рисково ли е това при бременност?

  • 2 412
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Та значи може да се окаже, че съм бременна и имам големи притеснения тъй като пиех доста хранителни добавки, когато това може да се е случило-ленено масло, Dida, бирена мая, калмацин, мерц драже.Повече се притеснявам обаче, че ходих на фотоепилация, но не съм наясно с възможните последствия, фолиева киселина пия съвсем отскоро, не от три месеца както трябва.Освен това тренирах по-интензивно и карах колело, натоварвах се, кажете какво мислите?

# 1
  • Мнения: 862
Както казва Хера  Wink "Здравите круши, вятър не ги брули"  Peace

# 2
  • Мнения: 2 171
Всички добавки, които си вземала няма как да навредят на бебето. Лененото масло се препоръчва и на бременни, дори и на кърмачки. Тези таблетки Dida не съм ги чувала и не мога да кажа нищо за тях. Физическите натоварвания също няма как да навредят на такъв ранен етап. Дори и бременна, ако нямаш проблеми и лекарят не забрани, можеш да спортуваш умерено. За фотоепилацията не мога да кажа абсолютно нищо, за съжаление. Късмет и дано си бременна!

# 3
  • Мнения: 1 248
Както казва Хера   "Здравите круши, вятър не ги брули"    подкрепям с две  Peace Peace

# 4
  • Мнения: 135
С моя бременна приятелка изкачихме и слязохме от връх Ботев за 2 дни... Витамини и хранителни добавки няма как да навредят също.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
хм интересно си го казала "може да се окаже"  Laughing то няма малко бременни де. Laughing
не мисля че хранителни добавки или движение могат да ти навредят, още повече че не виждам от поста ти да "усещаш" да има проблем. не си го навивай на пръста и се консултирай с лекар за тези неща които си пила. а и какво ще рече че не си пила фолиевата киселина от 3 месеца- 3 месеца не си разбрала че си бременна ли- е това вече е шах Rolling Eyes
при всички положения консултация с лекар е най-удачна. Peace

# 6
  • Мнения: 143
Благодаря Ви, малко се успокоих, просто понеже имахме планове наистина за бебе, но да кажем след още малко време, и си бях казала, че ще пия фолиева к-на няколко месеца преди да започнем да работим по въпроса и разбира се нямаше да пия разни хран.добавки, затова като съществува тази вероятност вече осезателно /закъснява ми повече от седмица/ та затова се бях притеснила. И Л-карнитин съм вземала преди тренировки, и чаша вино съм пила една-две вечери, затова са ми притесненията. Пък като ходех преди време на фотоепилация си спомням, че ме питаха дали не съм бременна, може да е противопоказно, заради облъчвания или нещо от сорта, не знам.В крайна сметка сега ще си пия фолиевата к-на и след още някой друг ден ще си взема тест да видим какво ще покаже.Днес пак карах колело и после ми беше много зле, в смисъл уморено и лошо на главата, може и от слънцето.Благодаря Ви на всички, тук във форумите се чувствам като на кафе с приятелки!  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 171
При седмица закъснение може още сега да си направиш тест. Поне ще знаеш да започнеш веднага фолиевата киселина Peace. И не се притеснявай толкова, чаша-две вино или някаква хранителна добавка не са болка за умиране Wink

# 8
  • Мнения: 769
И аз съм се чудила фотоепилацията дали влияе по някакъв начин newsm78..

# 9
  • Мнения: 2 270
Бременността не е болест!
Ако си бременна не трябва да променяш начина си на живот!
Добавките не са вредни! Peace

# 10
Направи си кръвен тест и ако си бременна отиди на лекар. в случай, че нещата са наред, не мисля, че би могло да е повлияло от изброените неща. При доказана бременност вече може да намалиш тренировките и да не приемаш повече добавки, само в случай на необходимост. Peace

# 11
  • Мнения: 270
ЗА хранителните добавки и тренирането и винцето,мисля ,че няма проблем,виж за фотоепилацията не съм сигурна,аз се чудех за солариума дали е мн вредно при бебеправене,без още да имам сумнение за бременност newsm78

# 12
  • Мнения: 4 665
Аз ходя от две седмици на солариум нон-стоп и протеини пия. Ако се наложи ще спра...

# 13
  • Мнения: 2 270
Аз ходя от две седмици на солариум нон-стоп и протеини пия. Ако се наложи ще спра...
Кас - това все едно аз съм го писала! Peace Hug

# 14
  • Мнения: 4 665
Кас - това все едно аз съм го писала! Peace Hug
Нали каузата е една Simple Smile Честно казано като се похвали някое момиче с точица всеки път имам чувството, че съм аз.Така че мога гордо да заявя, че съм забременявала десетки пъти  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт