Половината ученици в София пият, пушат и не &

  • 2 553
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Българските ученици са на първо място в графата "напиване поне веднъж през последния месец" сред връстниците си в девет града от Литва, Латвия, Норвегия, Исландия, Русия и Финландия.

Всеки трети български тийнейджър е злоупотребил с алкохол през последния месец, сочи международно проучване извършено в рамките на Програма за превенция на употребата на наркотици "Младежта в Европа".

Българчетата са на второ място по признака тютюнопушене и употреба на канабис поне веднъж в живота.

Българчетата са на първо място сред връстниците си от деветте европейски града по показателя "неудовлетвореност в училище".

Най-голям е делът на учениците в София, за които ученето е безсмислено, чувстват се зле в училище и са в лоши отношения с учителите.

Българчетата са на първо място по неучастие в спортни занимания. Близо 62% от тях са заявили, че почти никога не са се занимавали със спорт, а 13% са посочили, че тренират три или повече пъти седмично.

Цялата ста … 90;ия

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Уха, пак ударихме всички негативни рекорди! Кой казва, че не сме отличници?!

# 2
  • Мнения: 24 467
Не съм изненадана. Кризата е посевместна и от нас си зависи кога и как ще се справим с нея.

# 3
  • Мнения: 8 999
Да споделя на каква сценка присъствах тази сутрин. Както обикновено, след като доставих детето в училище, с група майки отидохме да пием кафенце, докато стане време да се втурнем към нашите служби.
Действието се развива в 8.30 сутринта. На съседната маса се бяха настанили около 10тина ученика /вероятно от 11ти или 12ти клас/. Поръчаха си бира, а междувременно извадиха едно самоделно наргиле /най-вероятно изработено в час по "Домашен бит и техника"/ и преспокойно си го разпалиха, опушвайки цялото кафене. Ние помолихме сервитьорката да им направи забележка, а шайката тийнове ни изгледа така неприязнето, сякаш ги отклонихме от някое важно и благонравно занимание, за което би трябвало да ги похвалим.
Естествено, че не си загасиха наргилето. И понеже всички бяха с по една глава по-високи от нас, предпочетохме да си допием набързо кафето и да напуснем заведението.
Ежедневно ставам свидетел на подобни случки - по кафенета и градинки и се чудя - кой ги ражда и възпитава тези деца, кой им каза, че могат да безчинстват и защо остават ненаказани.
Може и да съм одъртяла, може и да съм старомодна, но тези картинки ме плашат.

# 4
  • Мнения: 2 161
В тази тема майките не намират нищо лошо в това всяка вечер да се пие за успокоение.Защо децата да не се алкохолизират?Та те са бъдещите бащи и майки,нека свикват от сега.

# 5
  • Мнения: 25 447
В тази тема майките не намират нищо лошо в това всяка вечер да се пие за успокоение.Защо децата да не се алкохолизират?Та те са бъдещите бащи и майки,нека свикват от сега.

Шанел, някои майки също намират за нормално да правят секс. Въпреки това аз лично не бих го препоръчала на детето си, не и преди определена възраст.  Laughing

Quod licet Iovi, non licet bovi.  Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
В тази тема майките не намират нищо лошо в това всяка вечер да се пие за успокоение.Защо децата да не се алкохолизират?Та те са бъдещите бащи и майки,нека свикват от сега.

Аргументът ти е неуместен. В повечето култури по света се употребява алкохол, но не е задължително това да алкохолизира децата. Не разбирам защо една малка ракия, изпита от родителя трябва да доведе до алкохолизиране на децата.
В БГ децата много пият, пушат и се друсат, защото не виждат никакъв смисъл да полагат усилия за нещо сериозно. Чух какви данни изнесоха от въпросното проучване. Голяма част от днешните деца и тийнове имат много сериозни проблеми със самооценката и това ги избива към такова деструктивно поведение.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 21:49 от RadostinaHZ

# 7
  • Мнения: 2 161
В тази тема майките не намират нищо лошо в това всяка вечер да се пие за успокоение.Защо децата да не се алкохолизират?Та те са бъдещите бащи и майки,нека свикват от сега.

