Кърмене и алергии

  • 440
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте мили мами,
Аз също съм мама на 3 месечно момченце, което е само на кърма. От няколко дни при мен (за първи път в живота ми) се отключи алергична реакция. Не е ясно от какво. Но се изразява в силен, сърбящ обрив по крайниците основно, а тази нощ се събудих и със доста поддута уста.Ясно е, че ще трябва да търся алерголог, но в момента съм извън София, и още няколко дни ще е така. Ужасно се притеснявам да не алергизирам и детето си чрез кърмата. Предполагам, че има мами с алергии тук, какво правите, когато алергиите ви се активизират? Възможно ли е предаване на алергия чрез кърмата? Вземате ли някакви предпазни мерки? Много ще съм ви благодарна, ако можете да ми дадете някаква информация по този въпрос...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Сигурно си се притеснила, а и предполагам, че алергията ти причинява дискомфорт.
Няма обаче да алергизираш бебето от кърмата. Каквато и алергия да имаш, си я имала и преди и бебето е било изложено на нея още в утробата - алергиите се унаследяват и обуславят до голяма степен генетично.
Говори с алерголог, който да ти предпише подходящо лечение, съобразено с това, че кърмиш. Ако ползваш алтернативно лечение, хомеопатията може да повлияе добре, след консултация с квалифициран хомеопат, разбира се.
Може да искаш да кърмиш изключително (само на кърма, без сокове и пюрета) до навършени шест месеца, преди да захраниш момченцето си, за да го предпазиш, доколкото е възможно, тъй като той по всяка вероятност е предразположен към алергии, щом ти имаш. Кърмата не е панацея и не може да гарантира липса на алергии, но лекарите смятат, че при кърмените деца алергиите - ако се проявят изобщо - протичат по-леко, което също е важно.

ЛЛЛЛ

Общи условия

Активация на акаунт