Колко сокче най много мога да давам?

  • 986
  • 10
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе мами, имам нужда от съвета ви, че вече незнам какво да правя. Сина мие на 4 месеца, (както се вижда) и от 1 седмица започнахме да пием сокчета от ябълка, които МНОГО ни харесаха. В началото започнахме с по 1-2 и т.н. лъжички, и стигнах до 30мл., но незнаех може ли повече, защото като му свърши сокчето, той се разплаква и иска още. Но не смеех да му дам. Накрая се пристраших по съвет на една майка, която ми продиктува от книжка, че можело максимум по 50-60мл., сутрин и още толкова слетобед. Добре но и това не му стига, в началото се залъгваше но от 1-2 дена иска още. Инъче отделно си пие вода без проблем, изпива си по 150-250мл. на ден, но незнам дали няма да му навреди ако му давам по големи количества сок? И всеки ме съветва различно, едни казват до 60мл. други, да давам колкото поиска, пък ми е първо дете и нищо не разбирам.

# 1
  • Мнения: 5 577
Здравей,
и в моята кника пише за такива количества  Thinking
Аз давах повече, но бебенце нямаше проблеми със стомаха. Пили сме от порядъка на 140 мл.  #Crazy.
Наистина, то като си иска бебенце как да му дадеш само малко количество?

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Можеш да ги разредиш малко с водичка.
Повечето течности разширяват стомаха, а соковете от сурови плодове предизвикват колики. Готовите сокове пък имат захар или други подсладители.
Аз разреждам на Габи и соковете и плодовите пюрета, които пии от шише.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На вашата възраст имахме разрешение да увеличим дозата до 80мл.

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и мойто е много често жадно. буди се през ноща понякога 2-3 да пие вода.гледам да му давам чайове вместо чиста вода, но не ги подслаждам.сок му давам 100-150 за целия ден между яденетата-ябълка, круша(не сипкава).не ги разреждам.понякога му слагам и малко портокалов в другия..давала съм му и органични смесени, но разредени.
давам му колкото иска.той си спира, ако му е много.по- лошо е, ако го държиш жадно.идва и лятото.
забелязала съм, че колкото едно дете е по-активно, толкова повече иска вода.

# 5
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
забравих да кажар че не сме имали колики и нямаме за сега проблеми с опитване на нова храна.

# 6
  • Мнения: 144
Ние пием сокчета след 1 месец,бебо ги прие много добре и най-важното е че не му дразнеха стомахчето,но естествено почнахме с малко количество/10гр.;15гр.;и т.н./В момента сме на три месеца и пием по 70 гр на прием.Аз приготвям сама сокчетата и рядко давам купени,но това е пак въпрос на личен избор.Сега поне на пазара има плодове колкото искаш.

# 7
  • Мнения: 21
po golemite koli4estva ot gotovite sok4eta /v poriadyka na 200 ml.na den /vrediat li na zybkite.veroiatnosta ot karies li e problema?

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз не му давам купешки сокчета, дори и смятам сама да му правя пюренцата и кашичките. Нямам вяра в готовите продукти. Струва ми се, ча са пълни с консерванти, и разните му там химии. Незнам защо препоръчват да се дава определено количество сок?  newsm78 Никой не ми е дал разумно обяснение на въпроса.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Преди пиехме средно по 200мл. на ден, но сега гоним половин литър.

# 10
  • Мнения: 394
Опитвала съм се от самото начало да давам на Мони фино пасиран плод, а не сок. Плодовият пулп съдържа много ценни вещества и микроелементи и в този си вид плодът е много по-полезен.

Общи условия

Активация на акаунт