Шанел, някои майки също намират за нормално да правят секс. Въпреки това аз лично не бих го препоръчала на детето си, не и преди определена възраст.  Laughing

Quod licet Iovi, non licet bovi.  Joy
Сексът се заменя с мастурбация в тийн възраст.Алкохолът с какво?Та дори малките деца си топят пръста в чашите.

# 8
  • Мнения: 25 447
Сексът се заменя с мастурбация в тийн възраст.Алкохолът с какво?Та дори малките деца си топят пръста в чашите.

За жалост вече не, направо си го практикуват. От тази гледна точка що и да не пият?
Друг е въпросът за лудия и зелника... Ето, днес натровени от алкохол деца, посред бял ден, в заведение до училище. Чия е най-голямата вина - на родителите, на учителите, на собственика на заведението или на липсата на пазители на законите?
В коя друга държава въпросното заведение щеше да съществува още и собственикът доволно и щастливо след символичната глоба щеше да продължи да продава алкохол на малолетни?

# 9
  • Мнения: 2 161
Основно на родителите е вината.После на собственика на заведението.Учителите не ги виня.

# 10
  • Мнения: 25 447
Основно на родителите е вината.После на собственика на заведението.Учителите не ги виня.

Аз мисля другояче. Първо, ако децата не можеха да пият посред бял ден на обществено място, нямаше да се стигне дотам. Родителите бих упрекнала, ако се бяха напили вкъщи.
Учителите ги упреквам дотолкова, доколкото позволяват на децата да напускат територията на училищата. Би трябвало да има огради, заключени врати и никакво щъкане по улиците в извънучебно време. Също и повече отговорност за децата в свободните часове.

# 11
  • Мнения: 11 607
Ех...как бързо растат там където им изнася днешната младеж......Някой от нас се пробваха с алкохола малко преди абитуренската... - просто за да свикнат и  да не се изложат в Деня.......

# 12
  • Мнения: 24 467
Писах в друга тема за празника в Търново на 12.04- пълно с пияни хлапета. Ами има и полиция в крайна сметка, като родители явно няма. Това в един по- нормален свят със спазвани правила няма да се случи- на обществено място пълно с пияна малолетна сган, която се клати, пълзи, става, хили се, крещи и пада по земята. Че те си гушкат шишетата без да се крият изобщо.  Ако е забранен алкохолът за малолетни и непълнолетни що да не ги подберат тези лапета и след това- срещи горещи с родителите и санкции за последните, сериозни санкции под формата на яки глоби. За повторно- още по- яки.
На родителското възприятие на понятието "възпитание" определено не може да се разчита на 100 %, не всеки човечец става за родител, нищо, че биологично би могъл.

# 13
  • Мнения: 339
Намесвам се и аз в темата, за да ви разкажа на какъв разговор станах свидетел в една аптека.

Значи тинейджър (видима възраст 14-15 години), болен, държи рецепта и ще си купува антибиотик. Да, но щял да ходи на рожден ден и пита аптекарката дали може да пие алкохол, щом ще приема антибиотик. Тя естествено му каза, че не е препоръчително. И какво направи младежът - обади се на майка си по телефона и едва ли не, започна да й се кара, че сега заради някакво си лекарство нямал да може да пие съответната вечер. И майка му му даде съвет да изчака с антибиотика, да започне да го пие след като се напие и изтрезнее на другия ден. "Ей, супер майка имам", изкоментира човека....Аз пък не мисля така.

# 14
  • Мнения: 11 607
Историите в последните 2 поста са просто - без коментар!

На родителското възприятие на понятието "възпитание" определено не може да се разчита на 100 %, не всеки човечец става за родител, нищо, че биологично би могъл.

 Peace Peace Peace Peace

Може би същината на проблема е - има ли все още възпитание в семейство?Но възпитание, което въпроизвежда достойни хора и което заляга на общочовешки морални принципи и правила?

Общи условия

Активация на акаунт