Бебе на 25 дни - дали яде достатъчно?

  • 2 420
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравeйте. Бебчо е на 25 дни и все още сме само на кърма. Кърмим се на поискване и това е горе-долу през 2-3 часа. Имах и още имам проблем с едната гърда, в началото ми беше много разранена - може да се каже че имах дупка на зърното, но това не ме накара да се откажа въпреки адските болки. Също така е и със запушени канали, тече само от три места и то със струйка като конец.  Започнах да цедя болната гърда, за да можеше да заздравее, и давах от здравата. Все още ме боли зърното и имам раничка, но вече давам и от нея за да може да се възтанови количеството. Все още не сме ходили на консултация да видим колко е наддал, но не съм сигурна че му стига. Направих пробно цедене и от двете гърди и от здравата изкарах около 150мл. което е добре, но от болната едвам изцедих 50мл. и това за престой от 6 часа. Хранен беше в 21.00 часа, не се събуди за 24.00 и се изцедих в 03.00. Въпросът ми е тъй като дава и от двете гърди през 2-3 часа дали му е достатъчна кърмата като се има в предвид, количеството изкарано през 6 часа? И има ли нещо специално за отпушване на каналите - и по точно какво да правя? И също така какво да направя за да се възстанови кърмата на болната гърда, за да мога да ги редувам през хранене ? Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 428
За отпушване на каналите и подържане на лактацията слагай бебчо по-често на гърдите или се изцеждай.Относно това дали му стига кърмата,ако е спокойно и не плаче няма място за притеснения  Wink.Просто бъди спокойна и уверена в себе си и всичко ще е ОК  Peace

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако е спокойно бебчето и пълни памперса няма място за притеснение  Hug

# 3
  • Мнения: 2 829
По надолу ти копирам една кратка статия от библиотеката, която мисля ще ти помогне да си спокойна че дедето ти хапва достатъчно. Също така е хубаво да знаеш, че няма проблем да си храниш бебето от двете гърди на всяко хранене. Има майки, които кърмят успешно дори само от едната гърда. Но при теб мисля, че болната гърда ще започне да произвежда кърма колкото и здравата. Можеш на всяко кърмене да даваш първо нея на бебето докато не се нормализират нещата.
Ето статията:


Сито ли е бебето ми?

Въпрос, който почти всяка майка си задава. Ако храни с шише винаги може да види колко е изпило. Но когато суче?

Не се тормозете дали ще се засити бебето ви, когато кърмите на поискване. И при кърменето има достатъчно показатели дали бебето приема нужното количество майчино мляко. Вашето бебе се чувства добре, ако:
-- 8-12 пъти на ден бива кърмено
-- има на ден 6-8 мокри пелени
-- прави впечатление на доволно и бодро бебе
-- има розова кожа
-- плавно и постепенно наддава

Излишно е след всяко ядене да бъде теглено, та дори и дневно (т.к. в Германия майките могат да си позволят да си купят теглилки за вкъщи - б.м.). С това майката само се подлага на допълнителен стрес.

Добре е да се знае - има периоди, в които бебето иска по често да суче и изглежда ненаситно. Причините са скокове в растежа, най често на 2, 6 и 12 седмици. По възможност в тези моменти се уединете и давайте на бебето по често да суче и вие самата пийте повече. Това помага за покачване продукцията на млякото. След 2-3 дена се уравновесява търсенето и предлагането

Преведе debelanata от източник - сп. Да живееш и да възпитаваш (Leben und Erziehen)
http://www.leben-und-erziehen.de/artikel.php?id=214

# 4
  • Мнения: 473
Добре е да се знае - има периоди, в които бебето иска по често да суче и изглежда ненаситно. Причините са скокове в растежа, най често на 2, 6 и 12 седмици. По възможност в тези моменти се уединете и давайте на бебето по често да суче и вие самата пийте повече. Това помага за покачване продукцията на млякото. След 2-3 дена се уравновесява търсенето и предлагането

В момента май сме в такъв период 6-та седмица, защото тъкмо се бях поуспокоила и от няколко дни само плаче, и го слагам може би през час и половина. Даже днес мисля да мина на цедене да видя колко ще цедя и колко ще яде, и да видя дали ще е по спокоен.
Благодаря за отговорите на всички.

# 5
  • Мнения: 2 829
Според мен ще сбъркаш с цеденето-едва ли ще можеш да изцедиш толкова колкото бебето може да изсуче. Просто му давай да суче винаги когато поиска и да 2-3 дни бебето само ще си върне стария режим. Ето недостатъците на цеденето:
-Може бебето да се отбие
-Може да не успяваш да изцедиш мляко колкото трябва (аз самата не можех да изцедя повече от 10 грама, а малкия си сучеше доволно и наддаваше добре)
-Уморително и неприятно е и отнема много време, да цедиш, да храниш бебето, да стерилизираш, да миеш...

Направи си удобно място за кърмене-удобно седнала, гърба ти да е подпрян, сложи една табуретка отпред за да си вдигнеш краката. Като сложиш бебето в скута ти да суче можеш да го подпреш с възглавници така, че бебето да лежи на възглавниците и ръцете ти да са свободни. Около мястото за кърмене можеш да си сложиш списания, дистанционното на ТВ, лаптопа, нещо за хапване и пийване. Така времето за кърмене ще се превърне във време за почивка Grinning Ако пък си недоспала-можеш да кърмиш легнала и да спиш докато дребос суче!

Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт