кашлица - трябва ли да я подтискаме?

  • 1 715
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте мами,

Как постъпвате при кашлица - давате ли препарати, които я подтискат / като синекод например/ или оставяте детето да се изчисти по естествен път от секрети.  Колебая се дали да давам синекод, защото се опасявам, че така се замаскира проблема и се възпрепятства естественото развитие на болестта. В същото време ми е мъчно да гледам как детето се тормози от кашлицата. Има ли препарат, който ЛЕКУВА сухата кашлица? Моля, подскажете  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Зависи каква е кашлицата. Ако е влажна и се подтиска е опасно даже, защото бронхиалният секрет може да се натрупа в дроба, като не се отхрачва.

# 2
  • Мнения: 2 005
За сухата кашлица има сиропче Хумекс, но се консултирай с лекар каква доза да вземате  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Зависи каква е кашлицата. Ако е влажна и се подтиска е опасно даже, защото бронхиалният секрет може да се натрупа в дроба, като не се отхрачва.
напълно съм съгласна  Peace

# 4
  • Мнения: 1 044
Последното боледуване на моето дете бе придружено със суха, мъчителна, дразнеща кашлица, която неспираше изобщо. Нямаше начин да не пие сироп подтискащ кашлицата, защото дъх не можеше да си поеме. Досега такова чудо не бяхме имали. Давах му Хустагил, този сироп е  с мащерка и е точно за суха кашлица. Точно за един ден нещата се подобриха. След като кашлицата стана влажна, преминахме на Мукоплант и детето се оправи

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че хустагил е добър за суха кашлица.

# 6
  • Мнения: 7 201
Зависи каква е кашлицата. Ако е влажна и се подтиска е опасно даже, защото бронхиалният секрет може да се натрупа в дроба, като не се отхрачва.
yes Именно!Сухата кашлица се подтиска.

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Аз също съм подтискала кашлица защото детето неможеше да си поеме въздух да не говорим да спи.Бяха ни изписали сироп Клемботерол и Проспан заедно.

# 8
  • Мнения: 3 929
Доколкото знам, сухата кашлица се потиска, а за влажната се изписват специални отхрачващи сиропи, защото при малките деца е много трудно изхвърлянето на секрета и често се стига до усложнения на бронхите или на дробовете. При нас от суха кашлица буквално за един ден разви бронхит. Не можахме да я тушираме с Хустагил.

# 9
  • Мнения: 83
Здравейте,майчета.Аз в момента давам Хустагил,но той е за втечняване на секрета и отхрачване.Поне така пише в листовката.При нас кашлица беше суха,но понеже има и сополи затова ми го изписаха,защото много лесно прави бронхит.От Синекода съм много доволна.Във всеки случай трябва да се консултираш с личния.

Общи условия

Активация на акаунт