Костадиновата къща или комплекс Усоето???

  • 12 037
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
Моля ви за мнение отностно двете места,който е ходил или знае нещо./намират е до град Елена/
Благодаря предварително

# 1
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
На Костадиновата къща сме ходили. Беше приятно и спокойно, кухнята също добра и стаите за спане имаха всичко необходимо. На Усоето не съм ходила и нямам впечатления.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Аз пък съм ходила в Усоето. Не е лошо - малко комплексче в гората. Хубаво е обаче през топло време за да се използва заведението, което е открито, особено ако с деца. Има голяма зелена поляна, която е идеална за игра и търкаляне Joy

# 3
  • Мнения: 6 243
Usoeto е приятно - хубава поляна, чисти стаи. През лятото може да се ползва и външния басеин. Само гледайте стаите да не са към ресторанта, че вечер е шумно.

# 4
  • Мнения: 2 978
Usoeto е приятно - хубава поляна, чисти стаи. През лятото може да се ползва и външния басеин. Само гледайте стаите да не са към ресторанта, че вечер е шумно.


Подкрепям!
На мен ми хареса! Peace

# 5
  • Мнения: 1 254
Преди 2 седмици бяхме в к-с Усоето. Приятно е, чисто, има малък басейн наистина (за през лятото), кухнята е добра , цените-също. Има поляна за игра на децата и люлки.
Имаше много малки деца, но не е съвсем пригодено за колички (много стълби, каменна площадка)
Не си вземайте стая и в близост до барбекюто, шумно е Simple Smile

# 6
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
За тези които все още се чудят между двете места, ходила съм и на двете места, както и на този прословуто хвален хотел Галба пак в този регион.
От трите места първенец за мен е " Костадиновите къщи" - изключително приятно местенце, басейна е страхотен, кухнята също - с класа над другите две места. Вече ако трябва да избирам между трите не бих се колебала никога - това е моя фаворит.
Относно този хотел Галба - бях разочарована - закуската не е включена в цената, тази екстра я предлагат единствено костадиновите къщи. Освен това хигиената е занемарена - стълбище всичко беше мръсно, ваната в стята - също - пълна с косми. Някой стай са много малки, около хотела няма изградена дори градинка, все едно в сески двор и то неподържан. За разлика от зелените площи в Усоето и костадиновите къщи. Разликата е огромна просто. Кухнята в галба под всякаква критика.
усоето е приятно местенце, но нищо кой знае какво.

# 7
  • Мнения: 811
и на двете места е хубаво
ако съм с деца ще избера усоето

zornitsa хвали много костадиновите къщи, подкрепям мнението й, но за тези които ще ходят там с деца искам да уточня:

комплексът е разположен от двете страни на шосе, при това в този участък видимоста не е голяма /пътя има доста завои/. къщите са от едната страна, а ресторанта и басейна от другата.
къщите са приятни, но строежите в единия край продължават. аз лично не обичам да почивам на строителна площадка. в големия ограден двор на къщите има големи тревни площи, но само две-три хилави фиданки. през деня напича страшно и не става за игра.
другата част на комплекса - басейна и ресторанта реално е по-добра от усоето. има голям и детски басейн, ресторанта е по-голям и менюто е по-разнообразно.

# 8
  • Мнения: 8 769
Повдигам темата, защото искам да питам за "Усоето" - http://www.elena.bg/hotels/usoeto/index.htm.
Има ли някой, който е ходил в зимно-пролетно време там? Интересува ме, дали е топло и дали има топла вода.
Също така, чичкото по телефона така и не ни каза дали закуската е включена в цената на стаята. Та това ми е другия въпрос. Честно казано, не беше много любезен, и съм леко смутена. Все пак, сестра ми е резервирала там няколко стаи за почивните дни по 03.03.
Информацията за стаите над ресторанта се оказва много съществена, и ще опитам утре да уточня резервацията (или ще помоля сестра ми да го направи)!!!
Благодаря предварително за отговорите ви!  bouquet

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Здравейте, миналата година за 1ви юни мамите от априлската тема 2006 ходихме там.
Лично на мен много ми хареса, бяхме точно над ресторанта, но не беше шумно, може да сме уцелили такъв момент, но беше спокойно, за деца е идеално. Малките се налудуваха на воля.  Simple Smile
Доколкото си спомням, стаята беше 40лв на вечер, а ако искаш и закуска включена - доплащаш още 3лв. на човек.
Стаите са чисти и приятни, топла вода имаше през цялото време.

# 10
  • Мнения: 8 769
Благодаря ти, априлска мама, многополезно инфо!!!  bouquet И успокоително.... Crazy

# 11
  • Мнения: 1 254
Доня Туфиня, ние ходихме есента, беше хладно времето навън, но вътре си беше топло. Подходящо е за малко по-големи деца, количка трудно се влачи по тесните стълби, било то само и 1 етаж. Топла вода има непрекъснато, ние бяхме на свободна консумация, има невероятно домашно кисело мляко и мекички и боровинково сладко. Ах, само като се сетя...мммм...
Само един съвет, ние бяхме в стая точно над барбекюто (има такова за тези които искат сами да си направят пържолките), еми изключително шумно е там, Като резервираш искай да сте на друго място Peace

# 12
  • Мнения: 8 769
Благодаря, ~*~Мис Каприз~*~ , още в понделник ще се опитам да уговоря резервацията!  bouquet

# 13
  • Мнения: 17 934

комплексът е разположен от двете страни на шосе, при...
Мам-Ам, имам чувството, че говориш за Ханче Боаза, то е разположено точно така. Ако наистина е така, там хигиената е в пъти по- ниска дори от Галба. Заявявам го най- отговорно, стаите са мрачни, мухлясали и мръсни, всяка чаша в ресторанта беше нащърбена, басейна се пълни с циганета...въобще- ОТВРАТ. Галба наистина е позанемареничко вече, готвачкати са други, но ние имаме прекрасни спомени от две поредни Коледи там и сме пристрастни.
В Костадиновите къщи като гледам от сайта им са в един двор къщата и басейна, много е хубаво, отдавна се каним да го посетим, но все не могат да ни съберат, защото сме голяма банда. Сега вече ще трябва да настояваме по- отрано.
Друго хотелче, което ми е харесало в този район е http://www.pristanvplaninata.com/
Държа да подчертая, че наблюденията са само от нета.

# 14
  • България
  • Мнения: 987
Този weekend ще имам рожден ден и с милото решихме да прескочим до еленския балкан за два дена. Ориентирах се към Галба, но като чета, вече не съм толкова сигурна. Май ще трябва да обмисля варианта за Костадиновата къща или за Усоето..... Толкова ли е зле в тази Галба?

Общи условия

Активация на акаунт