Бебе на 4 мес а все иска да става..

  • 2 460
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Зверчето все се надига и преюз деня е абсурд да лежи и за да има мир го подпрам в ъгъла на дивана с една голяма въглавница под него в полуизлегнато състояние. Дали това може да му навреди и кога бебета трябва да се слагат полегнати в къщи и в количката? newsm78

# 1
  • Мнения: 953
Около петия месец може да седи по-изправено в количката, но на 4м. е твърде рано да сяда според мен.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Наистина по книгите така пише,че е рано за сядане на тази въдраст,но моето детенце също на тази възраст все искаше да се изправя и не искаше да е все легнала .И аз така правех подпирах я но с две възглавници,защото пък все си мислех,че ще и умалее гръбчето.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
На 4 мес. и половина започнах да слагам Велизар на бебе-релакса на 45 градуса защото беше същия, въобще не искаше да лежи.

# 4
  • Мнения: 729
Наистина по книгите така пише,че е рано за сядане на тази въдраст,но моето детенце също на тази възраст все искаше да се изправя и не искаше да е все легнала .И аз така правех подпирах я но с две възглавници,защото пък все си мислех,че ще и умалее гръбчето.
И аз правех така.  Peace Не мисла,че съм и навредила.

# 5
  • Мнения: 5 940
Синът ми стоеше в постоянна коремна преса, откакто навърши три месеца и половина. Надигнах му леко количката на 4,5 месеца.

# 6
  • Мнения: 1 367
Щом иска да се изправя,значи е готово за това.Въпреки всичко не го оставяй дълго време.След около месец според мен ще можеш да го слагаш в леко повдигната количка.Засега следи гръбчето му да е опряно задължително и да не е под ъгъл повече от 45 градуса-тоест седнало.Полулегнало,както го слагаш сега,е добре,за кратко.

# 7
  • Мнения: 4 784
Синът ми стоеше в постоянна коремна преса, откакто навърши три месеца и половина. Надигнах му леко количката на 4,5 месеца.
Абсолютно по същия начин бяхме и ние. Мир имаше и в столчето за кола и в шезлонга, защото беше много любопитен и искаше да вижда всичко.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми стоеше в постоянна коремна преса, откакто навърши три месеца и половина. Надигнах му леко количката на 4,5 месеца.
Абсолютно по същия начин бяхме и ние. Мир имаше и в столчето за кола и в шезлонга, защото беше много любопитен и искаше да вижда всичко.
и моят син беше така  Peace

# 9
  • Мнения: 2 131
Според мен, не е проблем да го слагаш на възглавница или да вдигнеш с една степен количката. Разбира се, не седнал, а с лек наклон.

# 10
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Започнах да слагам сина си седнал,когато беше на около 5 месеца,защото той искаше

# 11
  • Мнения: 1 197
О, и ние сме със същият проблем,надига се иска да сяда,в последствие се засилва и си сяда сама за секунди,а е само на 4,5месеца.Сърди се неиска да стои легнала.
Така че ще следя темата с голям интерес

# 12
  • Мнения: 2 374
Около 5 месец е нормално да е по-повдигнато,но аз също малко по-отрано я повдигах така с възглавници защото изобщо не искаше да лежи,на 6 месеца започнах да я слагам да седи

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
и аз сега съм пред същия проблем,още използвам коша за новородено на количката ,но бебка така се напъва да се изправя,а още ме е страх да я подпирам.
Ще опитвам да задържа положението колкото се може повече,ама незнам до кога.
Мисля си че като започне повече да хваща с ръчички ще си държи играчка в шезлонга и ще си се занимава и изправянето няма да е от първостепенна важност....
Сина ми беше на 5 месеца когато отидохме на ортопед и той след като го прегледа каза че мога да го слагам повдигнат,гръбчето му е заякнало.

# 14
  • София
  • Мнения: 308
И моята буболина хич не иска легнала, а сме само на 3 месеца и половина. Като я гушкам полулегнала с гръбче към мен едвам я удържам да не си сяда на дупето. Повдигнах й шезлонга на 30 градуса, че е голяма любопитка, но на няколко пъти така се набира, че щеше да падне. И вече не смея да я оставя сама.
Според мен детето само си показва кога е готово да стои малко по-подвигнато. Като разбира се не се оставя за дълго в това положение. 

Общи условия

Активация на акаунт