Как се пуска замразена фирма в експлоатация?

  • 4 333
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
За съжаление не мога да отида да питам на място, а на майка ми и казват 3 различни неща от НАП и Данъчното, които ми звучат еднакво фантасмагорично, та се чудех може ли някой да ми каже поне къде да питам/прочета?

Благодаря много!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 762
Можеш да получиш информация по телефона  Peace Аз редовно ги ръчкам за какво ли не  Laughing
Сега ще попитам приятелка, тя е много в час. Само кажи от колко време е замразена?

# 2
  • Мнения: 7 091
Ами проблемът е, че точно по телефона са казали 3 различни неща- от това да се отиде лично на място ( което е невъзможно), до това нищо да не се прави и просто да се подаде догодина данъчна декларация с дейността.  На мен и двете ми се виждат много невероятни.
Замразена е от почти 3 години.
Благодаря!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 762
Значи, ако фирмата не е работила по някаква причина, може да започне дейност. Нужно е  само собственика да декларира в НАП, като самоосигуряващ се, че започва  отново. Но зависи какво имаш предвид под замразена.  Peace
Ако собственика не може да иде на място, може да упълномощи друго лице с въпросните права- да подаде тази декларация за започване отново. Но доколкото знам трябва нотариална заверка.   Peace

# 4
  • Мнения: 7 091
Ами замразена = спряна от дейност, има ли и друг вид замразяване? Аз просто я регистрирах и веднага я замразих, защото досега не ми трябваше идеята беше да я пусна в един момент, когато ми потрябва. newsm78
А пълномощното не е проблем. Искам само да питам проблем ли е, че аз не съм в страната за това, фирмата да оперира, в смисъл- като се водя извън страната пък си внасям осигуровки...малко не ми се вързва. В този случай дали не е по-добре да " назнача" някой друг, който е на място?
Благодаря много за информацията!!! Peace

# 5
  • Мнения: 606
  Счетито направо ме разби. Все едно с политик говорих........  Нищо не ми каза като хората.
  Накрая каза да ти дам телефона им, за да им звъннеш. Различно било, според дейността на фирмата и били един куп документи. В НАП трябвало да ти го разяснят, но зависило на кого ще попаднеш и на какъв кеф е - типично по нашенски. Ако искаш тел - пиши.

# 6
  • Мнения: 7 091
  Счетито направо ме разби. Все едно с политик говорих........  Нищо не ми каза като хората.
  Накрая каза да ти дам телефона им, за да им звъннеш. Различно било, според дейността на фирмата и били един куп документи. В НАП трябвало да ти го разяснят, но зависило на кого ще попаднеш и на какъв кеф е - типично по нашенски. Ако искаш тел - пиши.

Мдам, точно със същото впечатление съм Simple Smile В кой град е счетоводителката ако не е тайна? Ще съм благодарна ако ми пуснеш телефона на лични  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 762
Значи, сега говорих с тия от НАП. Можеш да назначиш управител с договор за управление. Той започва да представлява фирмата и няма да има проблеми  Peace Все пак ще трябва да се обърнете към специалист, който да направи нещата, както трябва  Peace Успех в бюрокращината ни  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 1 762
 Tandoori , давам ти линк към най- якия сайт за такива въпроси. Няма нещо, което да не можеш да питаш и да не ти отговорят компетентно. Наистина има страхотни специалисти   Peace
http://www.odit.info/

# 9
  • Мнения: 7 091
Зефс, Абет, благодаря ви много за полезната информация!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт