Интервю в посолството на САЩ

  • 4 978
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте мами!
Не знам дали има друга такава тема - не можах да намеря ....
Та, въпроса ми е следния - предстои ми интервю за бизнес виза за щатите и ми се иска да съм малко по-подготвена. Имате ли информация какви въпроси мога да очаквам?

Благодаря ви предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 994
Под бизнес имаш предвид B1/B2 ли?
Най-често питат - защо отиваш, при кого отиваш, какви роднини оставяш в България, какви роднини имаш в САЩ -откога са там, какво правят там.
Аз обикновено съм минавала до 5 мин и 3 или 4 въпроса.


Успех!

# 2
  • Мнения: 105
Да, В1/В2 имам предвид. Благодаря Simple Smile

# 3
  • Мнения: 337
Обикновено питат с каква цел е пътуването ти , колко време възнамеряваш да останеш , къде ще отседнеш , кой ще поеме разноските по пътуването и т.н.
По принцип не задават много въпроси .Отговаряй кратко и ясно на конкретния въпрос и не се впускай в много обяснения .Така или иначе те предварително са готови с отговора.Късмет!

# 4
  • Мнения: 1 783
Аз взех такава преди месец. Представих всички документи, които искаха на уебсайта - писмо от кого, кой посещаваш, покана, и т.н. Прочети там пише. Аз отивам при работодател, така че е малко по-различно от обикновеното бизнес посещение, но никакви въпроси не ми задаваха, основно говорихме за това как съм била в САЩ преди и на какви визи, но от самото начало стана ясно, че ще ми дадат виза. Успех.

# 5
Здрасти pinpina,
искам да те питам как мина интервюто ти миналата година, тъй като пък на мен ми предстои същото интервю този месец?

Благодаря
Приятен ден

# 6
  • Мнения: 14
Здравейте мили мами! Имам един много специфичен въпрос. Следващата седмица ми предстои интервю, НО, при попълване на DS- 156, нямах принтер и не можах да принтирам документа. Все пак си запазих дата и час за интервю с баркода, но сега когато вече имам мастило, попълних на ново формата и там сега пише друг баркод. Та въпроса ми е, дали това, че баркодовете от DS- 156 и от документа за насроченото интервю са различни може да бъде проблем. Моля, отговорете ми колкото може по-бързо, защото съм се шашардисала много. Благодаря!

# 7
  • Мнения: 14
Явно никои не знае, жалко  Sad Дано все пак нямам проблеми и всичко мине добре.

# 8
  • Мнения: 405
Здравейте мили мами! Имам един много специфичен въпрос. Следващата седмица ми предстои интервю, НО, при попълване на DS- 156, нямах принтер и не можах да принтирам документа. Все пак си запазих дата и час за интервю с баркода, но сега когато вече имам мастило, попълних на ново формата и там сега пише друг баркод. Та въпроса ми е, дали това, че баркодовете от DS- 156 и от документа за насроченото интервю са различни може да бъде проблем. Моля, отговорете ми колкото може по-бързо, защото съм се шашардисала много. Благодаря!

А от първоначално попълнения документ нямаш ли копие? По принцип това им трябва. Най-добре се обади в консулството да питаш какво да направиш в твоя случай.

# 9
  • Мнения: 14
Atti, Благодаря ти за отговора! Днес бях на интервю, всичко мина добре, никой не ме пита за въпросният баркод (слава Богу, че много се бях притеснила). Явно това е само за запазване на час, после никой не го гледа, гледат се само името и данните. Благодаря ти все пак още веднъж Hug

# 10
  • Мнения: 347
Някой наскоро да е ходил на интервю за туристическа виза? Ако може да сподели как минава и въобще как стоят нещата ... Дали пускат по-лесно сега, когато уж се очаква до година-две да минем на безвизов режим  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 581
Някой наскоро да е ходил на интервю за туристическа виза? Ако може да сподели как минава и въобще как стоят нещата ... Дали пускат по-лесно сега, когато уж се очаква до година-две да минем на безвизов режим  newsm78
ходих, но по процедурата Drop box. На мен ми дадоха 10-годишна, а на дъщеря ми, която не е ходила никога в САЩ - направо 5-годишна виза. Струва ми се, че по-лесно дават визи Thinking

# 12
  • Мнения: 13
Нели каква е тази процедура дроп бокс?
Благодаря ти Нели!

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 15:50 от Мимето*

# 13
  • София
  • Мнения: 3 581
Нели каква е тази процедура дроп бокс?
ако имаш предишна виза, като не е минала една година от крайния й срок Peace

Общи условия

Активация на акаунт