Как избрахме името на децата си

  • 6 479
  • 92
  •   1
Отговори
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Сиси ни пусна тема ,какво работим,да се покажем ,но забрави да ни пусне тема ,как избрахме името на детето или децата си.Е,аз и взимам ,предполагам бъдещата и идея и я пускам. HugНие дето си седим в къщи и гледаме отрочетата,само се чудим каква тема да измислим ,май.Нали Сиси? Hug
Първа съм аз:Любослав е роден на Димитровден,но го кръстихме Любослав на дядо му(БоГ да прости бившият ми свекър,добър човек беше)Любомир ,и мама нали е хитруша  Winkсложи и едно слав,и стана Любослав. WinkМного си му харесвам името. Peace
Мария пък е родена на Игнажден,но името и ми е детската мечта.Дъщерята на цар Калоян се е казвала Мария и е била умна и красива,(досега не познавам ,жена с това име ,без ча Peace).Леля и се казва също така ,но това не беше водещото. Naughty
Сега сте вие.... Peace

# 1
  • Мнения: 2 274
Големият е Георги, защото според мен това е най-хубавото мъжко име. Като съвпадение всички дядовци и чат-пат някоя баба и от двете страни носеха същото име т.е. всички доволни.
Даниел е Даниел, защото исках да има "Н" в името. Другият вариант беше да е Евгени, но поради някои причини се отказах. Името ознавача "Бог е мой съдия".

# 2
  • Мнения: 463
Елица има интересна история покрай името си.Когато дойде при нас а и все още е единствена внучка и от двете страни.Идея нямах на кого да я кръстя,за да са доволни всички.Тогава реших да я кръстя на бившия си,но пък неговата буква съвпадаше с буквата на свекърва ми,и тогава реших -баща и носи име на дърво,и на нея избрах такова.Всички харесаха името,а аз помня името от "Време разделно" на Хайтов.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 142
Иво е кръстен на баща ми (Иван), но хората мислят, че е кръстен на мен, а на мен това ми е кеф и не ги поправям  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 731
Вяра е Вяра, защото ми трябваше такава...
В момента, в който останах сама, знаех, че ще е Вяра.
И до днес нямам обяснение как ми хрумна... Thinking
Иначе, по настояване на БНД (когато имаше идея да и бъде баща),трябваше да е име, започващо с буквата "К". Калина или Карина.
Когато съобщих бъдещето и име, имаше и претенции...Вера било по-хубаво... ooooh!

Божеее, все едно никога не е било...

# 5
  • Мнения: 446
И бившия свекър и моя баща носят името Никола. Само, че бившия свекър в младите си години  решил, че името не го кефи и си го сменил на Николай. Аз се чудех ако е момче как да го запиша Никола или Николай, не че имаше значение...Но един ден бившия свеки ме хвана  на къс пас и ми обясни, че неговите внуци са децата от дъщеря му, а моето дете ще бъде внук на моите родители. Бързо бързо реших дилемата и вече знаех, че ще се казва Никола. То така и стана де, Ники е внук само на моите родители, понеже само те се грижат за него Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 327
Харесвам името на баща ми, освен това по скоро като съвпадение е име и на дърво. Не се налагаше да се съобразявам с друг - пердимствата да си самотен родител Simple Smile
Майка ми се беше уплашила че ще кръстя детето на БНД, ама никога не ми е хрумвало... Той пък беше писал че не харесва името, ама ме подкрепя...
Обаче аз си бях избрала още като забременях. Ако беше момиче щеше да е Юлия.

# 7
  • Мнения: 2 336
Браво, Славе! Много хубава тема.  Peace
Наскоро преди семействоразбиващите събития си мислих, че искам четирима сина. Христо - наличен, Ангел - направен и още двама.Исках да ги кръстя - Георги (много ми харесва) и Марин на ЕРД-то. Но...
Останах само с Христо и Ангел. Когато забременях първия път бяхма решили с ЕРД-то да го кръстим Христо на Бог, а ако е женско Мария - на Богородица. Свекърът се казваше Христо, пък Мария щеше да е на баба Жасмина.  hahaha Е, роди се Ицко и дядо Ицо се пръска от гордост. Ама не знае, че не е на него.
Ангел е кръстен на баща ми.
Искам и трети син, който ще кръстя Георги. Ако забогатея и мога да разчитам единствено на себе си бих се замислила за още едно донорство от познатия донор.  Thinking newsm78 hahaha

# 8
  • Мнения: 911
Не се налагаше да се съобразявам с друг - пердимствата да си самотен родител Simple Smile

 Grinning и при нас предимствата останаха за мен, след като "тати" беше решил, че ще е непременно Никол, щото някакъв любим братовчед да й станел кръстник, ама малко след това го тресна амнезия.

Освен че носи най-хубавото име  Mr. Green, дъщеря ми днес бе записана в първия документ, където редом с моите три имена, трябваше да поставя и нейните.

