Дизайн Ограда

  • 11 719
  • 16
  •   1
Отговори
  • София. Някъде из Младост-ите
  • Мнения: 30
Здравейте,
Имам питане относно ограда на къщата ми. Искам да ми споделите малко идеи?
Разстоянието е около 15-ина метра, като в единия край е входна порта и на около 2 метра от нея вход за гараж, а от гаража до края си е само ограда Grinning /това е перфектното обяснение/.
Като вероятния материал ще са газобетонни блокчета /разните им модификации/.
Благодаря предварително.

# 1
При нас оградата към улицата е 18 м. В единият ъгъл се намира гаража-широк 3.50 м., на 1 метър от него се намира входната врата.
Основата около 1.20м.е с лице дялан камък, зад него бетон и нагоре оградни блокчета 15х20х40 см., като през 7 блокчета се правят колонки. Така е оградено цялото място от 1 дк. Като отгоре се поставят червени капаци, а лицето е с турски керемиди. Вхозвана врата и вратата на гаража са оформени в битов стил. Над входната врата има покривче с керемиди.  bouquet

# 2
# 3
  • Мнения: 750
Ще следя темата....че и аз ограда ще правя! Mr. Green

# 4
  • Мнения: 762
Ми аз имам питане.Имам един неприятен съсед с голяма къща в малко дворче,дето ми гледа в прозорците.Искам да си направя ограда,която да е масивна отдолу (към 60те позволени см) и с богато озеленяване в същото време.Имате ли някакъв опит или идеи?

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 09:40 от dimitriana

# 5
  • Мнения: 750
Сто човека се записаха в темата....ама никой не пише нищо за оградите! Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 634
Ми аз имам питане.Имам един неприятен съсед с голяма къща в малко дворче,дето ми гледа в прозорците.Искам да си направя ограда,която да е масивна отдолу (към 60те позволени см) и с богато озеленяване в същото време.Имате ли някакъв опит или идеи?

60см от земята, а отгоре може да монтираш постоянни саксийници, в които да насадиш кипариси и да ги вдигнеш до 1м. Все пак са растения, не е бетон.  Wink

# 7
  • Мнения: 762
Точно за това си мислех и аз,но при друг вид съседи. Simple Smile
Просто имам котки (и кучета и дете),а съседа държи едни гладни кучета и ме е страх.Иначе много ми се искаше да направя собствен дизайн на оградата-точно с храсти (може дори увивни розови храсти),а масивната основа да е на стъпала.Но това си остава в света на мечтите за сега.
И все пак-къде мога да намеря някакви детайли на подобни цветарници?

# 8
  • Мнения: 3 634
Много зависи какви са ти финансите. При нас саксиите са най-обикновени, продълговати, но са поставени в дървени сандъчета. Свекър ми ги направи, та платихме само материала. Най-евтиният вариант мисля са обикновени саксии и една дървена оградка с височината на саксиите. Всичко се решава според мястото.

# 9
Оградата ни е масивна /описах я по-горе/, като платихме х60 лв.на метър за работа, като отделно закупихме материалите.

# 10
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Оградата ни ще е 50см каменна зидария, нагоре метална. За 15м би могла да се позволиш и ковано желязо. Ако ще е плътна, с блокчета не може да се измисли кой знае какво. Можеш да комбинираш плътна част, с малки метални платна през 2 или 3м. Виждала съм комбинация и с дърво, като имаше плътна част и колони, плътни, а останалото също беше плътно дърво, от това, което ползват за облицовка на къщите. http://www.nortop.com/catalog.php?lang=bg&w=6&id=7&lang=bg Имаше и малко метална част, но ще ми е трудно да го обясня. Беше и облицована с някакви плочи.
Намерих това в интернет:





Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 09:06 от ljuboznatelna

# 11
  • Мнения: 750
Ми аз имам питане.Имам един неприятен съсед с голяма къща в малко дворче,дето ми гледа в прозорците.Искам да си направя ограда,която да е масивна отдолу (към 60те позволени см) и с богато озеленяване в същото време.Имате ли някакъв опит или идеи?
Ти да не живееш срещу моят комшия! Joy

# 12
  • Мнения: 762
Ти да не живееш срещу моят комшия! Joy

Ако е така-дай да му бутнем къщата-какво ще се харчим за огради. Wink

А някой знае ли тези ковани красоти в какъв ценови порядък могат да се поръчат?

# 13
  • Мнения: 192
За изпълнението на оградата мога да ви кажа следното:
От законова гледна точка: Ако желаете да е плътна, се допуска до височина 2,20 към съседите и до 60 см. към улицата. В тоя случай се иска становище на инженер-конструктор и не се изисква нотариално съгласие от съседите.
Ако желаете да е плътна и от към улицата се прави проект, който се внася за одобряване в общината (по сложния вариант).

Оградата не е желателно да се изпълнява с газобетон, защото той е ужасно хигроскопичен и при едно замръзване зимата ще се нацепи като за световно. Също така, не е желателно да се изпълнява с червена тухла поради подобни причини, а и съвременните тухли не са от най здравите.

И така, най подходящия материал (според мен) са бетонови блокчета. Желателно е да се купят от някоя модерна фабрика с нови машини - от там блокчетата са идеално прави и еднакви и при добро старание на зидарите после няма да се налага измазване. Дори с подходяща боя в два нюанса (втори за бетоновите колони) може да се постигнат чудеса.

Отгоре ще се завърши с керемиди, а от долу - задължително с фриз от камък на около 30 см. височина.

Ако ще се измазва, желателно е да се направи машинно със спецална мазилка от вароцимент задължително за външно нанасяне.

Такава ограда струва обикновено около 200 лв./линеен метър, което е цената за материалите (блокчетата, бетона, арматурата) и труда, без измазването, боядисването и каменния фриз.

# 14
  • Мнения: 3 830
ще се разровя за малко снимков материал, но ще стане утре или в неделя. Wink

Общи условия

Активация на акаунт