За раждането в домашни условия.

  • 5 141
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 038
Вчера гледах "Часът на мама" и темата беше за раждането у дома.
Та въпросът ми е, какво мислите?
Бихте ли избрали този начин?
Ако да, защо?
Какви са рисковете от подобен експеримент?
Какви са и плюсовете, ако има такива?
За, или против сте?
Бих пуснала и анкета, но все някой няма да е доволен от отговорите, за това ще се въздържа, но наистина ми е любопитно, какво мислите.

# 1
  • Мнения: 2 131
Категорично не бих избрала раждане у дома, дори и в присъствието на лекар. Ами, ако в хода на раждането се наложи секцио?!? Ще ме реже върху спалнята ли?  newsm78 Аз лично не мога да открия плюсове в това да раждам у дома. В болницата има необходимата апаратура, ако нещо се усложни. Може, ако се наложи, да бъдат извикани допълнителни специалисти - като анестезиолог или неонатолог, например.

# 2
  • Мнения: 2 663
В "Бъдещи и настоящи майки" темата е обсъждана няколко пъти!
Лично съм за.Исках да родя второто си дете вкъщи, не се получи и се надявам третото да родя у дома, живот и здраве.
Това е експеримент говорейки за България, на много места, в напреднали държави това е съвсем нормално и на никого не прави впечатление.Има си обучени акушерки за домашно раждане, дори доктор не присъства.
Плюсовете са много, рисковете според зависи гледната точка.Раждането не е болест и не мога да разбера защо е този панически страх от него.Има страшно много литература по въпроса.
Имам още много да кажа по въпроса, но трябва да ставам....
По-късно ще се включа пак

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Раждането не е болест и не мога да разбера защо е този панически страх от него.

Защото боли, защото те шият, защото се притесняваш от всевъзможни усложнения, защото дори можеш да умреш.

По темата: Не! Да не съм идиот?!  Naughty

# 4
  • Мнения: 47 888
след трето раждане и в друга държава- може би да
при условията тук и сега- твърдо не

по принцип съм "за" идеята
но на практика е лоша идея в България в момента

# 5
  • Мнения: 1 038
В "Бъдещи и настоящи майки" темата е обсъждана няколко пъти!


Извинявам се в такъв случай, аз лично там влизам много рядко, и за това може би не съм се сетила да я потърся там.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не бих рискувала. Не толкова заради себе си, колкото заради бебчето - ами ако има нужда от спешна помощ и мигновени реакции по време на раждането и след него?

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Раждането не е болест и не мога да разбера защо е този панически страх от него.

Защото боли, защото те шият, защото се притесняваш от всевъзможни усложнения, защото дори можеш да умреш.

По темата: Не! Да не съм идиот?!  Naughty

 Ухххх, какво съвпадение на мнения Simple Smile

  Според мен има няколко човека в този форум с извратено мислене Confused

# 8
  • Мнения: 5 370
Аз съм неприкрит фен на секциото. ИЗвод-въобще и не бих си помислила да раждам у дома (то няма и да раждам повече, де)
За тези, дето ще ми цитират "ама едно време баба ти"-да си го спестят.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де, това колко пъти ще го обсъждаме Tired

# 10
  • Мнения: 1 038
Добре де, това колко пъти ще го обсъждаме Tired

Добре де, щом вече си го обсъждала не е необходимо да го правиш и тук.Аз не съм го обсъждала и са ми интересни  отговорите на хората във форума.
Пуснах тема и в друг форум, но тук в клюкарника ще се види от повече хора, и се надявам да отговорат повече.

# 11
  • Мнения: 1 134
Предполагам, че същите тези хора ще си лекуват после детето с билки, отвари и местния шаман. Crazy

# 12
  • Varna
  • Мнения: 288
 Гледах вчера предаването.Не,не искам да раждам у дома.Не искам мъжа ми да ми слага топли кърпи на перинеума да се отпусне.Не ми харесва идеята мъжа ми да ме целува и да бяга да види дали срамните ми устни са се разтворили,докато тече родилния процес.
 Има си болници,където обучен персонал да ми окаже адекватна помощ Peace

# 13
  • Мнения: 6 029
Раждането не е болест и не мога да разбера защо е този панически страх от него.

Защото боли, защото те шият, защото се притесняваш от всевъзможни усложнения, защото дори можеш да умреш.

По темата: Не! Да не съм идиот?!  Naughty

Мен не ме е страх от болката, при нормално протичане на нещата болката не е страшна, много повече боли зъб например. Не ме е страх от шиене. Или смърт. Но ме е страх за бебето. И за това не бих родила вкъщи. Защото ако има проблем с бебето няма да мога да реагирам адекватно, не съм лекар. Безумие е да рискуваш живота на детето си, само и само да си оригинален и близо до природата. Чак толкова близо не искам да бъда.

# 14
  • Мнения: 6 991
Предполагам, че същите тези хора ще си лекуват после детето с билки, отвари и местния шаман. Crazy
Mr. Green
Не съм раждала още, съответно не съм обсъждала този въпрос.
Веднъж съм била в болница, много ми беше готино, само дето храната беше малко.

Иначеееее...замислям се по въпроса определено.
Ако бременността протича съвсем нормално, раждането вкъщи не ми звучи страшно, а успокояващо.
Че в болницата системи, ножове, доктори, лампи - стряскаща работа, ще се шашардисам тотално. Crazy
А ако може най-добре в болницата в някаква стая, където е по като...домашна и да мога да си ставам, мърдам въртя, без да са ме оплели с кабели и системи, и да има някой при мен да ми помага, а докторите да дойдат, ако реша да умирам аз или бебето newsm78

Общи условия

Активация на акаунт