Хитроумно предвидих аз, че за да не изглежда зле (за пред ония, дето считат, че трябва да се срамуваме за това, че сме самотни родители), детето ми ще име две първи имена без тире и на мястото за бащино ще пиша второто й име - за да не е същото като моето, понеже я записах на баща ми, че от моето име никак няма как да се образува с -ова.

та, днес много доволна се почувствах от прозорливостта си.
Не че нещо си спестих, защото клявката от HR-а, на която трябваше да пращам поредните декларации не спря да ме нарича "госпожице" по телефона...

ма, то е, защото имам младежки глас  Party не защото ми обясняваше, че държи акта за раждане в ръцете си (Сабина, сещаш се за кои ГОЛЕМИ ЧЕРНИ БУКВИ си мислех през цялото време, докато говорех с клявката...)

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Много сладка тема  Peace
Точно се чудя от няколко дни от къде идва Гинко на Стън, та сега разбрах.

Още преди да направим бебето с БНД бяхме мислили за имена. Аз винаги съм искала дъщеря ми да се казва Мира, на бившия също му хареса. Майка ми е с М, бившето свеки също е с М, че и бившия и той е с М...един вид детето щеше на всички да е кръстено уж, но всъщност с името, което аз харесвам. Незнайно защо обаче свеки реши, че на нея сме щели да кръстим детето.  Thinking и взе да ми говори как ако сме сменели името, тя нямало да купи количка  Shocked Не знам защо беше решила, че ние нямаме пари да си купим тази вещ.
Прекръстих бебето незабавно. Сама реших как да се казва. Много близка на мен жена се казва Даря. Борбена жена, два пъти останала вдовица, умна, културна, оцеляваща и винаги в добро настроение... Освен това докато бременеех четях "Сътворението" на Гор Видал, където основно се разказва за живота на цар Дарии... Реших да е Дариа /с 'иа', а не с 'я', за да се изписва еднакво на кир. и лат./. Първо казах на Даря, после на БНД.

По едно време предложих на БНД да е Йована и после да си направим момче МилАн, но той не ги хареса.

А, да... свеки не ни купи количка  Joy ма ние си купихме две.  Whistling

Забравих - Дариа значи царица на персийски от където идва името. Обаче това име го има навсякъде. Дори в Турция - Дариа ми казаха там - означавало 'пророчески сън'.

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 11:04 от Isa

# 10
  • Мнения: 1 809
Аз винаги съм искала,ако имам син да се казва Иван.Баща ми се казва така,но това не беше основната причина,просто харесвам името.Ако беше момиче,щеше да е на мен-Ралица.

# 11
  • Мнения: 165
Големият ми син е Даниел, кръстен е на свекъра Йордан, но ми се стори малко архаично, та затова го осъвременихме...
По-малкият е Антони- на баща ми + една буква. Аз настоявах за" Анди", но майка ми беше против, защото онзи Анди от "Туин Пийкс" й бил много неприятен  Joy Joy
Ема си е Ема, искахме кратко име,защото бащиното и фамилията й са доста дълги и как да го събира детето там по разните формуляри Laughing Малко се двоумях , дали да не я кръстя на майка си(веднага след рожден, да има и имен ден),но се отказах, пък и БНД не беше очарован от идеята Mr. Green На свекърва си не бих я кръстила никога-тя беше толкова против това дете, толкова глупости е изприказвала за мен, че по този начин съм искала да задържа сина й, жив го оплака- горкичкият как щял да изхранва 5-членно семейство сам и т. н. Е, притесненията й свършиха вече, защото сина й само се фука че  има 3 деца, ама се грижи само за себе си.Пък на единствената й внучка(другите са само мъжки), ще се радва моята майка Laughing
Забравих да спомена ,че Ема е съкратеното име на сестра ми Sunglasses, абе изобщо господството на ''Е ''-то при нас е тотално-аз,дъщеря ми,сестра ми ,племенницата ми и мама-всички започваме с тази буква Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352
Моята Христина трябваше да е Даниела. Исках да я кръстя на баща и - Йордан.
Само че тя ме изненада - роди се на 25.12 и аз си я кръстих на Христос.
Митко пък се роди на Великден. Но името вече беше избрано, щото знаех предварително,
че ще е момче и бях решила да го нарека на свекъра. Аз исках на свеки, щото е читава
жена и много ми помагаше, но пък името не ми харесваше, казва се Бисерка и детето трябваше да е Бисер.

# 13
  • Мнения: 2 723
КОгато мислих имена имах няколко изисквания.
Да е българско, да има имен ден, да завършва на гласна(ако може) и да има кратко обръщение.
Георги на баща ми.
За дребния исках освен всички изисквания да си подхожда с името на брат му.
Малкия трябваше да е Михаил,жама сънувах едни сънища... и ако щете ме помислете за луда, ама го кръстих Ивайло, щото така сънувах, че трябва да се казва  ooooh! А и отговаря на изискванията де Simple Smile

Сега си имам Иво и Гого. Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 731
Никси, добре дошла!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт