Щастието трябва да се заслужи?!

  • 3 120
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Ще  поясня - скоро по повод  рожденния ми  ден и една жена ми се обажда по телефона за да ми честити, като в заключение ми казва ".. щастието трябва да се заслужи..." Shocked, което ме накара много да се замисля какво иска да ми каже с това.

Какво според вас означава , че щастието трябва да се заслужи?
Има ли незаслужено щастие ?..

Едва ли има някой ,който не иска да е щастлив!


# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Трябваше веднага да я попиташ.

Едва ли някой ще каже, че е щастлив, ама не го заслужава. Аз си заслужавам да съм щастлива. И да съм богата заслужавам, ама...

# 2
  • Мнения: 2 401
Вероятно е искала да каже, че трябва да му помогнеш да те намери.

# 3
  • Мнения: 17 546
Какво според вас означава , че щастието трябва да се заслужи?
Много неопределимо твърдение е това за мен. Щастието е състояние на духа и съзнанието, а състоянията не се заслужават.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам какво е искала да каже... Аз например не мога да съм истински щастлива при положение, че около мен има толкова нещастие. Вероятно не заслужавам щастие заради състраданието си Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 161
За първи път чувам,че щастието трябва да се заслужи.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 176
... че щастието трябва да се изстрада, за да е щастие. Чувала съм го. Не веднъж.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 389
Животът не е справедив.
Заслугите и щастието нямат нищо общо.

# 8
  • Мнения: 17 546
... че щастието трябва да се изстрада, за да е щастие. Чувала съм го. Не веднъж.
Че какво щастие е тогава, ако трябва да страдаш заради него? Твърде религиозно или мазохистично ми звучи.

# 9
  • Мнения: 274
Пълни глупости. За Щастието има хиляди клишета. Твойта приятелка явно го е чула от някъде и без да го осмисли е решила да го запомни и използва.  Щастието се открива, случайно или не...Аз се чувствам щастлив, дори когато си подложа топките под студената вода на някой планински ручей, след уморителен преход...

# 10
  • Мнения: 67
....или по- скро е егоистично това за "щастието трябва да се зъслужи"
ъхххххх, направо пощръклявам като се присетя

# 11
  • Мнения: 34
Тя тази да не се е объркала нещо. Ти сигурна ли си, че се е обадила да ти честити рожденния ден, или просто съвети ти е давала?

# 12
  • Мнения: 8 999
Щастието трябва да се заслужи

Това звучи точно толкова тъпо и неопределено, както: "Трябва да се бориш за любовта си." или някое друго, също толкова общо напътствие. Напомня ми на "афоризъм" от лексикон на някоя шестокласничка.

# 13
  • Мнения: 4 711
Когато си се борил за щастието си изживяването му е по-различно.
Да кажем беден си, имаш десет стотинки в джоба но на сладкарска витрина виждаш торта. Събира ти се слюнка, а знаеш че нямаш пари. Тортата не излиза от ума ти, намираш начин, изкарваш пари и не след дълго, вече можеш да я имаш. Е, няма ли да ти е по-сладко?
 Това е искала да ти каже, просто не е използвала точните думи.

# 14
  • Мнения: 17 546
Ще ми горчи даже, като знам с колко мъка съм се сдобила с възможността да ям торта. Примерно. Капка щастие няма да има в това.

Общи условия

Активация на акаунт