Разочарование

  • 1 498
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте!
Аз съм на 15 години, но проблемът ми не е тийнейджърски, а сериозен. Февруари месец аз и една много близка моя приятелка(да я кръстя Ани) решихме да отидем на курс по английски в Англия. Уредихме всичко без проблеми. Разбрахме се да не казваме и да не "каним" никого, ако може така да се каже, защото целта е да говорим английски с чужденци, а не български с приятели. Разбрах, че Ани е искала да покани едно друго момиче, което и двете познаваме, но майка й й е казала да не го прави, тъй като не се толерира. И тя не го е направила, т.е. спазила е уговорката. А аз... аз онзи ден се срещнах с не толкова близка приятелка(да я кръстя Боряна) ии се изпуснах като й казах къде ще ходя и какво ще правя лятото. Оказа се, че Боряна от дълго време си е търсила такъв курс в интернет, но все не е намирала, и ме помоли за брошурката на курса, на който ще ходя аз. Понеже не можех да кажа "Не, няма да ти я дам" и я дадох, но с обяснението, че не се толерират големи групи от едноезични деца, още повече с приятелски отношения. Сега е тя е записана...а Ани е бясна. Майка й също. Баща ми също. А кой е виновен - аз.. Не исках, наистина не исках да стане така, но уви...
Много съм притеснена, страхувам се да не си разваля отношенията с Ани, а и с Боряна заради това провинение. Осъзнавам си грешката, осъзнавам, че съм била некоректна, но не е било нарочно... Моля ви, дайте ми някакъв съвет... Благодаря на всички предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 367
Определено вината е твоя.Друго не ти остава,освен да обясниш на Ани и на всички засегнатии да се молиш да не ти се сърдят чак толкова много.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 435
От друга страна щом се намира в интернет курса, всеки би могъл да го намери и да се запише.

# 3
  • Мнения: 756
ама вие какво си мислите , че тя няма да открие курса в интернет и да ви изненада в самолета - защо не обасниш отав на родителите си и че кои са те да й ограничават достъпа до информация - нямаш никаква вина , ако искаш да си говориш и учиш английски ще си говориш с тези , които не говорят български какъв е проблема

# 4
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
По-важно е, че си осъзнала грешката си! Попаднала си в неудобна ситуация, случва се... Поне аз не виждам, кой знае какъв голям проблем. Ако сте съвестни деца, ще направите това за което искате да отидете в Англия. Струва ми се глупаво да си разваляте приятелството за нещо такова. Има къде по-серизони проблеми. Ти си се извинила, какво друго можеш да направиш?! Успех с обучението и дано твоята приятелка те разбере, че наистина съжаляваш!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 289
Каква драма, какво нещо.
Два пъти ми се наложи да прочета какво искаш да кажеш и пак не ми стана ясно.
Боряна, Ани, майката на Ани , баща ти. Всички сърдити и разстроени.
Я си гледай живота и не се "разочаровай" толкова.
Ще разбереш, че има много по-важни неща в живота. Успех на курса.

# 6
Благодаря ви много на всички, много ми помагате Hug
Вчера си помислих, че ако Ани наистина ми е приятелка, ще разбере и ще ми прости..Ако ли не, значи не говорим за приятелство. Вчера цяла вечер съм плакала пред компютъра, защото разбрах, че съм сгрешила и съм подвела близки хора, но не мога да върна времето назад, колкото и да ми се иска. Вече нямаме избор, всичко е платено. Ани познава Боряна и принципно няма нищо против нея, но се беше настроила да бъдем 2 души. Прави сте, че всеки може да намери курса в интернет, на мене това ми е успокоението - никой не ни дава гаранция, че в самолета няма да има още 10 българи, които отиват на същото място.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
Ани познава Боряна и принципно няма нищо против нея, но се беше настроила да бъдем 2 души. Прави сте, че всеки може да намери курса в интернет, на мене това ми е успокоението - никой не ни дава гаранция, че в самолета няма да има още 10 българи, които отиват на същото място.

Стига бе! Не можеш да ограничиш курса до двама българи, нали? или да изкарате всички българи от Англия, докато вие сте там. Кажи на Ани, че е несериозно да ти се сърди. Ама й го кажи на английски - нали целта е да не говорите български. Wink

# 8
Днес Ани ми каза, че не ми се сърди. Радвам се, че не си пропиляваме взаимоотношенията за такива... недоразумения бих ги нарекла. Още веднъж благодаря много на всички ви!  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 425
Поздравления към авторката за правописа.   bouquet (поста е съвсем сериозен)

# 10
  • Мнения: 17 546
Не си вменявай вина, дете! Похвален е самия факт, че ситуацията поражда въпроси в теб, а не отговаряш просто "Какво пък толкова!?".  Пораснала си повече от доста твои връстници. Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт