ДАВАЙТЕ АКЪЛ ЗА РАЖДАНЕТО

  • 2 114
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 734
Здравейте мацки,

искам да попитам раждалите вече мами след като имахте 1 см разкритие, колко дни(седмици) след това родихте?
Нямам идея как съм го получила разкритието, може би от шофирането или обикалянето по магазините, в 37 седмица съм, бебето е едва 2700 по последни данни...питането ми е има ли шанса да тръгне да излиза утре или може да се задържи още седмица, ако се тръшна да лежа?

ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ!

пс Забравих да попитам тапата обикновено преди спукването на водите ли пада и какво точно да очаквам? Как изглежда въпросната тапа;)))? Слузеста била, четох, но има ли цвят или е просто прозрачна слуз?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Това с разкритието - не нам, аз преносих, нямаше нищо, после започна рано сутринта и около 10ч някъде е било всичко в бойна готовност, тапата - слузеста, можело да има кръвни нишки, при мен нямаше, падна май 2 седмици преди да родя, прозрачна беше. Сег се сещам, че моята позната с която имахме заедно термин, ходеше доста време с 3 см разкритие, роди 2 седмици преди термин, докато пазарувала и изтекли водите
Не се шашкай излишно, че нервите за друго ще ти трябват Wink

Леко и по вода да ти мине раждането!

# 2
  • Мнения: 1 283
Споко,като наближи сама ще разбереш! WinkНе става така бързо както си мислиш!Леко раждане и здраво бебче ти пожелавам! baby_neutral

# 3
  • Мнения: 1 425
Аз имах няколко дни преди термина 1 см. разкритие, но преносих с три дни. И когато отидох да раждам бях вече с 6 см. разкритие, без да усетя.

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
моят съвет- недей да мислиш толкова много.сигурно досега си имаш добър доктор -това е най-важното. 2 седм преди термин родих. с 7 и 5 диоптера късогледство съм, родих на 33 за първи път и съм била 10 години активно спортуваща-- е тези неща казват че  са кошмар за всяко раждане.какви ли съвети не ми даваха- та дори и за цезарово. водите ми започнаха да течат в 10.30 сутрин и в 4 след обяд бебчо изрева. най-важно е да отидеш с положително настроение и с нагласата че ще те боли,няма начин Simple Smile.така ще посрешнеш по-лесно нещата. и ако близките ти или някой те ядоса -гони ги .аз така направих.
иначе, колкото ида звучи банално- като го видиш ще забравиш за всичко Joy

# 5
  • Мнения: X
Здрасти, ти беше от юнските мами, нали?
За разкритието не се притеснявай! 1 см. не е нищо страшно. Аз бях с 1 см. разкритие още от средата на 6 месец и много се бях притеснила. Лекарката ми изписа Магне Б6, което пих до края на 8 месец. Преносих 10 дена, въпреки всички лекарски прогнози за по-ранно раждане. Според лекарката ми, ракритието съм получила заради психическо пренатоварване - беше много труден период за мен.
За тапата - при всеки е различно. Може и да не ти падне преди раждането, а по време на самото раждане. Тапата представлава кървава слуз, няма как да се сбърка. На мен ми падна 1 ден преди раждането, но може да падне и седмица преди това.
Успокой се, малко остава !

Леко раждане и здраво бебче!

# 6
  • Мнения: 2 195
А обади ли се на акушера,или доктора?
Аз с моя 1 см. разкритие родих след 8 4аса Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 768
Аз имах 2 см от 5 месец на бременността, а последния месец си ходех с 4 см и контракции.
Ако лежиш имаш повече шансове детето да се роди по-кьсно. Аз лежах през втората бременност защото имаше опасност да родя още в 6 месец. Моя доктор твьрдеше че след 36 седмица вече няма опасност за бебето. Ако знаеш каква радост беше в деня в който влязох в 36 седмица Laughing Laughing
А ако си почиваш повече може да стигнеш и до 39с и 40с .

# 8
  • Мнения: 1 645
Ей,Джунгличке-почва ли се бе душа???Леле,не мога да повярвам.Не се шашкай,нали знаеш,че няма нищо страшно Wink Wink WinkАми и ти значи с тия обикаляния по магазините и с тая кола,на място не се спря.Нищо по въпроса не мога да ти кажа-моето разкритие от 1 до 10 см. нарастна за 16 часа,но нали ми спукаха водите за да ускоряват процеса.Тапата ми падна около 5 часа преди да започна да усещам контракциите-слузеста такава,кафеникава SickИди на лекар за всеки случай и умната.Стискам ти палци и ще те мисля много,дано всичко е наред и пак-не се притеснявай,запази спокойствието си и чувството си за хумор-ще са ти от полза.Айде,ще чакаме да пишеш какво става.Цунки-маймунки.Янчо и той се притеснява...за булката Laughing Laughing LaughingДа я пазиш ей,да не я даваш Grinning
Всичко хубаво,мила.Поздрави и пиши Heart Eyes

# 9
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Здрасти, на мен тапата ми падна 1 седмица преди да родя и беше чиста(без кръв) бяла пихтиеста маса. А за разкритието не мога да дам съвет, защото по незнайни за мен причини никой не се позаинтересува аджеба тая мома ,колко разкритие има до последно newsm78. Та накарах една от сестрите да види накрая. Ама в този момент влезе докторката и и се скара защо ме пипа #Shocked
Хайде леко и бързо раждане от мен Grinning

# 10
  • Мнения: 530
Е, хайде и аз ще ти дам акъл Wink, като що годе прясно родила преди 6 седмици.
Но май колкото бременности и раждания, и толкова различни истории и акъли ще чуеш. Най-важното е да не се притесняваш излишно,колкото и да е клише този съвет така е!

Доколкото знам малко разкритие от 1см само по себе си не означава че ще родиш скоро, някои хора доста време са с такова разкритие преди да родят.   А и още повече ти вече се водиш full term (извинявам се за чуждата дума но не ми идва на български израза в момента), т.е. ако родиш сега бебето няма да се счита за недоносено. А това че са ти казали че сега е 2700, може и да е толкова може и да не е - всичко е само относително изчислено на базата на най-различни размери и осреднявания.

Както и да е - ето при мен как беше:
1во раждане - на 2рия ден след термина, падна ми тапата (слуз и малко кафява кръв), леки контракции веднага но нередовни, родих около 30 часа след това, доста продължително и изморително, водите ми не изтекоха сами, а  ми ги спукаха
 2ро раждане - на 8ия ден след термина ми направиха вътр. преглед, нямах разкритие, но лекарката каза, че шийката е мека и че спореднея ще е скоро (е те и без това щяха да ме индуцират ако до 7 дни след това не започнех да раждам Laughing). Част от прегледа беше т.нар. sweep & stretch, което сепражи зада се забърза процеса при преносване.
На 2-ия ден след прегледа започна да ми изтича 'тапата' - доста повече от 1-то раждане като количество и си тече докато ми изтекоха водите. (беше като начало на период - кафява кръв или розова, имаше и слуз, от време на време изтичаше повече, после няколко часа можеше и нищо да няма). На 11 ден след термина ми започнаха контракциите - бях толкова щастлива след това чакане! Водите ми изтекоха естествено по време на раждането (като по филмите  Wink, както си стоях права и подпряна на леглото и разправях на акусхерката, че страшно ми се пишка. но не знам дали ще мога да отида до тоалетната защото бутилката с райския газ не беше подвижна, а маркуча недостстъчно дълъг.... Crazy Wink), малко след това установиха че имам вече пълно разкритие и останалото стана бързо....

# 11
  • Мнения: 734
Ако знаеш каква радост беше в деня в който влязох в 36 седмица



Ружа, и аз бях щастлива като влязох в 36 седмица и не се спряхме с мъжа ми от обикаляне...сега обаче ще лежа поне още няколко дни да гои задържа това дете;)

# 12
  • Мнения: 734
Мили момичета благодаря ви искрено за отговорите и добрите пожелания!

Така като чета и се успокоявам че нещата ще са без проблемни. За болка съм се настроила, няма как, аз реших да раждам естествено и без епидурална, страховете са ми единствено за бебето...дано да е живо и здраво!

Мими, поздрави на Ян, да си пие млякото и да расте че булката като дойде...Wink))

Пепеляшка и Катя, винаги съм се радвала на разкази за жени които са преносили;0) Не знам защо но съм с убеждението че деца износени до или след термин са застраховани, по-силни и по здрави.

Холи ти си в Канада. Дадоха ли ти опция за за запазване на cord-blood cells? На нас с мъжа ми вчера ни го предложиха и не знаем дали има смисъл. Нямаме сериозни болести в родовете, но за поколението никой нищо не ти гарантира, а ако запазим кръвни клетки от пъпната връв могат да помогнат на детето за спасяване на живота му в случай че се налага. Също така бъдещите му братя и сестри могат да ги използват, както и ние родителите. Чувала ли си за нещо подобно?
Цената тук варира около 2 до 3 хиляди плюс 65 долара вноска на година за съхраняване на банката.

Мариябути, поздравления за бързото раждане, 10тте години спорт сигурно са оказали влияние;)) И аз съм бивша спортистка и се надявам това да помогне поне малко;) Ходих на курсове по йога докато бях бременна и там ни учеха че болката е нещо което съзнанието контролира, успеем ли да вземем контрол - по лесно се търпи.

Мишенце , я какъв хубавец си имала ти;)) Да ти е жив и здрав!

Мимка, ходих на доктор вчера и тогава ми казаха за разкритието...сега чакам други знаци на природата;)

Елл, явно въпросната тапа е различна при всеки. Аз имах подпбно изтичане точно преди седмица но с ръждиво кафяв цвят, може и това да е било.

ММ благодаря за изчерпателния отговор;) Пожелавам си раждане като твоето второ;))

До скоро момичета, живи и здрави и вие и прекрасните ви деца!

Последна редакция: чт, 26 май 2005, 22:32 от Jungle

# 13
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Холи ти си в Канада. Дадоха ли ти опция за за запазване на cord-blood cells? На нас с мъжа ми вчера ни го предложиха и не знаем дали има смисъл. Нямаме сериозни болести в родовете, но за поколението никой нищо не ти гарантира, а ако запазим кръвни клетки от пъпната връв могат да помогнат на детето за спасяване на живота му в случай че се налага. Също така бъдещите му братя и сестри могат да ги използват, както и ние родителите. Чувала ли си за нещо подобно?
Цената тук варира около 2 до 3 хиляди плюс 65 долара вноска на година за съхраняване на банката.
Jungle , ние запазихме стволови клетки. За нас имаше смисъл - никога не бих си простила, ако нещо се случи, а аз не съм направила всичко възможно за детето си. В Канада има няколко фирми, които извършват тази услуга - цената на всичките се върти около 3000-3500$. Ако решиш да запазиш клетки, попълваш няколко документа с информация за теб и те ти пращат по пощата комплекта с необходимите за процедурата неща (тази кутия си я носиш с теб като тръгнеш да раждаш). При нас имаше изискване да им се обадим веднага щом ме приемат в болницата и веднага щом родя. Иначе самата процедура се състои от 2 етапа - взимат кръв от пъпната връв и после ти взимат 2 епруветки кръв на теб. Една семица по-късно ми се обадиха за да ми кажат, че всички изследвания са добри и имаме запазени клетки.
Леко и безпроблемно раждане!

# 14
Мале Джънгълче, то дошло и твойто време почти. Айде постискай още малко кълки. Всичко ще е наред - бъди оптимист. И смело го раздаваш - без упойки ще раждаш (и това се преживява, втората ми мома и аз така я родих, но само защото нямаше време за нищо, изритах я като футбулна топка Wink Laughing Laughing). Леко и безпроблемно раждане и да не забравиш да ни се отчетеш Grinning  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт