шие,не се чисти,не се плете.До срядата може да си чистиш и прибираш и в събота също. Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 903
аз знам, че не се пере и чисти в четвъртък, неделя и понеделник. На разпети петък и в събота може да се пере и чисти. Не знам обаче доколко това е вярно.

# 3
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Аз пък знам, че щом е за чистотата - може, естествено може да се къпеш. По-скоро да не се шие, плете, такива неща.

# 4
Благодаря Ви момичета WinkАз реших,че неможе и да се къпем в дните когато не се чисти и пере ooooh!

# 5
  • Мнения: 69
Аз съм чувала, че на разпети петък не се прави любов Thinking...Вие знаете ли такова нещо?

# 6
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Чувала съм, че ако на другия ден ще ходиш на църква, не трябва да си правил любов- трябва да си чиста и неопетнена Sick А, и чиста също в смисъл- изкъпана Rolling Eyes Ама дали не са някакви глупости, някой по-запознат да каже. newsm78

# 7
Да,нека някой по-запознат да каже Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 4 866
И ако може някой по-авторитетен да каже на шефа ми, че в тази седмица не се работи.  Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За другите дни не знам със сигурност но в петък НИЩО не се прави.Дори вода не се пие от изгрев до залез слънце  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 57
Това е Страстната седмица. Нещо като финалния спринт. В понеделник и вторник се правело голямото великденско чистете. Изтупват се черги, изпира се всичко, белосват се къщите и се изгаря сметта. Велика сряда и Велики четвъртък не се работи женска работа. В четвъртък се боядисват яйцата, като първото яйце се прави червено и с него стопанката прави кръстен знак на челата на децата и на останалите членове на семейството. На Разпети петък не се работи. Само се замесват обредните хлябове и козунаците. Шарят се яйцата. Изписват се. От Разпети петък до обеда на Страстната събота не се яде нищо. Това е в общи линии.
А за секса- че той е забранен през целият пост. Затова се казва, че постенето не е вид диета, а акт за пречистване на тялото и душата.
Весели празници!

# 11
  • София
  • Мнения: 903
Малко встрани от темата, но ... кога се боядисва първото яйце? Аз винаги досега съм го боядисвала в четвъртък , но оня ден свеки ме отряза, че трябвало да се боядиса в сряда вечерта, за да се посрещне изгрева в четвъртък с боядисано яйце. Ха сега де? Кое е правилно.

# 12
  • Мнения: 57
От моята свекърва знам, а тя е попско чедо все пак, че яйцата се боядисват в четвъртък. Може и в събота. А за съвременната работеща жена- когато има време.
В Метро видях да продават готови кори със сварени и боядисани яйца.

# 13
  • София
  • Мнения: 903
От моята свекърва знам, а тя е попско чедо все пак, че яйцата се боядисват в четвъртък. Може и в събота. А за съвременната работеща жена- когато има време.
В Метро видях да продават готови кори със сварени и боядисани яйца.

И аз така знам. Благодаря ти.   bouquet

П.П.Както винаги свеки пак не е права.  Laughing

# 14
  • Мнения: 21
Момичета, аз знам, че четвъртък, петък и неделя не се чисти, пере, шие, но както казваше баба ми - щом е за чистота може
 Naughty
ЛъЧиста, много хубаво си го написала. Днес ще съобщя на мъжа ми че днес и утре голямо чистене ще пада след работа

Общи условия

Активация на акаунт