Отговори
  • Мнения: 1 336
Първоначално мислех да работя до датата на болничния, но напоследък взе много да ми дотежава.
Повечето майки, които познавам са си работили до последно, но аз май няма да изкарам до 7 август. Имам нисък хемоглубин и ниско кръвно и започна да ми се вие свят. Повръщанията понамаляха, но пак ми се гади понякога. Нямам и време да се храня като хората. Малко ме е срам, но май ще почна с болничните.
Как се справяте с неразположенията на работа? А като си останахте вкъщи беше ли ви скучно? Рядко ми се случва да не работя и не знам какво ще правя.

# 1
  • Мнения: 2 374
Aз спрях да работя щом влязох в 3 месец,щом ти тежи няма смисъл да се измъчваш,защо да те е срам?И аз бях с болнични защото моята работа беше много тежка,най-важното е бебето да се роди живо и здраво нали това е кражната цел?Щом чувстваш че не можеш да издържиш значи спираш и готово! Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 928
И аз първоначално мислех да работя до последно, но когато влязох в 6-тия месец ми се наложи да излеза болничен за 20 дни и осъзнах колко по-хубаво е да си мързелувам в къщи  Mr. Green До края на бременността си бях болнични и не съжалявам  Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 192
не, не е само на теб. Аз вече не мога да търпя никой на работа, нито клиенти, нито колеги, нито шефове. Абе smile3514

И аз си мислех, че ще работя до последно. Не мога да си намеря заместник. Това ми е последната седмица и тя е най ма най-гадната като е ли. Стискам зъби за още една седмичка и после - изключвам телефона и го пъхам във фризера за всеки случай.

# 4
  • Мнения: 3 478
При всеки е различно. Аз лично работих до деня в който родих и двата пъти, но освен че можех физически нямах и друг избор. Ти обаче щом не се чувстваш добре оставай си в къщи. Все пак и лято се задава хич няма да ти е скучно, аз ако можех така Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 336
не, не е само на теб. Аз вече не мога да търпя никой на работа, нито клиенти, нито колеги, нито шефове. Абе smile3514

И аз си мислех, че ще работя до последно. Не мога да си намеря заместник. Това ми е последната седмица и тя е най ма най-гадната като е ли. Стискам зъби за още една седмичка и после - изключвам телефона и го пъхам във фризера за всеки случай.
И аз не мога да си намеря заместник. Като изляза в болнични и се върна после работата ми само е станала повече, а аз се чувствам по-зле, защото бременността ми е по-напреднала. Но днес си поговорих с управителката и и казах да ми търсят заместник, защото вече не мога да смогвам.

# 6
  • Мнения: 1 147
Нещата не винаги опират до избор. Аз имах относително лека бременност и работих до последно, т.е. до 6 дни преди раждането. Тук ги няма тия 45 дни... В девети месец ми беше много трудно, защото не можех да спя нощем изобщо и ми тежеше много през деня, но нямаше как.. гледах да наваксвам през уикенда и така.

# 7
  • Мнения: 4 335
Щом ти е тежко вземаи си болни4ни и по4ивай,няма смисьл да се натоварваш.Дали ще ти е ску4но зависи само от теб,наслаждавай се на бременността си и успех Hug

# 8
  • Мнения: 575
Не съм работила. Почивах си много, и не мога да си представя какво щеше да е, ако трябваше да ставам всяка сутрин за работа Crazy

# 9
  • Мнения: 5 393
Имах лека бременност и работих до края(1 седмица преди да родя горе-долу).
Ако се чувстваш зле няма нищо срамно да си ползваш болничен. Леко бременеене.    bouquet

# 10
  • Мнения: 1 195
Аз имах намерение да си работя до последно, мо за съжаление в края на 4 месец почнах да вдигам кръвно, а работата ми е изключително напрегната и ми беше противопоказно да работя. И така в началото на 5 месец вече бях в болнични и с кратки прекъсвания до края си бях в къщи Simple Smile
И аз се чудех какво ще правя толкова време и се чуствах гузна че бездействам, но нямаше начин все пак бебо е по-важен.
Но с течение на времето си намерих занимания Simple Smile Редовно пишех в отчетата тема Simple Smile Почнахме да се събираме с другите мами от отчетната. Ходихме на лекциите на 9 месеца. Обикаляхме по магазини Simple Smile Следкарници  Wink И така бързо бързо мина времето и почнаха покупките и приготовленията:)

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз спрях работа в края на 3-ти месец, чувствах се адски изморена и нямах сили за нищо. След това до края я карах само на почивка  Wink . Много добре ми се отрази  Laughing

# 12
  • Мнения: 645
Работих почти до последно. Слава Богу имах много лека бременност и ми беше лесно. Но ако ти е тежко просто си вземи болничен и си почивай. Няма нищо по - хубаво от пълноценен сън, спокойствие и разходки.   bouquet

# 13
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз работих до началото на 9-ти месец, но имах прекрасна бременност- не съм повръщала, имах енергия, наддадо 12 кг, с малък корем бях, не ми тежеше.Ако ти не се чувстваш добре, по-хубаво си почивай и спри работа.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 707
Работих до 3 месец!
Работата не ми беше кой знае колко тежка но имах контракции от самото начало а в 5 месец дори и разкритие и се наложи да полежавам доста Peace
Ако не ти е добре си почивай и се наслаждавай на бременноста си Hug

Общи условия

Активация на акаунт