Много обичам да кърмя, но вече трябва да спра

  • 1 102
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Детето ми е на 1г и 4 месеца, все още кърмя вечер, нощем веднъж и сутрин в 6 веднъж. От два месеца кърмя денем само веднъж, в събота и неделя. Обаче много взе да ми натежава, в смисъл, че не ми стига времето за себе си изобщо, имам ужасно много отговорности напоследък и просто искам да спра да приспивам човечко с цица вече, както и да спре да ми иска цица, за да си чеше венците (има още само 4 зъба и половина). Наистина ми тежи вече, много. Иначе - не ме питайте, че ще напиша цял роман, но сега нямам време - обожавам да я гушна и да видя как се слепва с тялото ми и захапва с облегчение и задоволство, как суче само страстно и любвеобилно и как обича да я кърмя! Това ме влудява и е невъзможно да не се поддам на изкушението да й дам каквото иска. Така обаче няма да мога никога да спра да кърмя. Кажете ми какъв е начинът за отбиване, но без хапчета. Искам да се предпазя от всякакви химии, защото съм на хомеопатия.
Моля, по-опитните мамита, помогнете ми с полезен съвет  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 173
Големият ми син го кърмих до една годинка.Не съм правила нищо специално за да го отбия, стана от само себе си.Не съм пила никакви лекарства.Търсеше ме само вечер преди сън.С течение на времето спря и вечерта.

Като начало пробвай да кърмиш само вечер.Това е съветът ми, ако найстина си решила да отбиваш.

# 2
  • Мнения: 402
И аз все още кърмя и не намирам смелост да я отбия. Първото си дете го отбих без лекарства, разредих много кърменията, в продължение на месец кърмех само вечер и спрях. Понамалих течностите за ден-два, и храните, от които по принцип имам много кърма, като ориз и жито, и нямах никакви проблеми. Успех, мисля, че психически ще ти е по-трудно от физическото отбиване.

# 3
  • Мнения: 572
Мерси, tic_tac и Драги ми господине (супер ник, от пирказката за врабчетата, .... )
Обаче като се буди през нощта с боен вик и ме иска неистово, а и като спи до мен се навира и си намира самосиндикално къде да захапе  #Crazy През нощта не е проблем всъщност, само ако се събуди от неудобна поза, но проблемът е сутрин в 6. Тогава страшно много иска !!!  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 3 558
шамЕнет, аз отбих без да пия хапчета. Всичко стана доста плавно за около месец и половина. Но първо искам да те питам има ли кой да ти помага - например, майка ти или свекърва да дойде за 2-3 седмици. Аз точно така махнах първо нощното кърмене - синът ми спеше или с мъжа ми или с майка ми. Проплакваше само първите 2-3 нощи. След около още 2 седмици махнах вечерното кърмене, и най-накрая  махнах сутрешното. След което Марти беше почти месец при нашите в Плевен. За моя радост въобще не ме е търсил за кърмене. Сега като си го взех отново е много спокоен нощно време, когато се събуди обикновено заспива сам или ако проплаче аз му запявам "Зайченцето бяло" и на втората строфа той вече спи отново.
Леко напрежение в гърдите чувствах само първата седмица. Не съм правила нищо по този въпрос, защото се търпеше и не беше много неприятно. Вече почти месец и половина след като тобих всичко си е ок.

# 5
  • Мнения: 173
момичета, а трябва ли да се пристягаш? Искам и аз да съм информирана, когато дойде момента

# 6
  • София
  • Мнения: 3 558
момичета, а трябва ли да се пристягаш? Искам и аз да съм информирана, когато дойде момента


До колкото знам дори се отрича пристягането, но удобен сутиен е задължителен.

# 7
  • Мнения: 280
Пристягането не е препоръчително.Ако се налага рязко отбиване,без предварително разреждане на кърменията,известно време се налага изцеждане-на ръка,или с помпа-само ако има тежест и само докато олекнат гърдите.Не напълно.

# 8
  • Мнения: 7
Аз кърмих сина си 7 месеца, а дъщеря си 1г. и 1 месец. С малката имах същия проблем, не искаше да се откаже от кърменето. Аз също исках да я кърмя.  Проблемът се появи когато се разболях и 3 дни бях с температура 40-41 градуса, защото не можех да пия лекарства. Тогава и кърмата ми намаля и започнах да и давам адаптирано мляко, но през нощта продължаваше да се буди и да иска да сучи. Това продължи около месец и накрая започнах да и оставям шишето с млякото в кошарата така като се пробудеше и искаше да сучи и давах млякото.

# 9
  • Мнения: 572
Благодаря ви, момичета, на всички!
Действително, като започнах да настоявам да не кърмя през нощта, виждам, че свиква - е, поревава малко диваненцето, но то нали не знае какво значи това да не му се дава, каквото си е свикнало да получава. Не реве дълго, защото предпочита да поспи  Laughing та, нощем от три дни пропускам, остава само вечерното и сутрешното. Ще видим кое ще отпадне първом. Засега също се учим да спим в отделни легла...та и това е болка за преодоляване, затова не мога изведнъж да прекратя всички кърмения.

Целувки на всички   bouquet

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
За съжаление съвет не мога да дам, защото Петър се отби по собствено желание преди около 2 седмици. Аз в един и същ момент изпитах леко разочарование и задоволство. За мен най-правилното нещо е естествения ход на нещата, но ако това не търпи развитие при теб и Ели, започни от някъде. Намали броя на кърменията постепенно и помоли някой от близките ти за помощ. Нека някой друг я приспива....Аз не пих хапчета, а и гърдите ми въобще не се наляха след като спрях да кърмя, просто ни е било време. Мисля, че ако постепенно увеличаваш интервала между две кърмения и при теб ще се получи.
Успех и ни дръж в течение.
Радвам се отново да те срещна при нас  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт