Нокътче забито в пръстче на крачето

  • 775
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
 ConfusedМоля мами,които са имали  този проблем да споделят как са се оправили.Моята бебка е на 3 месеца и днес с ужас видях,че в пръстчето на крачето и се е забило нокатчето.Майка ми казва,че няма  как да се влоши и според нея ще мине от само себе си.А иначе не е червено,но аз страшно се притеснявам да не се влоши Praynigдано да не се налага да я водя на лекар за това И ДА ОТМИНЕ.Нокатчето и е много мекичко и направо се чудя какво да правя.Ще чакам отговор,най-вече от мамите с моя проблем.

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 23:02 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 1 049
Как така се е забило нокьтчето, на палеца ли е? Според мен трябва да го види специалист, няма за какво да се страхувате от прегледа. Най-много да ви предпише нещо за мазане и няма да го заболи. Засега просто внимавайте да не го закачите с дрехите при обличане и да не се раздразни.  Hug

# 2
  • Мнения: 1 217
Ами проблема го решихме с хирург.Но нокътя на Калоян беше забрал.
Съвсем случайно го видях а бяхме при баба на село и да видиш как за половин час събрахме багаж и бегом към София на лекар.
Хирурга го отряза забраното и 4 дена ходихме на превръзки.Бебо го понесе не много добре.
Незнам защо но при Калоян редовно му се врастват ноктите.Даже скоро пак имахме проблем и го мазах  с Бактробан и бани със смрадлика.
НО първо се консултирай с педи естествено. Peace

# 3
  • Мнения: 1 931
Сестра ми имаше такъв проблем, но при нея и береше и хирург оправи положението.

# 4
  • Мнения: 1 671
На мен самата ми се е случвало и ходих в Пирогов при хирург. Сложи ми местна упойка и ме "ремонтира". Не ме е боляло въобще дори след като ме пусна упойката. 

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Как така се е забило нокьтчето, на палеца ли е? Според мен трябва да го види специалист, няма за какво да се страхувате от прегледа. Най-много да ви предпише нещо за мазане и няма да го заболи. Засега просто внимавайте да не го закачите с дрехите при обличане и да не се раздразни.  Hug
   Thinking и аз така мисля  Peace

# 6
  • Мнения: 26
Както го описваш най- вероятно това се нарича панарициум - враснал нокът . Според мен трябва да заведете детенце на хирург по- отрано  , той може да реши  да не го цепне , а да ви предпише ихтиол или нещо друго , но се посъветвайте с хирург  .
 Когато става въпрос за панарициума , той се дължи най-често на неправилно рязане на ноктите , питайте хирурга той ще ви обясни как е правилно  да се режат ноктенцата .

# 7
  • Мнения: 3 157
Моето бебе се роди с враснал нокЪЪт на палеца на едното краче.Не съм го мазала с нищо,оправи се само.Трябва да внимаваш като започнеш да му режеш ноктите-да не е прекалено дълбоко.

# 8
  • Мнения: 4 335
И моят бебео се роди с такова нокьт4е,след това набра.Дадоха ми да го мага с риванол и ихтиол и му мина Peace

# 9
  • Мнения: 56
Големият ми син имаше същия проблем. Когато забереше го мажех с риванол и се оправяше. Ноката го режи прав не изрязвай ъгълчетата. Не се притеснявай след няколко месеца ще се оправи.

# 10
  • Мнения: 2 477
Синът ми беше едва на около 10 дни,когато видях че нокъта на палеца му се е забил в пръста.
Педиатърката ми каза да му правя комреси с риванол и да мажа с някаква антибиотична паста.
И така се оправихме за около 4-5 дни.Нокътчето си излезе.
Обади се на педиатърката да го види Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт