Рефлукс ли е?

  • 345
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Вече сме на почти 3 месеца (без 6 дни). Притеснява ме постоянното повръщане на бебо - понякога 2-2.5 часа след като е ял и то по много. Не е на фонтан, но понеже е на често си е за притеснение. Само на кърма сме. Определиха го като рефлукс, понеже не е точно повръщане,а си е изтичане. Първия месец бебо качи 1.300. Днес ходихме да ни теглят пак - за месец и половина е качил само 900 грама. Едната педиатърка каза да го дохранвам с Фризовол. Отидох при друга  и тя каза, че това повръщане е сигнал да почна да му давам сокчета, днес лъжичка, утре две...
Аз исках да карам на кърма до към 6 месец. Имам, макар че ми се струва много водниста. Бебо яде много лакомо, налага се аз да го спирам щото иначе започва да повръща още на гърдата. Пълни нормално пампите, макар че понякога ми се струва, че пишка по по малко. Ама и от къде това пишкане, след като повръща толкова много. Преди всяко ядене изцеждам по-малко, уж да тръгне малко по-гъсто мляко та да се позадържи нещо в стомахчето му.
Не знам какаво да правя. Дайте съвет.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом пълни памперса и е спокойно бебче-няма нужда от дохранване с  Фризовом  Naughty И моята бебка повръщаше,но никога не са ми казвали,че това е знак да започна със сокчетата  Thinking Най-добре да е само на кърма до 6-я месец  Hug Да не яде прекалено много?Или яде много бързо и след това му става тежко? Незнам дано се включат и други,които са имали такъв проблем

# 2
  • Мнения: 78
Ако повръща,трябва да забележиш колко е като количество.Ако е повече от една човешка длан(мъжка) значи е повръщане,а ако не надминава размера на мъжка длан може6 да си спокойна.Винаги се уверявай че е оригнато добре беб4ето,подръж го поне 10 мин в изправено положение.явно бебенцето  ти е доста лакомо и поглъща6та много въздух и ако не се оригне добре,ако го сложиш да легне, спонтанно изтича кърма от остричката.Казали са ти да даваш фризовом,Той е лесно смилаем и е за деца Със хабитуално повръщане,но НИЩО НЕ МОЖЕ ДА ЗАМЕСТИ КЪРМАТА ТИ.Щом детето суче ефективно не му давай  фризовом.
А що се отнася за килограмите,за мен си надава много добре,щом е само на кърма може да качи и по малко от 300гр дори .Индикаторите за това дали се  храни добре не са само килограмите.По важен е ръста,забележи дали и ноктите растат бързо това също е важно за да си сигурна че кърмата е достатъчна,и разбира се наблюдаваш си детето то 6те ти подскаже с поведението си,дали е спокойно или по нервно след хранене,напо6каните памперси и така....
Успех от мен, дано да съм ти полезна със съветите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт